Chcete-li si zimu pořádně užít, svlékněte se do plavek a vyrazte na pláž! Proč si stále kazit náladu sněhem a břečkou, jsou místa, kde ani dnes nemrzne - například Sydney hlásí jasné počasí a teplotu 24 °C.

plaz

A dost! Už máme v redakci toho mrazu a sněhu plné zuby, tak jsme se rozhodli trošku prozkoumat, kam vyrazit za sluníčkem.

Doufáme, že následující fotografie pro vás budou dostatečně inspirativní a některé z vás alespoň trochu zahřejí. Ty šťastnější si třeba dopřejí vánoční výlet!

plaz

Jaká místa doporučujeme?

Pokud byste si tiply, že třeba na Floridě by vám bylo dnes tepleji, nespletly byste se úplně, ale zas taková sláva to není. Teploty se tu pohybují v rozmezí od 0 do 9 °C. Ideální počasí je teď v Austrálii, Sydney hlásí jasné počasí a 24 °C. Jižní polokoule je zkrátka jižní polokoule.

Afrika také není úplně k zahození. Teploty jsou na kontinentě od 10 do 35 °C. Třeba takový Egypt (ten je pro Evropany asi nejdostupnější) je vyloženě příjemné místo k odpočinku. V Gíze byste dnes naměřili 22 °C.

Další příjemné slunění si užijete v Jižní Americe (v Brazílii máme 24 až 28 °C). Dalším tipem a jedním z nejideálnějších míst je Thajsko - v Bangkoku naměřili meteorologové 31 °C!

plaz

Vyrazíte?

Reklama