Bulvár

Je opravdu nutné se hned urážet, ponižovat, vysmívat se?

Kateřina patří mezi pamětnice našeho magazínu. Po odchodu“prudiček“ se jí ulevilo. Je první pořádnou vlašťovkou k dnešnímu tématu.

Ahoj Radku i celá redakce.
 
Dnešní téma je opravdu zajímavé a jsem sama zvědavá jaké reakce to rozpoutá. 
Já na internet chodím  hlavně za zábavou (občas potřebuju nějakou radu), takže hledám stránky kde se budu bavit, kde se mi bude líbit, kde nebudou prudiči. Protože život je už tak složitý a těžký, že nač si ho kazit diskusí pod články.:-)
Váš magazín mám ráda a jsem už jeho dlouholetou členkou, i když nyní pod jiným nickem. Přežila jsem s Vámi novou verzi ž-in, i když se mi zprvu moc nelíbila. Ale přineslo to své ovoce, notorické prudičky odešly jinam.

 Na diskuzích mi vždy vadí právě ty paní chytré, co si myslí, že snědly Šalamounovo h...o, a ví všechno líp. Někdy mi přijde, že mají opačný názor jen tak pro zábavu, aby se odlišovaly, nebo si tím léčí svůj komplex.

Obrázek dítěte?

Proč matku i dítě neroznést na kopytech, jak je dítě ošklivé, ušmudlané, upatlané a vůbec proč ho tam vlastně  dává (je to třeba soutěž o fotku s dítětem), že má vůbec tu drzost ta matka si myslet, že její dítě je hezké a něčím jedinečné.....
Popravdě, to je přeci každé vlastní dítě.  A ta co tvrdí, že se nerozplývala nad vlastním potomkem tak podle mého kecá. Každé  matce se zdá její dítě jedinečné. Ano nemusí se mi to dítě líbit, ale proč to psát tak drsně? To raději nenapíšu nic. Proč ji hned urážet? Uvědomí si diskutérky jak moc to může tu matku ranit? Ted budou jistě psát...když neumí snést kritiku, tak at sem tu fotku nedává...ale to přeci není o tom snést kritiku. To je o určitém taktu, který by snad každá z nás mohla mít v sobě. Opravdu byste ji to řekli face to face? Ono „papír“ snese hodně a určitá anonymita dává lidem křídla:-) Někdo mě naštval? Štve mě můj vlastní život? Tak zprdnu  matku a její dítě na netu...jo to jsem ale odvaha....
Někdy nechápu proč tyhle zaryté odpůrkyně  dětí a jejich matek vůbec lezou do toho článku, když je to přeci nezajímá, ekluje se jim to a podobně. Proč tam vlastně lezou? Aby pak mohly rejt? Je to jejich koníček?

Tohle je přeci ženský server a mě se líbí, že je tam všehochuť, od miminek, po dovolené, přes sexuální hračky po vztahy. Když mě ten článek nezajímá už podle názvu, tak ho neotevírám.
Když se mi nelíbí třeba styl emo, tak ten článek ani nenavštívím, nezajímá mě, ale zajímá mě třeba výlet, tak kliknu...ale abych lezla do článku o stylu emo, a pak tam měla výjevy typu jak je to hnusné, ubohé, odporné a jak se mi to ekluje....Proč??? 

Někdy to opravdu nechápu. A tak je to tu se vším...roznesem těhotnou, roznesem pejskařku, kočkomilku, jen tak ze zábavy...proč?
Proč se nemůžeme v internetovém světě chovat slušně?

Každý má právo na svůj názor, ať už je jakýkoli, ale je opradu nutné hned urážet, ponižovat, vysmívat se?
Není život příliš krátký na to,abychom si ho otravovaly? 
Nemůžeme mít ten net prostě jen jako příjemnou zábavu? Složitosti budu řešit v reálném životě, v tom nereálném se chci bavit. Má to být relax a pohoda. A ne pruda.

Raději už skončím, na tohle téma by se dalo psát mnohem víc, ale už tak jsem se nějak rozvláčnila:-) 
Jen ještě poslední, přimlouvám se, buďme k sobě slušní a tolerantní, život pak bude hezčí. 


Pěkný den,
 Kateřina 


Děkuju Kateřino za Váš příspěvek k dnešnímu diskusnímu tématu. Rozumím Vám. Otázkou je, co vlastně lidi na diskusích zajímá a láká. Zda to není právě ta konfrontace, ten souboj, to dokazování si, jsem lepší, dostala jsem ji…

Dnes máme téma internetové diskuse:

 •  Diskutujete ráda?
 • Něco, někdo vám v diskusích vadí?
 •  S kým a kde se vám nejlépe diskutuje?
 • Jste pro mazání příspěvků, nebo proti?
 • Jaká pravidla byste zavedla pro diskuse?
 • Je na internetu absolutní svoboda slova?
 • Pomohla vám diskusní fóra? ¨
 • Zažila jste na diskusích něco neobvyklého?
 • Vadí vám věčné rýpalky a příspěvky mimo mísu?

Témat, o kterých můžeme diskutovat je hodně. Tak sem s nimi:

redakce@zena-in.cz

Máte radikálně odlišný názor? Tak ho zformulujte a pošlete.

   
08.06.2011 - Příběhy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [15] kobližka [*]

  Kateřino,tvůj článek je přesně o tom,co bychom měly všechny mít v sobě.Moc pěkně napsané!

  superkarma: 0 08.06.2011, 22:05:19
 2. [14] lenkaloompa [*]

  Moc se mi váš článek líbí a naprosto souhlasím!!! Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 08.06.2011, 16:52:47
 3. [13] ivetinkav [*]

  Sml67

  superkarma: 0 08.06.2011, 13:47:12
 4. avatar
  [12] mineralka7 [*]

  Naprosto souhlasím, neřekla bych to líp. Sml67 

  Do diskuze patří i názory "proti", ale proč útočit a urážet - vyjádřit opačný názor nebo nějakou připomínku lze i slušnou formou. Souhlasím i s RenatouP - neberte si nic osobně, ono někdy za opačným názorem může být jen jiné pochopení věty, i o tom je bohužel internet, emoce se skrývají mezi řádky a ne každý je dokáže na první pohled vidět.

  Zkrátka se k sobě chovejme slušně ve skutečnosti i tady, jsme přece lidi.

  superkarma: 0 08.06.2011, 12:50:53
 5. [11] DitaB [*]

  Souhlasím, nemám, co dodat.Sml22

  superkarma: 0 08.06.2011, 12:30:24
 6. avatar
  [10] Věrulinka [*]

  Sml67 Kateřino, mluvíš mi z duše, pěkně jsi to napsala Sml59Sml67

  superkarma: 0 08.06.2011, 11:59:14
 7. avatar
  [9] Altamora [*]

  Roland — #8 To je těžké s tím neurážením. Někdo se urazí, i když napíšeš, že nesouhlasíš s jeho názorem na zelenost trávy. A pak je tu jedna nemilá věc - když napíši svůj názor, vypadá to velmi rezolutně, ale ve skutečnosti se vyhraněným postojům systematicky vyhýbám, protože jako programátorka vím, že neexistuje jediná správná cesta k výsledku. Snad jen při řešení hlavolamů je jen jedna cesta, v životě zřídka.

  superkarma: 4 08.06.2011, 11:50:22
 8. [8] Roland [*]

  Úplně souhlasím s článkem. Názor může říct každý, ale záleží jakou formou. Důležité je, aby to bylo vždy slušně a nikoho to neuráželo.Sml16

  1. na komentář reaguje Altamora — #9
  superkarma: 1 08.06.2011, 11:45:29
 9. avatar
  [7] RenataP [*]

  jednoduchá pomoc na vše - a pro všechny strany...

  Žerte se a milujte se ale hlavně si nic z toho NEBERTE OSOBNĚ. Sml58

  superkarma: 1 08.06.2011, 11:40:38
 10. avatar
  [6] danulikj [*]

  Velice pěkně napsaný článek a pravdivý. Také jsem měla ráda původní vzhled zena-in.cz, ale na tento nový jsem si rychle zvykla. Na vaše stránky chodím ráda, nejsem rozený spisovatel a tak převážně hltám zajímavé články a příspěvky. A navíc hrooozně ráda soutěžím, hlavně když se mi občas podaří něco vyhrát Sml16.

  Tak že vám přeji i nadále hodně čtenářek i čtenářů a kvalitních přispěvovatelů.

  superkarma: 0 08.06.2011, 11:00:51
 11. avatar
  [5] maje [*]

  ano. kolikrát mám ten samý pocit. všechno je buď černé nebo bílé, ty dotyčné jen odsuzují, kritizují,.. chybí jim empatie. ony to mají zařízené jinak a kdo to tak nemá, tak jím pomalu opovrhují a moralizují. Sml24Sml24Sml24 ono je to vlastně daleko jednodušší než říc někomu něco tváří v tvář. a hlavně - v případě, že mám jiný názor, jsou důležité argumenty. ne nadávkaSml24Sml24

  superkarma: 1 08.06.2011, 10:52:34
 12. avatar
  [4] evusche [*]

  Z tohoto důvodu jsem přestala psát pod články a jsem pouze v uzavřených diskuzích....

  superkarma: 0 08.06.2011, 10:51:20
 13. [3] indira1 [*]

  Tak tenhle příspěvek mě mluví z duše. Já bych to neuměla dát tak hezky dohromady a tak jsem ráda , že to někdo napsal ,,za mě,,Sml22

  také nemám ráda různé neomylné rejpalky a sama pokud narazím na článek či diskuzy s kterou příliš nesouhlasím či není pro mě ,,to pravé ořechové,, tak jdu raději jinam.

  KATEŘINO-DÍÍKSml16

  superkarma: 2 08.06.2011, 10:42:53
 14. avatar
  [2] janaa1 [*]

  taky si myslím, že na diskuzích skryti pod anonymitou lidi občas reagují tak, až je mi z toho špatně. Pokud si myslím, že je něco nevhodné nebo ošklivé, mám právo na svůj názor, ale taky bych měla vědět jak ho ostaním sdělím- pokud ho vůbec sdělím.Nemám ráda takové ty pisálky, kteří mají pocit, že ke každému článku musí něco napsat a jejich názor je ten nej...Nějak se vytrácí slušnost a etika. Tenhle příspěvek je moc hezky napsaný...i já se přikláním k tomu, že tolerance je fajn věc a základní slušnost by měl dodržovat každý...pokud ne, asi by měl být důrazně upozorněn, že otravuje svým jedem ostatní...

  superkarma: 0 08.06.2011, 10:36:08
 15. avatar
  [1] selinka [*]

  Nooo... diskuze dává prostor pro vyjádření názoru - tedy i toho negativního Sml80 vzpomínám na VVS, kde pod článkem s módou bylo x příspěvků znění "líbí se". To přece taky není ono, ne? To já jen tak, původně jsem psát vůbec nechtěla.

  superkarma: 1 08.06.2011, 10:33:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme