Vztahy

Je z něj mrzout protivnej


Nemyslím si, že je to další sněhovou nadílkou a nekončící zimou. Tenhle stav trvá už delší dobu, tak rok.

 

Je to stav totálního mrzoutství u mého manžela; nic mu není dobré, všichni jsou proti němu, sníh je málo bílý, slunce moc pálí, já se na něj dost neusmívám, hrníčky jsou moc puntíkovaný... to jen tak pro ilustraci, abyste si dokázali udělat obrázek.

 

Já vám ani nevím, kdy a proč to přesně začalo. Vlastně vím kdy, ale nechápu proč.

Byla jsem asi 4 měsíce na podpoře, v práci se snižovaly stavy a dvaačtyřicetiletá ženská se jim nějak nehodila do krámu. Nejlepší bylo, že jsem byla odejita před Vánocemi, to na náladě nepřidá. Ač jsem z Prahy, přesto jsem práci hledala dlouho. Všichni mi říkali, běž za kasu... ale tuhle možnost jsem si nechávala až jako poslední.

Uf, naštěstí na to nedošlo, našla jsem slušnou práci – část týdne v práci, část na pochůzkách – u realitky, jsem spokojená, oni se mnou taky – tímto okamžikem jsem u nich už rok. Dokonce si mne vybrali z mnoha mladších kandidátek – jo, jednou se mi můj věk vyplatil – děti odrostlé, paragraf žádný. A práce mne baví, mám větší rozhled, než jsem měla předtím v práci na pozici asistentky, dokonce jsem i sebevědomější v jednání s lidmi.

 

Milan byl po tu dobu, co jsem byla nezaměstnaná, úžasnej. Podporoval mne, hlavně psychicky. Dělal mi pomyšlení, ptal se po známých, pročítal se mnou inzeráty, pomáhal mi psát motivační dopisy.

Když jsem nastoupila, tak mi první měsíce fandil, ptal se, co a jak, a vždy se smíchem říkal: „Kdyby tě nechtěli, neboj, já se postarám.“ Já jsem s touhle novou prací taky získala pružnou pracovní dobu, klientům se holt musí vyhovět. Milan ji má pevnou, od – do, takže se občas stávalo, že přišel domů dřív, já nikde. Děti už s námi nebydlí, takže pravda, občas tam „pusto a prázdno“ bývá.

Problémy začaly, když jsem kvůli práci měla obchodní večeře – třeba jsme s klientem zapíjeli podařený obchod – no prodat dům, o který nebyl dlouho zájem, je taky trochu umění. Ačkoliv jsem vše doma dopředu hlásila, byl Milan čím dál tím mrzutější. ...proč tam musím být já, ať si tam chodí šéf – jo, ty květákový karbanátky už nejsou takový, jako jsem dělala dřív, když jsem na to měla víc času – zase už došel džus – hm, mám prý sice přehled o realitách, ale jeho realitu prý přehlížím.

 

Není přece ve svých skoro padesáti letech už malé dítě, aby nechápal, jak ta práce může být pro mne důležitá, a neviděl, že prodloužené pracovní večery v týdnu kompenzuji – když mám předváděčku a odcházím později, vstávám s ním a udělám nám oběma snídani, na to předtím nikdy nebyl čas. O víkendech jsme jen spolu – jezdíme na výlety, chodíme spolu na procházky, prostě jsme spolu. Po jiným chlapovi nekoukám, tak co mu vadí? Kam se poděl ten optimista?

 

Myslíte, že žárlí? Ale na co či koho?

 

Vaše Lucie

   
21.03.2006 - Láska a vztahy - autor: Tereza

Komentáře:

 1. avatar
  [25] Mylady [*]

  Myslím si, že žárlí. Ty jsi úspěšná, jde ti to v práci, sebevědomá, prostě v pohodě. A on si není jistý sám sebou. Asi by to chtělo si s ním promluvit a vysvětlit, že on je vždy na 1 místě, ale ty ke své spokojenosti potřebuješ dobrou práci, kde se můžeš realizovat a ne někde tupě sedět za kasou. Přece se dá na všem dohodnout. Já si myslím, že by to pochopil. Je lepší mít doma spokojenou ženskou, ikdyž s ním nemůže být pořád, než věčně otrávenou z práce, která ji nebaví.

  superkarma: 0 22.03.2006, 12:30:52
 2. [24] free [*]

