Další přispěvatelkou k dnešnímu tématu je čtenářka Helena P. Její partner je mlčenlivý maratonec, zatím co Helena P. Je sprinter. Přesto jejich světy společně fungují...

Vztah je hodně o komunikaci. Někdy jí ale musíte partnera naučit, jako Helena P...


O změnách mého partnera bych mohla napsat knihu. Jednoho podzimního večera se ke mě dostalo kus dřeva (které dřevo je nejtvrdší? Tak toho), neotesaného, neočištěného, spousta kůry, mechu a sem tam choroš... Nejdříve mi to přišlo roztomilé ta čistě přírodní forma bytí, jsem v podstatě také přírodnější typ. Ovšem postupem času se dostavili provozní zádrhele. Docházelo mi, že je to pěkně velké sousto a ještě k tomu utužené léty svobodného žití.

Přítel je jazykem našich babiček starý mládenec - bezdětný a navrch ještě jedináček. Kamarádka psycholožka se mě nedávno ptala, proč mám potřebu zdolávat ty největší vrcholy tou nejhorší cestou a bez bot?

První velká potíž byla moje dvě děti, to se průběhem pěti let co jsme spolu po centimetrech a nekonečných vysvětlivkách, že děti zkrátka řvou, dělají bordel, občas zalžou ale jinak je to s nima fajn - nakonec to tedy vzal. Se synkem se dnes dokonce občas učí :-), dcera se mezitím odstěhovala  ale vycházejí spolu dobře.

Druhá kardinální potíž byla komunikace. Umět se pohádat a poté usmířit, to byla pro mě zkouška trpělivosti za kterou mám určitě někde zlatým písmem alespoň deset bodů. Na začátku vztahu utíkal při každé výměně názorů a třeba i měsíc nekomunikoval, pak mi vysvětlil, že čekal až mě to prostě přejde... interval nehovoření se postupně snižoval a dnes jsme schopni se normálně dohodnout.    

Je to s ním prostě běh na dlouhou trať a já byla vždycky spíš ten sprinťák, všechno nejraději hned a tak jak chci já. Někdy se sama sebe ptám, jak jsem ty všechny jeho parádičky mohla dát a odpovím si: Protože teprve s tímhle jedináčkem, kterýmu všechno trvá, je paličatej jako bůvol a každý krok v před je vyvážený dvěma zpět, jsem zpomalila, začala nad spoustou věcí přemýšlet a vůbec je i vnímat. Což neznamená, že ho i přes jeho vývoj směrem v před nechci občas zabít, stejně asi tak jako on mě.    

Helena P.

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturu.

Téma dne 15.11.2013: Maličkosti, které jste na něm změnila

  • Co se vám podařilo na vašem partnerovi změnit?

Své příspěvky k tomuto tématu zaměřené na detail (tedy hlavně na maličkosti) mi posílejte v pátek 15.11.2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce. Jedna autorka příspěvku obdrží od redakce krásný dárek pro něj: Toaletní voda Ermenegildo Zegna Uomo v hodnotě lehce přes 1600 Kč. Její příspěvek ale musí být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Zasílejte je na e-mailovou adresu:

uomo

Reklama