Trápení má se školkou a svým malým synkem čtenářka Bleblemcy. Máte někdo podobnou zkušenost? Brečelo vaše dítě ve školce? Zkuste poradit.

Milá Bleblemcy, to mě moc mrzí... A zkusila jste někoho, ke komu má Ondrášek důvěru? Moje děti se třeba občas svěří babičce a mně nic neřeknou. Třeba by pomohlo, kdyby si s ním nenápadně promluvila babička, teta... třeba by jim řekl, co se ve školce děje. A nebo bych vyzpovídala učitelku, přece si toho za měsíc musela všimnout! Přeju Vám, ať se to zlepší, moc děkuju za příspěvek.


Dobrý den,

právě jsem toho svého Ondráška-Raráška odvedla do školky za velkého breku jako již obvykle. No obvykle jak se to vezme. Chodí tam na celý den teprve jeden měsíc. Zpočátku chodil jen na pár hodin, ale když jsem nastoupila zpět do práce tak už to jinak nejde. Těch pár prvních dní se mu tam líbilo a ani nechtěl jít domů, ale teď se strašně bojí. Do státní školky ho samozřejmě ve třech letech nevzali, ale to jsme očekávali. Obešli jsme všechny školky v okolí se žádostí a všude nám byla zamítnuta. Takže chodí do malé, soukromé a ne zrovna nejlevnější (7000,- Kč docházka + 1000 Kč jídlo).

Tak a teď co dělat. Do jiné školky ho dát nemůžeme, a když se ho ptám proč se mu tam nelíbí tak mi řekne, že do něho ostatní děti šťouchají. Musím podotknout, že Rarášek moc nejí a je o dost menší než všechny ostatní děti. Radila jsem mu ať do nich šťouchá taky, ale nepomohlo to. Pak jsem bokem mluvila s paní učitelkou a ona mi řekla, že je to jen takové dětské pošťuchování a ať si nedělám starosti, že si prý Ondra jistě zvykne. Jenomže se to zhoršuje. Už v sobotu se mě úzkostlivě ptá jestli zas bude muset do školky a už v neděli večer brečí. V pondělí ráno pak nechce vstávat a brečí a bolí ho bříško a má průjem. Skoro se ani nenasnídá a pak jdeme do školky. Po cestě si pořád dokola opakujeme, že pro něho přijdu, že to jistě rychle uteče a proč musí máma do práce. Ve školce mě pak chudinka visí na krku a brečí tak až skoro zvrací. Ještě s ním jdu jednou na záchod a má zase průjem a pak si ho paní učitelka většinou vezme. Ta vypadá, že je hodná a ani Ondra proti ní nic nemá jen se začal bát dětí jak jedovatých hadů. Netuším co se v té školce děje. On sám mi nic nechce říct a vždycky jen odpoví, že do něho ty děti šťouchají. Odpoledne, když pro něho přijdu tak stojí sám u plotu a kouká jestli už jdu a nebo když jsou uvnitř hraje si v jiném rohu místnosti než všechny ostatní děti. Prý si zvykne a mám být trpělivá, ale já se bojím. Bojím se, že to v něm zůstane a bojím se co to s ním udělá. Už teď je z něho smutný chlapeček, ale co mám dělat????

Přeji všem krásný den

Bleblemcy

P.S. omlouvám se jestli to dnes není hezky uhlazený text, ale jsem po noční a chystám se jít rychle spát. Jen mi to nedalo a musela jsem napsat. Třeba má někdo podobnou zkušenost a proto předem díky za všechny případné rady.

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Historky z mateřské školy

  • Jak se Vám líbilo ve školce?
  • Chodila jste tam ráda?
  • Na co nejradši vzpomínáte?
  • Jak to je nebo bylo s Vašimi dětmi?
  • Dostaly se Vaše děti do školky bez problémů?
  • Máte nějaké vtipné nebo zajímavé historky?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Za odměnu jedna z vás získá zanedlouho publikaci Putování s knihou z Knižního klubu a Veselé úkoly pro předškoláky: Hurá do školy.

skolka

Reklama