  Přesně můj případ. Z manžela nejsem nešťasná jen já ale i děti. Dříve zábavný společník se kterým jsem si vždycky rozumněla, teď mrzout, kterého všechno štve. Po maturitním plese naší dcery, který mi totálně zkazil, mi starší dcera žekla, že se divila, že jsem od něj neutekla.... pořád čekám, že se to zpraví, ale zpraví se to?

  superkarma: 0 22.03.2006, 09:24:12
 3. avatar
  [22] heyday [*]

  starim detinsti a jako kazde vyzaduje peci a pozornost - znam to z vlastni zkusenosti. tatovi bude 60 a prestoze je ve skvele kondici, tak je s nim starosti jak s parchantem!!! Sam si ani to kafe neudela, protoze on ho prece neumi tak jako my!!!

  superkarma: 0 21.03.2006, 13:34:53
 4. avatar
  [16] olafka [*]

  pohodarka: právě že mi 17 není a proto mě sakra nebaví mít doma "pitomce" kvůli kterýmu bych se nemohla chovat jako úspěšná stará žena ten můj to naštěstí snáší dobře, asi právě proto že máme každý své koníčky a pak nějaké společné na blbé nálady a stěžování není čas, nápuk zvládne ten, kdo jede autem. No ale těch facek než to pochopil, těch bylo

  superkarma: 0 21.03.2006, 10:09:43
 5. avatar
  [15] Žábina [*]

  Bridgetj: v posledním odstavci přece píše, že všechen volný čas a víkendy tráví spolu

  jinak si myslím že žárlí a fest

  superkarma: 0 21.03.2006, 10:00:02
 6. avatar
  [12] pohodarka [*]

  ja bych radila na nej fintit. vime, ze jsou jesitni a ze potrebuji si myslet, ze nas ochrani a zabezpeci, tak sem tam na nej neco nahraj a treba to pomuze, on se bude citit jako macho a ty budes taky spokojena :) jezis, zenske, neni vam snad 17 a presne vime, co chlapi chtej a nechtej a jak tomu napomoci!!!

  superkarma: 0 21.03.2006, 09:56:53
 7. avatar
  [11] pohodarka [*]

  Bridgetj: vzdyt to delaj. nema sem tam jeji pritomnost po praci, ale zase ji ma pred praci. je jasne, ze je jen jesitnej a vadi mu, ze se manzelce dari a on tim trochu "strada", spis mu vadi to, ze neni dzus. jezis, je to dospelej chlap, tak at jde a koupi ho

  superkarma: 0 21.03.2006, 09:54:38
 8. avatar
  [9] olafka [*]

  Ješitnost a sobectví

  superkarma: 0 21.03.2006, 09:32:03
 9. avatar
  [8] Gabi [*]

  Anai: to mám ve svém okolí taky (dokonce i variantu - raději budeme chudí, ale budeme stále spolu, tu náročnou práci neber ), ale často je to taky vztah dvou lidí, kteří žijí jen vedle sebe - nemají nic společného, nemají co říct, jsou si navzájem lhostejní a nemají ani sílu se rozejít - to je snad ještě horší ...

  superkarma: 0 21.03.2006, 08:57:52
 10. [6] Anai [*]

  Lidi by měli mít nějaké koníčky, nejen práci a rodinu, či "jen" vztah. Tento problém vidím i u svých blízkých a známých - chtějí být každou volnou minutu se svým protějškem, protože nemají jinou náplň svého volného času. A když slyším, jak partner mé kamarádky, nebo přítelkyně mého bratra kvílí a smutní a dokonce se i hádají jen a jen proto, že jejich protějšky jsou buď více, nebo na směny zaměstnaní, nebo mají ještě další povinnosti či koníčky, místo aby si něco podobného našli taky (kamarádi, sport, atd.), tak nechápu!

  superkarma: 0 21.03.2006, 08:36:36
 11. [5] Michaela 323 [*]

  Třeba má manžel krizi středního věku. Mládí pryč a do důchodu daleko...Zvykne si.

  superkarma: 0 21.03.2006, 07:18:07
 12. avatar
  [2] Mici [*]

  Jasně že žárlí - na tvou práci, na to, že se ti daří, že jsi úspěšná a mu není dopřáván servis, na který byl zvyklý. A i kdyby ses přetrhla, pořád to (podle něj) nebude takové "jako dřív"

  superkarma: 0 21.03.2006, 01:32:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme