Novinky

Je umělé oplodnění proti přírodě? Hlasujte!

Řešíme umělé oplodnění, milé čtenářky. Pojďte hlasovat do rychlé redakční anketky, ve které se můžete vyjádřit k tomu, zda je tento způsob početí proti přírodě...

Je umělé oplodnění proti přírodě? O tom můžete hlasovat v následující anketě.

Je podle vás umělé oplodnění proti přírodě?

Možnost%
Ano, příroda se snaží neplodností regulovat počet nemocných a slabých jedinců.19,5
Ne, je to cesta k miminku pro páry, které by jinak neměly šanci.80,5

Téma dne 4. 10. 2013: Umělé oplodnění

 • Jaký máte názor na umělé oplodnění?
 • A máte s ním sama nějakou zkušenost?Zvažovala jste ho? Léčili jste s partnerem neplodnost? Nebo někdo z vaší rodiny?

Podělte se o své zkušenosti a názory s ostatními čtenářkami, třeba jim v jejich cestě k miminku pomůžete. Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte nejpozději do pátku 4. 10. 2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pro jednu z přispěvatelek tu mám připravený pěkný dárek: knihu Marci Shimoffové Tajemství lásky z nakladatelství iKAR.

tajemstvi

Anotace knihy

Sedm kroků k životu v bezpodmínečné lásce.
Co kdybyste mohli vést život plný lásky a dokázali druhé milovat bez podmínek? Úspěšná americká autorka navazuje na předchozí bestseller Tajemství štěstí a přináší návod, jak se naučit lásce k druhým, k životnímu partnerovi i k životu jako takovému. Praktická cvičení a návody čtenáře naučí, jak může fungovat ono tajemství v praxi.

   
04.10.2013 - Redakční novinky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Altamora [*]

  bleblemcy — #4 Asi máš pravdu. Za sebe ale musím říci, že kdyby bylo možné mít děti bez těhotenství, jdu do tohoSml16. Proto bych nechtěla být těhotná s cizím vajíčkem.  Ani bych nechtěla, aby mi dítě z mého vajíčka porodila cizí žena, abych si nezničila figuru nebo kariéru.  Jsem velmi konzervativní.

  superkarma: 0 04.10.2013, 15:33:39
 2. avatar
  [7] kuželka [*]

  Špatrně položená otázka - špatné nabízené odpovědi! Ve skutečnosti je to:

  Ano, je to proti přírodě, ale je to cesta k miminku pro páry, které by jinak neměly šanci.

  superkarma: 2 04.10.2013, 14:37:32
 3. [6] cilani [*]

  Tak asi je to proti přírodě.. příroda nám dala určitý způsob rozmnožování. Neupírám však tuto možnost bezdětným, kteří prostě dítě jinak mít nemohou.. Druhou věcí je, jestli bych do toho šla já sama.. to vážně nevím.. Děti zatím nemám a i když už o nich uvažuji, je to z důvodu, abych nelitovala ve 40, že mi ujel vlak a ne proto, že by mi tikaly biologické hodiny..

  superkarma: 0 04.10.2013, 13:53:09
 4. avatar
  [5] ToraToraTora [*]

  Když skřížíte osla s kobylou nebo hřebce s oslicí, vždy vyjde mezek nebo mula, tedy jedinec enormě výkonný, avšak neplodný. To je proti přírodě. Protože její podstatou je koloběh života. Jedinec splodí své potomky a ti pak přivedou na svět potomky další a tím je jejich genetická informace udržována a zkvalitňována. A že jsme nezůstali u pazourku a naučili se něco víc...

  superkarma: 0 04.10.2013, 13:37:18
 5. avatar
  [4] bleblemcy [*]

  Altamora — #3 Jenomže, když dítě sama nosí ve svém těle a roste v ní je to totéž jakoby otěhotněla s cizím mužem po sexu na jednu noc. Takže pak to není cizí dítě, ale je s ním bytostně spojena a to je něco docela jiného než adopce a to i v případě pokud má třeba i vajíčko od jiné cizí ženy.

  1. na komentář reaguje Altamora — #8
  superkarma: 1 04.10.2013, 13:32:08
 6. avatar
  [3] Altamora [*]

  S IVF mám trochu problém, když jde o dárcovské vajíčko. Sama jsem dost dlouho nemohla mít děti, trochu chápu, co cítí žena, která touží po dítěti. Nechápu ale, proč chce být těhotná a nosit cizí dítě, když si cizí dítě může vzít do pěstounské péče nebo adoptovat. IVF při poruchách jako je neprůchodnost vejcovodů a pod. považuji za velmi dobrou věc.

  1. na komentář reaguje bleblemcy — #4
  superkarma: 0 04.10.2013, 10:42:28
 7. avatar
  [2] fialinka [*]

  Proti přírodě... to je otázka... ale i kdyby to bylo proti přírodě, tak proti přírodě je toho dnes mnohem víc, vlastně jakékoliv lepší medicínské postupy...

  Já zastávám názor, že příroda - nebo třeba Bůh, jak kdo chce - nám dala mozek, který tohle všechno dokázal vymyslet, a proto to vlastně je svým způsobem přirozený vývoj... jen otázka, jak nastavit hranice.

  superkarma: 1 04.10.2013, 09:17:29
 8. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Hlasovala jsem pro cestu k miminku, ale opravdu nevím, zda to není proti přírodě.

  Občas mě napadá, zda Erich von Daniken nemá pravdu v tom, že zde na Zemi došlo k oplodňování žen mimozemšťany, vzhledem k nálezům sošek těhotných žen na Maltě. Sošky mají tvar jakoby žena měla ve vagíně buď více embryí nebo jedno s nadprůměrnou velikostí. Také je podivuhodný nález  tisíců ženských koster v Hypogeu. Že by to byla porodnice z doby kamenné, kdy pozemské ženy rodily nadměrně velké plody a při porodech umíraly? Viz sumerské klínové nápisy z Nippuru. Ovlivněna těmito zatím nevysvětlitelnými archeologickými a textovými objevy občas pochybuju, zda umělé oplodnění není proti přírodě. Ale tomu, kdo opravdu touží po dítěti, tuto možnost přeju. kdo jiný by měl mít děti než ten, kdo si ho upřímně přeje.

  superkarma: 0 04.10.2013, 09:15:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme