Děkuji Maje za příspěvek k dnešnímu tématu. Dokud se dcerka nebude něčemu věnovat na vážno, tak není problém to střídat. Ale pokud se nainvestuje do něčeho mnoho energie, je to rozhodování, čeho se vzdát, těžké jak pro rodiče, tak pro dítě.

Ahoj Radku a přeji všem holkám krásný den. 

Ono je velmi těžké zavděčit se našim dětičkám, svým přáním, tlaku prarodičů a porovnávání jinými rodiči. 

Moje dcera je hodně aktivní a neustále překypuje energií. Proto bylo jasné, že kroužek mít určitě bude a nejlépe takový, aby ji „ubil“ její setrvačnost v pohybu. 

Přesto jsem vybírala hlavně podle jejího zájmu a fyzické konstituce. Chtěla třeba košíkovou, ale vzhledem k tomu, že v měřila 1,15 m, byl by výsměch jít si i pro přihlášku. Ale využila jsem toho, že má rytmus a přihlásila jí na tancování. Byla nadšená. Já už méně. Přestože hodina trvala 90 minut a její spolutanečnice byly zalité potem již po prvních 30 minutách, ona byla stále svěží a v mezidobí nicnedělání poskakovala. Nicméně musím uznat, že výsledky měla. Přestože byla rozhodně nejmenší, patřila k velmi šikovným. Nedělá jí problém paměť ani rytmus. A výsledek dřiny se dostavil a holky si vytancovaly 1. místo v nepostupové soutěži. 

Protože jí to bavilo, přihlásila se i další rok do stejného kroužku. Bohužel jsme zkoušky nestíhali a i přes mnoho pokusů o „sladění“ jsme to byli nuceni vzdát. Už teď se ale nemůže dočkat, až příští rok bude přeřazena  do staršího oddílu Kometek, který (aspoň doufám), stíhat budeme.

Letos navštěvuje pouze Divadelní kroužek, pak Turisticko-atletický kroužek, Cyklistiku (či jak se to jmenuje) a chtěla ještě Keramiku. Ta se jí bohužel kryje s kroužkem divadelním, takže se rozhodla, že keramiku zkusí příští rok. Naštěstí všechny tyto kroužky jsou v rámci školní družiny, takže je neplatím (respektive platí se u nás pouze roční poplatek za družinu) a ještě si pro dceru dojdou a ona nemá čas na hlouposti. Vlastně ona ho má, ale já si namlouvám, že ne.

Maje
Text nebyl redakčně upraven


Dnes máme téma dne: Čím chcete, nebo byste chtěly, aby vaše děti byly. Umělci, nebo sportovci?

  • Je to jinak u holčiček a u kluků.
  • Musela jste někdy volit u sebe, nebo u dětí? Jak?
  • Nebo se má nechat dítě být, ať si dělá, co chce? Opravdu vždy?
  • Těch možných podtémat je spousta a věřím, že na ně samy upozorníte.

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás odměním ještě dnes překvapením. Počítám, že přesně v 16.00.

Reklama