Ač je tomu dnes již třináct let jistě každý z nás má v živé paměti teroristické útoky, které se uskutečnily 11. září 2001 v USA. Jednoznačně nejtragičtější byl útok do věží Světového obchodního centra v New Yorku.

Islámská militantní organizace al-Kájda unesla čtyři letadla, z nichž dvě narazila do „dvojčat“, která se cca po dvouhodinách od útoku zhroutila k zemi. Vyhaslo zde 2603 životů, z čehož 292 lidí bylo zabito na úrovni ulice hořícími troskami a padajícími těly těch, kteří vyskočili z oken světového obchodního centra. Další letadlo narazilo do Pentagonu, čtvrté letadlo šlo k zemi v neobydlené oblasti v Pensylvánii a to díky souboji mezi pasažéry a teroristy. Spekuluje se o tom, že právě toto letadlo mělo namířeno na Bílý dům či americký Kapitol. Během těchto útoků přišlo o život 2 996 lidí včetně 19 únosců. Až na 55 vojáků ze 125 obětí, které zemřely v Pentagonu, byli oběťmi jen civilisté, pocházející celkem z 90 zemí.

sad

Dovolte mi prosím dnešní ráno zavzpomínat na všechny, jenž se tato nesmírně smutná událost dotkla. Pamatuji si jako by to bylo před měsícem, kdy jsem viděla v televizi přímý přenos z útoku na „dvojčata“ a ptala jsem se táty, na jaký akční film kouká a on mi odvětil, že to není film, ale realita. Pak už jsem se slzami v očích koukala na tu hrůzu, co následovala…

Milé čtenářky, samozřejmě vám přeji co možná nejkrásnější ráno a úspěšný čtvrteční den.

Reklama