Probouzíte se do Černého pátku, tak toho využijte. Obchodníci dnes nabízejí lákavé slevy, a to nejen prostřednictvím internetových obchodů.

Letos narazíte na akční nabídky související s takzvaným Black Friday snad na každém rohu, pustila se do nich také celá řada kamenných prodejen. Určitě se vyplatí vydat se dnes po práci na jejich obchůzku a třeba i pořídit levněji vánoční dárky. Ale pozor! I když čeští obchodníci lákají až na 80% snížení cen, do výše slev, které pravidelně v tuto dobu spouštějí šílenství v Americe, máme ještě daleko. Až tak výhodně u nás totiž můžete nakoupit jen zlomek produktů. U dalších ušetříte většinou kolem procent dvaceti. Ale i tak dobré, ne?

nakupy

Kde se šílenství kolem „Black Friday“ vzalo?

Nákupní horečka jménem Černý pátek k nám doputovala z USA a Kanady. Právě tady se každoročně odehrává v den následující po Dni díkůvzdání, a to už od poloviny minulého století. Tamní obchodní řetězce tak obrovskými výprodeji zahajují vánoční nákupy a zákazníci je berou útokem. Právě podle toho ostatně také získal Černý pátek své jméno. Stalo se tak ve Filadelfii, kde kvůli slevám pravidelně vznikal dopravní kolaps, a na silnicích zůstávaly černé šmouhy od pneumatik.

V některých státech dokonce dostávají kvůli tomuto konzumnímu svátku státní zaměstnanci volno. Není divu, řada zákazníků je schopna před výlohami dokonce i nocovat, aby se dovnitř dostali mezi prvními. Obchody, které tu dříve prodavači v tento den otevírali už v 6 hodin ráno, na to ale zareagovaly. Od roku 2000 otevírají ještě časněji. O půlnoci, ale leckde dokonce i před ní.

blackfriday

Zdroj foto: Shutterstock

Reklama