píše naše čtenářka s nickem mirka1954. Adventní věnec si nechává vyrábět a i když si na něj dodá materiál, vždycky je mile překvapena, jak je krásně nazdobený. Takže má takové malé vánoce už před adventem. To je milé, že?

Krásný den s vánočním tématem!

Trochu jste mě zaskočili, vždyť já ještě nemám adventní věnec a advent už začíná v neděli. Ale snad ho do té doby budu mít. Ale pěkně od začátku. Dřív jsem si věnec vždycky kupovala, bylo to nejjednodušší, (většinou) hezké a bez práce. Jenže postupem času se docela radikálně zvedly ceny a zdá se mi, že teď už je to docela drahá záležitost.

Nicméně moje kamarádka má velmi šikovnou dceru, která už mi asi tři roky vyrábí krásně adventní věnce. Stačí jí dodat věcičky, které na věnci chci mít, takže si každý rok koupím nějakou drobnost nebo zalovím ve svých zásobách. Pokaždé totiž věnec odstrojím a použitelné dekorace schovám. Minulý rok jsme měli nádherný bílý, letos nevím, jaký bude, autorka občas sáhne i do svých zásob a to je pak překvapení, naštěstí pokaždé milé.

Takže - „objednávku“ na výrobu věnce jsem jí zadala, jen mi to nějak v tom všem shonu vypadlo z hlavy, tak doufám, že i přes to bude vyroben. Nejde o to, že bych byla líná a nechtěla nic tvořit, problém je v tom, že prostě nemám na takovéhle věci nadání ani fantazii. Sice mám ten loňský ještě schovaný, koukala jsem na něj a vypadá celkem hezky, jen to jehličí jaksi zhnědlo a to není ono :-) Takže bude nový.

Potom pravidelně každou neděli zapalujeme svíčky podle pořadí, i když někdy je to nebezpečná záležitost. To si v kuchyni zapálíte svíčku na věnci, na chvíli odběhnete a při návratu do kuchyně vidíte hořící věnec. Naštěstí jsem zachovala chladnou hlavu, ještě to nebyl tak strašný oheň a milý věnec rychle hodila do dřezu a pustila na něj vodu. Alespoň jsem se z toho pořádně ponaučila a už nikdy nenechávám nic hořícího bez dozoru. Jednou to člověk podcení a ani nechci domýšlet, co všechno by se mohlo stát...Tak pozor, milé ženy.

Jinak týdny před Vánoci prožívám celkem klidně. Nemám náročnou rodinu na dárky, stejně si člověk pořiizuje spoustu věcí během roku, tak už nám stačí jen nějaká drobnost a je to. S úklidem to nepřeháním, uklízím průběžne pořád, takže nevidím důvod smejčit vše jak blázen. My máme nejradši tu atmosféru, kdy voní cukroví, stromeček, v televizi dávají pohádky (které už jsme sice 100x viděli, ale koukáme zas) a všichni jsme celkem v klidu. Snad jen ten sníh by mohl alespoň na pár dní být.

Bohužel nemám žádnou fotku věnce, tak posílám výzdobu jednoho koutu naší předsíně, já mám tyhle serepetičky prostě ráda :-)

mi

mirka1954

Milá Mirko1954, děkujeme za inspiraci. Vaše Vánoce musí být úžasně pohodové

Text nebyl redakčně upraven

Jak prožíváte advent, milé ženy-in?

  • Máte adventní věnec?
  • Vyrábíte si ho sama?
  • Držíte se tradic, nebo raději experimentujete?
  • Pošlete nám fotku svého výrobku?
  • Máte i jinou vázdobu? Pochlubte se?
  • Jak prožíváte týdny před Vánocemi? Shonem, nebo v poklidu?

Napište nám, na vaše příspěvky se moc těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Na co se můžete těšit vy za svůj příspěvek?

Na úžasnou kuchařku, kterou si můžete nechat pro sebe nebo darovat někomu pod stromeček

k


Reklama