Bulvár

Je to v lidech!


Nevím, jestli se vám můj příspěvek bude "hodit do krámu", ale pracuju na úřadě, i když nejsem v pravém slova smyslu úřednice ve styku s lidmi. Pracuju na odboru, který zvelebuje město a stará se o stavby investované městem, což úzce souvisí s tím, že musím při své práci stejně jako občané např. žádat stavební úřad o stavební povolení na stavby města a vyplňovat plno formulářů, které se mohou na první pohled zdát zbytečné.
Ale věřte, že někdy je lepší vyplnit formulář a být si jistá, že např. při své stavbě "nepřekopnete kabel telecomu" než nadávat a pak platit pokutu a mít velké problémy jak s úřady, tak i s policií.

Souhlasím s tím, že papírování neustále přibývá a nesmyslné zákony nám vlastně ani nedovolují dělat naši hlavní práci, protože než se k ní "prokoušeme" hromadou vyhlášek, zákonů a nařízení, musíme vyplnit hromadu žádostí a formulářů. Ale to nám ukládá zákon a já se ptám, kdo nám, úředníkům (Vega)na tom nejnižším stupínku státní správy chystá tyto zákony a vyhlášky? Přece politici a  ministerstva!

Takže by měli být obyčejní lidé spíš naštvaní na ně než na nás "tam dole". A často tyto zákony chystají lidé, kteří nikdy "tam dole" nepracovali a vlastně ani neví, co je praxe, takže mi věřte, že je často dost těžké vůbec něco dovést do zdárného konce.
Ale nechci se jen zabývat obhajobou, i já mám někdy co dočinění s "úředníkem" nebo "úřednicí", kteří si myslí, že mi tzv. dělají milost, a tváří se, jako bych je vlastně obtěžovala, a to jsem vlastně jejich kolegyně.

Je to smutný, ale uvědomte si, že je to především v lidech a jejich povahách. Ve všech profesích se najdou lidé příjemní a ochotní a také jejich protipóly - škarohlídové a lidé neochotní komukoliv pomoci.

Vaše Helip


Máte pravdu, že vyhlášky a zákony nevytváříte a že vše záleží na lidech. Ve svém článku také píši o rozdílném chování dvou úřednic - jedna byla velmi milá, ochotná, druhá mne chtěla pokud možno hned "z krku". Záleží to na lidech, ale právě lidé občané se s lidmi-úředníky setkávají nejčastěji. A pokud bude jejich chování vstřícné a ochotné, pak i ti "před pultem" se budou chovat jinak a nebudou tak nadávat.
Souhlasíte s tím, že jednání s úřady úzce souvisí s chováním úředníků?

                            Úřady, byrokracie - nesnáším vás!
Chodíte rádi na úřady?
   Jak se k vám chovají úřednice?

     Jste s nimi spokojena?
        A co formuláře - baví vás je vyplňovat?
          Vlastníte nějaký speciální, který jen tak někdo nezná?
             Máte extra zážitky s naší byrokracií?


             Napište nám vaše zážitky na:
redakce@zena-in.cz 
                            P.S. Možná je i orazítkujeme!

   
15.03.2006 - Společnost - autor: Míra Šindrbalová

Komentáře:

 1. [2] r1911 [*]

  je to prostě jen o lidech

  superkarma: 0 15.03.2006, 19:42:11
 2. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  V každém případě souhlasím,je to jenom vše v lidech a to ve všech oborech.

  superkarma: 0 15.03.2006, 10:59:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme