Záněty dýchacích cest jsou ve světě nejčastějším infekčním onemocněním, které postihuje děti i dospělé. Děti jsou nemocné až 12x během roku! Dospělí v průměru 3x ročně. Jde o kapénkovou infekci, která se velmi snadno přenáší z jedné osoby na druhou. Přitom ani nemusí dojít k užšímu kontaktu. Velmi dobře se přenáší hlavně v dětských kolektivech ve školách i školkách, v prostředcích hromadné dopravy a všude tam, kde se lidé potkávají.

pearls

Často se banální virové onemocnění přehoupne v bakteriální zánět a nevyhneme se léčbě antibiotiky.

Je již všeobecně známo, že antibiotika dokážou zahubit patogenní nepřátelské bakterie, a od doby jejich objevení v minulém století zachránily miliony lidských životů. Méně pozornosti se věnuje faktu, že v tomto boji zahyne i mnoho prospěšných bakterií, důležitých pro naše zdraví.

Antibiotika prostě ničí bakterie bez ohledu na to, zda nám škodí, nebo prospívají, a narušují tak správné složení střevní mikroflóry.

Organismus naprosto zdravého člověka dokáže střevní mikroflóru bez větších problémů obnovit, předpokladem je však také dodržování zdravé životosprávy a zdravého životního stylu, což je mnohdy problém. Oslabený imunitní systém může mít za následek další a další onemocnění, a můžeme se tak po celou sezonu točit v bludném kruhu nachlazení, chřipek a dalších nemocí…

Proto je užitečné užívat probiotika buďto okamžitě po dobrání antibiotik, anebo, což je lepší, již v průběhu léčby.

JAK SPRÁVNĚ UŽÍVAT PROBIOTIKA?

Jak již bylo řečeno, antibiotika ničí jak prospěšné, tak i škodlivé bakterie, je tedy nutné při užívání probiotik dodržovat určitý řád.

Pokud antibiotika užíváme po 12 hodinách, doporučují odborníci brát probiotika zhruba po 8 hodinách od požití antibiotik – tedy tak, aby antibiotika zničila co nejméně prospěšných bakterií.

Toto schéma užívání probiotik v době léčby ATB zmírní destrukci střevní mikroflory, a zejména pak riziko průjmů, které často trápí jak dospělé, tak děti. Hlavně u malých dětí představuje průjem zdravotní rizika.

Udržením zdravé střevní mikroflóry se vyvarujete nejen zažívacím obtížím, ale podpoříte také imunitní systém. Zakoupit si jedno balení probiotického přípravku se Vám jistě vyplatí.

A KTERÝ PŘÍPRAVEK VYBRAT?

Při výběru správného přípravku s probiotiky je dobré se řídit druhem obsažených baktérií a jejich množstvím, pro spotřebitele jistě hraje důležitou roli i velikost tablety.

pearlsVýrobce by měl garantovat, jaký počet bakterií je obsažen v jedné dávce (tabletě), a ideálně jaký je počet bakterií po zdárném průchodu zažívacím traktem.            

Při perorálním podání je velmi důležitá povrchová úprava tablet, které musejí neporušeny proniknout až do střev, jinak by agresivní žaludeční šťávy absolutní většinu probiotik zahubily. Výhodou probiotických kultur jsou nulové vedlejší či nežádoucí účinky, a to i při náhodném překročení doporučené dávky.

Jako tip lze doporučit ideální balení 10 kapslí, které Vám vydrží k jedné léčbě antibiotiky. V lékárně je k dostání přípravek PEARLS acidophilus, který nese potenciál 64 miliard živých probiotických bakterií, a to je opravdu hodně.

Přípravky PEARLS mohou užívat děti od 3 let a dospělí. Více na www.probio-pearls.cz.

Doplněk stravy.

Reklama