Krásný příspěvek plný fotek nám poslala k dnešnímu tématu čtenářka Lenig. Myslím, že není co řešit - tímto příspěvkem se pro tentokrát loučím a posílám čtenářce Lenig dárek od Albi...

Vítězný příspěvek dnes uveřejňuji zároveň s vyhlašovací novinkou, milé čtenářky! Zaslala ho čtenářka Lenig a od redakce získává slíbený dárek od Albi (sváteční čaje a diář na rok 2013).

GRATULUJI!
Dárek dostanete v prvních 14 dnech roku 2013.

A vy ostatní přijďte také zítra, editovat bude Saša Stušková téma...

Nyní už vítězný příspěvek čtenářky Lenig...


MILÁ REDAKCE, MILÉ ŽENY-IN!
 
Je první sváteční den - Boží hod vánoční.
 
U nás „dole“ ve městě (597metrů nad mořem) během dvou dnů zmizel sníh jako pára nad hrncem...Dva dny před Vánoci lilo jako
z konve, až na Štědrý den se počasí aspoň natolik umoudřilo, že přestalo pršet. Ale po sněhu ani památky. Vlastně to není pravda, památka zbyla ve formě valící se vody městem. Protože se u nás začalo opravovat náměstí, tak se nevalila jenom voda, ale i bláto.
Tento den jsme zajeli pouze na hřbitov zapálit svíčky maminkám a svým blízkým, kteří již s námi nemohou na Vánoce být... zbytek dne jsme strávili přípravami na večer a odpočinkem.
 
Na první vánoční svátek jsme se probudili do hezkého dne. Během dopoledne teplota vyšplhala až k 8°C a sluníčko si nesměle razilo cestu mezi mraky. A tak jsme se rozhodli, že výlet na Boží Dar uskutečníme právě dnes, na Boží hod :-). Dali jsme si brzký oběd a již půl hodiny před polednem jsme sedli do auta a vydali se na hodinovou cestu za svým cílem. Projeli jsme okolo Karlových Varů a dále kolem Ostrova nad Ohří; kromě pár místeček u lesa žádný sníh. Čím výše jsme byli, už to začalo vypadat více na konec prosince. V Dolním Žďáru již sníh začínal, v Horním ještě o něco víc. Za chvíli jsme již projížděli lázeňským městem Jáchymov ( 570-756 m.n.m.)
(foto: Jáchymov)

foto

Zanedlouho jsme již vystoupali až do Božího Daru (1028 m.n.m.), kde si jistě na nedostatek sněhu nemohou stěžovat.
(foto: sněhu všude dosti)

foto

První, co nás zaujalo byli lyžaři s padáky (kitesurfing)
(foto: lyžaři s padákem)

foto

Zaparkovali jsme auto a šli si projít městěm. Místní ani návštěvníci Božího Daru si jistě nemohou stěžovat, že by neměli dost bílé pokrývky.
(fota: na málo sněhu si nemohou stěžovat; město plné sněhu)

foto

Hlavní ulice Vás zavede k Infocentru, kde se rovněž nachází Ježíškova pošta a Muzeum
(fota: Muzeum;  Leni a Ježíšek; Ježíškova pošta)

foto

foto

foto

Nejen plno aut, ale i lidí se právě dnes rozhodlo jet právě sem. Kdo (jako my) nevyhledává zimní sporty, může si projít Ježíškovu cestu, kde potká roztomilé figurky Ježíška. Na této cestě potkáte mnoho rodin s dětmi, ale i dospěláky samotné.
(fota: Ježíškova cesta, Ježíšek na cestě)

foto

foto

Že tu Ježíšek opravdu včera byl, o tom svědčí hluboká stopa ve sněhu :-)
(foto: důkaz, že tu byl)

foto

Asi sem lidi jezdí rádi, protože jich byly plné svahy i skiareál Novako. Ale proč ne? Sluníčko svítilo a počasí pro zimní sporty bylo jako objednané.
(foto krásné sjezdovky; skiareál Novako)

foto

foto

Prošli jsme si celé městečko, které jsme znali z června, kdy bylo zrovna tak plné lidí jako v zimě, jen tu byli za účelem pěší nebo cyklo turistiky a vracíme se zpět. Krušné Hory vidíme jako na dlani.
(foto:  Krušné Hory vidíme jako na dlani)

foto

Při sjezdu do Jáchymova je vidět na Klínovec
(foto: pohled na Klínovec)

foto

Výlet jsme si s manželem hezky užili, rádi chodíme na procházky. Je to lepší než ležet u televize a mlsat vánoční lahůdky.
 
Hezký den Vám přeje Lenig

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Čtenářka získává tento dárek...

čaje a diář

Reklama