Barvy jsou pro mě důležité úplně všude. Nejen ty, co si obléknu, ale i ty, co mě obklopují.

Malíři pokojů pořád mé požadavky zkouší usměrňovat. 

Rozhodně nejsem žádná modelka, ani jsem se, co se oblečení týče, nikdy neřídila "módními barvami".

Barvy mě provázejí mými životními obdobími. Černá a bílá je klasika, tu asi žádná nevynecháme. Ve 20, po prvním dítěti, jsem si připadala "stará" a všechno oblečení výrazných barev jsem dala pryč a přešla jsem na hnědou. Dneska, o čtvrt století později, u mě nic hnědého nenajdete, pestré barvy zaujímají minimálně 1/3 mého šatníku.

Na léto mám oranžovou, na sebevědomé dny červenou, teď se cítím zranitelná a oblíbila jsem si růžovou (ale ne tu přeslazenou, spíš tu přešlou mrazem). Miluju béžovou, kari a khaki.

Podle svých období i vstuji do obchodů, do těch, ve kterých je oblečení seřazené podle barev. Takže si nejdu koupit sukni nebo triko, ale něco třeba oranžového.

Jedinou barvu nemám ráda, nevím proč. Modrou. I když ji mám podle typu doporučenou, a údajně mi i sluší, tak ji kromě jeansů, kde to nepovažuji za barvu, nenosím.

Musím se přiznat, že já se oblékám do barev podle nálady. Výrazné barvy ani modely si určitě žádná neoblékneme, když se cítíme mizerně nebo nejisté, ale před pár lety jsem si nechala od mé maminky uplést svetr na dobrou náladu a to je opravdu barevná bomba. Prolínající se pruhy lososové, fialové a cyklamen - ty mě vždycky pomůžou mou černou náladu rozehnat. I když už dneska ten svetr není moc nositelný mezi lidi, stačí, když se vidím, že si ho oblékám pod bundu.

Nejhorší barva je pro mě jako život. Šedá.

                                                                irko


Milá Irko,

ďakujem za Váš zaujímavý postreh. Teší ma, že ste citlivá na farby. Ak nemáte k určitej farbe vzťah, tak sa ňou neobklopujte. Rešpektujte svoje vnútorné pocity.
Tak ako pre Vás modrá a šedá, ja nemám rada červenú. Som žena typu "chodiaca energia" a viem, že keby som si obliekla červenú, asi by som ten veľký príval energie nezvládla...

Je zaujímavé, že mnoho ľudí prirovnáva život k šedej farbe...

                                                             

Aj vy sa zapojte do dnešnej súťaže o vlasovú kozmetiku Schauma:

Barvy

 Máte ráda barvy?

Do jakých barev se ráda oblékáte?

Máte pocit, že barvy ovlivňují váš život, nebo jsou to jen názory psychologů?

Kterou barvu máte nejraději a kterou naopak nesnášíte?

Pište na adresu: redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama