Je dobrým zvykem vítat jaro či léto v novém, ať to je nová barva kostýmku, nová kabelka nebo nový účes. Pomůžeme Vám vybrat nový účes a také řekneme, jak rychle a snadno z jednoho základního střihu vytvoříte účes úplně nový...

Rozcuchat!
Tahle rada je určena především pro střihy z krátkých a polodlouhých vlasů. Je to nejsnazší cesta k rychlé, ale dokonalé proměně image. Už se nemusíme trápit, zda čepice nesrazí efekt nagelovaných pramínků, za pár minut je tu nový, sexy účes kombinující hladké partie s rozcuchanými. Navíc vám k takové proměně stačí doslova pár minut a jeden až dva stylingové produkty. Pokud je nemáte doma, projděte mezi regály obchodů a nakupte stylingové gely, krémy a vosky.

TRENDY letošního jara a léta jsou rozcuchy a pramínky. Rozcuchy v týle nebo na temeni, pramínky vytvarované kolem obličeje (celkově zjemní vzhled a dodají účesu mladistvý šmrnc) nebo pár delších pramínků mezi krátkými vlasy (pramínky se jemně vytvarují). A aby naše rada byla úplná, krátkým vlasům budou velmi slušet nové barvy z jarních kolekcí, ať už zářivé odstíny nebo velmi jemné „nude“ odstíny jara 2006. Stačí si vybrat podle svého vkusu. Do krátkých vlasů vřele doporučujeme melíry, nápadné barevné kontrasty, nebo naopak velmi jemné barvení tón v tónu pomocí více odstínů, aby účes získal na objemu a hloubce.
Náš tip: Ideální produkt je stylingový gel silně až velmi silně tužicí, s dobrým tvarovacím efektem a tvarovou pamětí (vyzkoušejte třeba Lybar gel Mega Hard). Pro vyznavače „soft looku“ doporučujeme stylingové krémy (například Stylingový krém Extra Hard od Lybaru) nejlépe s voskem, které umožňují jemnější tvarování a netuží do ostrých bodlin. A můžete vyzkoušet i sluníčkové pramínky ve vlasech, stačí zvolit stylingový gel s vysokým leskem a UV filtry (vyzkoušejte Lybar gel Extra Shine).


Vlny? Vlny!
Pro všechny majitelky vlnitých a kudrnatých vlasů máme skvělou zprávu. Vlny „letí“ i v tomto roce. Tak se přestaňte trápit natahováním a rovnáním vlasů a ukažte své krásné vlasy. Stejně vám je spousta rovnovlásek závidí (a natáčí a natáčí). Po zimě potřebují kudrnaté vlasy nový střih a především intenzivní hydratační kúru. Dopřejte jim skutečně ten nejkvalitnější šampon, zábal a nezapomeňte si koupit také kvalitní stylingové produkty. Kudrny se nosí ve všech provedeních, velmi krátké, mikáda i velmi dlouhé, ovšem poslední trendy dokonce kombinují více délek, například klasický „bob“ je ozvláštněn několika mírně delšími pramínky. Nové účesy mohou být velmi uhlazené, tzv. „glamour look“, nebo naopak velmi ležérní, působící přirozeně až mírně rozcuchaně. Ale pozor, ani ležérní image se nedosahuje jinak než velmi pečlivou úpravou vlasů. A jak na to? Do ošetřených, umytých  vlasů vetřete kvalitní pěnové tužidlo, pomocí hřebenu se širšími zuby vytvarujte vlny a vlasy nechte uschnout nebo tvarujte pomocí fénu s difuzérem.

Ideální stylingový produkt pro kudrnaté vlasy představuje stylingový krém s voskem. Je totiž silně hydratační, intenzivně hydratuje vlasy a zamezuje jejich krepatění. Navíc pomocí krému vytvoříte dokonalé, hladké a pružné vlny, které vydrží celý den. Vlasy nejsou slepené a krásně se lesknou. Pro kudrnaté vlasy doporučujeme také stylingové lesky a pomády. I u kudrnatých vlasů můžeme osvěžit jejich barvu, volíme však raději přelivy a jednotný, intenzivní odstín barvy.

Náš tip: Ideální produkt je stylingový krém (zkuste Stylingový krém Extra Hard od Lybaru) nejlépe s voskem, který vlasy vytvaruje do vln, uhladí, zvýší jejich lesk a poddajnost. Do vlkých vlasů doporučujeme používat pěnová tužidla pro vlnité vlasy nebo tužidla s vyživujícími a hydratačními složkami (například Lybar pěnové tužidlo Extra Shine). A barva? Co třeba nádherné syté odstíny čokolády a kávy? A nezapomeňte, právě kudrnaté vlasy potřebují dodat lesk a hedvábnou hladkost, takže tečka každého účesu je lesk na vlasy.


Buďte trendy, nosí se ležérní, rozvolněné účesy!
Tato rada sice platí pro všechny délky vlasů, ale nejvíce ji ocení majitelky klasických střihů z polodlouhých vlasů a dlouhovlásky. Osvěžte své vlasy po zimě kvalitní vlasovou kúrou, dopřejte jim ošetření a nový střih (aspoň konečky vlasů!) a nebojte se ani nových barev. Nejvíc trendy jsou barvy tón v tónu, které ideálně podtrhnou objem a tvar účesu. A jak na nový, ležérní styl? Nejprve vytvarujte klasický účes, pomocí tužidla a fénu nebo natáček vytvořte základní tvar účesu. Tak a teď vezměte stylingový krém nebo gel a celý účes jemně rozvolněte, zdůrazněte nebo prostě jemně přetvarujte pár pramenů, zdůrazněte texturu účesu, nadzvihněte konečky vlasů. Podle chuti, nálady a stylu. Nebojte se ani výčesů, copů a pletenců. Ale ani ty se nenosí přísně tvarované a utažené, naopak, uvolňují se z nich prameny a pramínky kolem obličeje i v týlu.

Náš tip: Nejlépe vlasy vytvarujete pomocí pěnového tužidla. Vždy si zvolte takové, které odpovídá vašemu typu vlasů a požadovanému účesu. Tužidlo naneste do vlhkých, umytých vlasů a dál tvarujte účes podle potřeby. Do hotového účesu vetřete trochu stylingového gelu nebo krému a celkově rozvolněte vzhled účesu. Ideální je fixovat hotový účes lakem na vlasy, nejlépe s UV filtry a leskem. (zkuste Lak Extra Shine nebo Volume od Lybaru)

A módní rada na závěr:
Zkuste kombinovat různé styly. Jeden střih neznamená, že nemůžete měnit účes podle nálady. Poraďte se se svým kadeřníkem už během stříhání, jaké možnosti a varianty tento účes nabízí. A věřte, že k tomu nepotřebujete ani hodiny času, ani desítky přípravků. Najděte si jeden dva ideální produkty, kvalitní a vybrané podle typu vašich vlasů, a nacvičte si pár triků, jak změnit image. A pamatujte si, ležérnost neznamená neupravenost, chceme se přece líbit! Léto je přece tak sexy...

Slovníček  stylingu:
Stylingový lesk – lesk pro finální úpravu vlasů. Bývá obvykle ve spreji, někdy i s mírným tužícím efektem. Hodně intenzivní lesky jsou k mání také ve formě uhlazujících sér a pomád.
Stylingové lotion – tekutý přípravek pro tvarování účesu. Konzistencí připomíná velmi řídký gel. Lotion lze použít do vlhkých vlasů pro tvarování účesu fénem nebo do suchých vlasů pro žehlení.  Ideální je forma spreje s mechanickým rozprašovačem, umožňuje totiž velmi rovnoměrnou distribuci do vlasů.

Stylingový sprej - nejde o fixační lak pro finální úpravu účesu, ale tekutý stylingový přípravek určený obvykle pro úpravu vlasů teplem. Nejčastěji je ve formě mechanického spreje a nanáší se na jednotlivé prameny suchých vlasů těsně před žehlením.
Stylingová pěna - je to vlastně pěnové tužidlo, tedy stylingový produkt určený pro tvarování účesu. Může být v tlakovém provedení nebo s mechanickou pumpou. Stylingové pěny se nejlépe aplikují do vlhkých vlasů a účes se tvaruje fénem.
Stylingový krém – stylingový produkt ve formě krému. Některé se aplikují podobně jako tužidlo do vlhkých vlasů, ty se dále buď upravují fénem nebo po pročesání a úpravě tvaru účesu se nechají volně uschnout. Známější jsou stylingové krémy, které se nanášejí až do suchých vlasů pro zdůraznění textury vlasů a detailů účesy. Stylingové krémy mají tvarující efekt, obsahují složky pro ošetření a uzavření vlasové kutikuly a chrání vlasy před možným poškozením.

Pokud máte k tomuto tématu dotazy, připomínky či náměty na jiná témata, pište na info@lybar.cz.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Materiál vznikl za pomocí kadeřnice spolupracující se značkou Lybar.

Reklama