píše hned v úvodu svého příspěvku naše čtenářka. Plete všude, u televize, v autě, ve vlaku, v autobusu, ale i na lavičce. Její ruce prý nevydrží být v klidu.Přesně tak, jak napsala. Je to droga, vášeň, posedlost

Všechny moc zdravím, dnešní téma je (nejen) pro mě jako dělané! Pletení i háčkování je totiž nejen můj koníček, je to moje vášeň, droga, posedlost.

Jako malou, asi desetiletou mě mamka naučila plést, babička zase háčkovat. Častěji pletu, víc mě to baví. Na háčkování byla expert babička, dělala nádherné dečky.

Nejraději pletu pro sebe, rodinu, kamarádky a známé. Třeba mamce a tchýni jsme dělala na Vánoce volánkové šály a jak je rády nosí. Pro manžela svetry a vestu. Pro kamarádky a sestřenice taky šály + čepice. Pro známého mého manžela čepici a čepičku pro miminko.

Jestli pletení zažívá renesanci? Podle mě se pletlo, plete a plést bude. Sice se říká, že se to již dnes nevyplatí, že se dají kdekoliv koupit pletené věci za přijatelné ceny. Tyto argumenty neuznávám. Ráda chodím v tom, co si udělám a co budu mít jen já. I když si za to zaplatím víc, mnohem víc, když pletu z kvalitních materiálů a ne jen z akrylů.

Pletení je pro mě relax. Miluju, když si sednu k televizi, pustím si pěkný film a pletu si u toho. Nebo když je venku pěkně, do trávy nebo na lavičku s pletením a třeba i kávičkou. Pletu i v autě, ve vlaku, v autobuse při dlouhých cestách. Nebaví mě sedět jen tak s rukama v klíně. Manžel mi dal dokonce přezdívku Klubíčko.

Trvá to různě, než něco upletu. Šálu třeba za večer u filmu, svetr i déle než měsíc. Vždy podle složitosti. A mívám rozpletených více věcí najednou a střídám je. Nevím proč, ale víc mě to tak baví.

Ponožky ani rukavice jsem ještě nepletla, nějak se k tomu nemůžu odhodlat. To už raději čepici nebo šálu.

Na ukázku posílám tři své výrobky.

svetr

svetr

tílko

Verkaverka111

Milá verkaverka111, podle fotek bych řekla, že jsou to spíš háčkované věcičky. Ale to nemění nic na tom, že jsou krásné

Text nebyl redakčně upraven  

Jak jste na tom s pletením(nebo háčkováním) vy, milé ženy-in?

  • Vládnete jehlicemi nebo háčkem? Kdy a od koho jste se to naučila?
  • Na koho a co nejraději pletete?
  • Co nejzajímavějšího jste upletla?
  • Na jaký výrobek jste opravdu pyšná? Pošlete nám fotku?
  • Myslíte si, že pletení zažívá renesanci?
  • Co pro vás pletení znamená? Je to relaxace, zdroj přivýdělku, nebo užitečný koníček? 
  • Jak dlouho vám trvá, než upletete svetr?
  • Umíte uplést i ponožky a rukavice?

Napište nám. Na vaše příspěvky a fotky (max. tři) se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama