Zdraví

Je nepřípustné být matkou ve vyšším věku?


Pamatuji si, že když mi bylo kolem šestnácti let, mamince mojí spolužačky se narodilo dítě. Jelikož kamarádka bydlela jen o několik domů dál než já, vzpomínám si dobře i na reakce okolí na toto těhotenství. Její maminka byla ve věku té mé, tedy kolem třiceti pěti roků. Všem se to zdálo příliš a byla považována za blázna, že si v tak vysokém věku pořizuje ještě dítě.

 

Zní to paradoxně, že ano? Vždyť pokud se podíváte na dnešní styl doby, je zcela normální rozhodnout se mít dítě až v pozdějším věku. Ale přesto se najde mnoho negativních reakcí a lidí, kteří to považují za téměř nepřípustné. Jsem proto ráda, že se Lucie Šilhová rozhodla spolu s MUDr. Janou Stejskalovou vydat knihu Matkou ve vyšším věku (Vliv věku na plodnost ženy a na průběh těhotenství).

 

Průměrný věk matek při porodu prvního dítěte je v Česku 25 let a například Angličanky poprvé rodí v 29,1 letech. Předpokládá se, že věk prvorodiček bude ještě vzrůstat. Není divu. Už jsou dávno pryč doby, kdy bylo zcela normální mít dítě kolem dvaceti let. Mladí lidé mnohem více přemýšlejí o tom, zda se mohou rozrůst o dalšího člena rodiny především z hlediska finančních možností. Zdá se, že maminky si chtějí i těhotenství více užít a být na něj připraveny. Proto také nechvátají pryč ze zaměstnání, protože vědí, že přijde čas, kdy budou opravdu miminko chtít.


Dobrá rada!

Chcete-li shodit pár kilo, nedržte drastické diety, ale víc se hýbejte. Ideální pro ženy, které se chystají počít, je například břišní tanec.

Ukázka z knihy

  

Kdy je ten správný čas? Podle připravenosti těla doba zralosti a plodnosti začíná dvacátým rokem věku a vytrácí se kolem pětačtyřicátého roku. Z toho důvodu je to u každého velice individuální. Publikace upozorňuje na to, že po pětatřicítce už nemusíte otěhotnět tak snadno. Rozebírá vliv věku na ženské reprodukční orgány a soustředí se na praktický popis chorob a chronických potíží, které ovlivňují plodnost a vyskytují se nejčastěji ve věku nad 40 let.

 

Nesnaží se však jen o vysvětlení teorie, ale inspiruje také ženu, která se rozhodla mít dítě ve vyšším věku, v tom, co může udělat pro svoje tělo. Radí, jak je možné udržet si tělo co nejdéle plodné díky vhodné stravě či bylinkám.


Dobrá rada!

Miska corn-flakes obsahuje stejné množství soli, jako pytlík křupek.

Ukázka z knihy

  

Kniha Matkou ve vyšším věku se nevyhýbá ani pozastavením se u vrozených vývojových vad dětí související s věkem matky a jejich diagnostikou. Radí také, co dělat při zjištění neplodnosti. Doporučuje vyzkoušet například cvičení „Dle paní Mojžíšové“ či podstoupit vyšetření, které může odhalit různé poruchy.

 

Největší naději dává kniha starším maminkám, které se nevzdávají. Dává možnosti, přináší příběhy ostatních lidí a pozastavuje se i nad nejrůznějšími mýty, které se ve společnosti vyskytují. Vysvětluje také pravdivost některých mýtů. Například se dozvíte, že není pravda, že starší matky mají méně mateřského mléka nebo že starší ženy častěji rodí před vypočteným termínem porodu.

 

Osobně zatím nejsem mámou. Ale jednou chci být. Neřeknu vám přesně kdy. Možná za dva roky, možná za pět let, možná za deset. V každém případě řeči a polemika nad mým vyšším věkem nebudou tím, kdo mě zastaví v mém rozhodnutí otěhotnět!

 

--------------------------------------------------------------------
 

SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ!
Odpovězte a zúčastněte se slosování o 5 knih od Lucie Šilhové – Matkou ve vyšším věku 
(Vliv věku na plodnost ženy a na průběh těhotenství)

 

soutěžní otázka: Co to je folikul?
   

Své odpovědi vkládejte SEM.

Soutěž končí až v pátek 26. května ve 23:59 hodin.
.....................................................................................
VYHODNOCENÍ

Milé ženy-in, soutěže o knihu se zúčastnilo celkem 753 z vás.

odpověď na soutěžní otázku: Folikul je dutinka ve vaječníku, ve které vajíčko vyzrává

Ti, kteří od nás obdrží knihu Jak přirozeně otěhotnět:
Luci*
lenig
Emea
Pišmiš
ochechulka

   
22.05.2006 - Zdraví - autor: Iveta Šafránková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [105] polakova1 [*]

  ahojte chcela bi som otehotnet ako prosim radu dobru

  superkarma: 0 18.07.2011, 13:04:31
 2. avatar
  [103] Lilinka [*]

  Vivian:

  superkarma: 0 28.05.2006, 10:50:55
 3. avatar
  [101] Vivian [*]  --------------------
  PŘEČTĚTE SI DŮKLADNĚ ZADÁNÍ SOUTĚŽE A NEVPISUJTE ODPOVĚDI DO DISKUSE!!!
  --------------------  --------------------
  PŘEČTĚTE SI DŮKLADNĚ ZADÁNÍ SOUTĚŽE A NEVPISUJTE ODPOVĚDI DO DISKUSE!!!
  --------------------


  superkarma: 0 25.05.2006, 19:58:36
 4. [100] debye [*]

  Je ženino vajíčko, s tímto slovem jsem se setkala při IVF.

  superkarma: 0 24.05.2006, 17:56:27
 5. avatar
  [99] Evík [*]

  Dutinka ve vaječníku, ve které vajíčko vyzrává

  superkarma: 0 24.05.2006, 17:52:26
 6. [93] Maria28 [*]

  Příspěvky jsem projela z rychlíku a myslím že ve svém věku (49) k tomu mám co říct. Pokud se nedaří a zadaří se ve vyšším věku, proč ne. Ale pořizovat si dítě jako náplast nebo pojistku, je blbost. A Žilková - kde máte jistotu, že to dítě je v pořádku - vývojové vady se - nedejbože - ještě stále mohou projevit. A navíc, Veronika není matka, pro kterou by dítě bylo smyslem života. Chybí mi tu téma, proč herečky a jiné "šmíry" tak často přijdou do jiného stavu s pofiderním partnerem. Každé normální děvče se už od 16 stará o antikoncepci a tyhle "divy" do toho vlítnou raz dva(tedy určitě po zralé úvaze). Je to vypočítavost, či druh víry? Umělce si nemůžete brát za příklad, protože proto jsou vynikající, protože jsou nenormální. Já mám dcery ve věku, kdy to pro tehdejší dobu bylo normální, byly jsme na tom tak všechny, též jsem rozvedená, ale právě naopak využívám dalších rozměrů života, které se mi tímto nabízí (cestování, večery ve společnosti příjemných lidí - ne příbuzných, ale to sem nepatří)a já už bych hrozně ráda měla vnoučátka, nakukuju do kočárků. Dítě už bych mít nechtěla, ale vnoučátko bych si užívala a rozmazlovala a tak to má být.Co malá Karlička Gottová, kde vezme prarodiče z otcovy strany? Místo přebalování panenek bude přebalovat tatínka (pardon, ten si zaplatí ošetřovatelku)a matinka, která všude na fotkách čumí jak Madona, bude mít dávno jiného "Karla´", co si to dítě ponese do života?

  superkarma: 0 23.05.2006, 12:37:58
 7. avatar
  [92] peguša [*]

  Já měla první dítě ve 30, ale nebyl to záměr. Dlouho to nešlo a zadařilo se až po sedmi letech. Druhé dítě jsem měla ve 33. Téměř všechny mé vrstevnice mají děti už dávno dospělé a já mám proti nim mrňata. Ale nestěžuju si. Skvěle jsem si obě mimča užila a neměla jsem pocit, že v životě o něco přicházím. Moje bývalé spolužačky se povdávaly kolem sedmnácti let, páč "musely" a většinou se po pár letech rozvedly. Pak si našly jiného partnera a pořídily si další dítko (dítka) ve "starším věku". Ale co to je za věk pětatřicet? Na první dítě je to možná trochu pozdě, ale pokud je to už několikáté dítě, proč ne? A i starší prvorodičky neodsuzuju. Některá se bojí o práci, jiná o figuru, další se nechce vzdát cestování a zase jiná nemá partnera nebo prostě otěhotnět nemůže a další je třeba pohodlná a nechce se uvázat a skákat kolem mimina a najednou se začnou ozývat "biologické hodiny". Každopádně, čím je maminka starší, tím je větší riziko, že mimčo nebude v pořádku - statistiky mluví jednoznačně - ale pravidlo to není. Vezměte si Žilkovou a Bočanovou. Jedna, ač přes 40, má mimi OK a druhá, byť ani ne čtyřicetiletá, musela na interrupci, kvůli poškození miminka.
  Každý sám si musí srovnat pro a proti a pak se rozhodnout a nikomu do toho, kdy má dítě, nic není.

  superkarma: 0 23.05.2006, 10:13:24
 8. avatar
  [91] paviocko [*]

  Můj kamarád má rodiče o 42 a 50 let starší. Teď je mu 28. Bohužel tatínek je na to zdravotně hodně špatně, maminka je celkem vitální. Ale říkal, že si nikdy taťky pořádně neužil a proto by chtěl mít děti co nejdřív, aby neměli stejné dětství jako on. Akorát ty ženské děti nějak nechtějí...

  superkarma: 0 23.05.2006, 09:27:07
 9. [89] Anai [*]

  About: Myslíš mamince a druhému otci? Ano - 29. 6. budou spolu 39 let!

  superkarma: 0 23.05.2006, 09:00:51
 10. avatar
  [88] majdulína [*]

  Suzanne:

  superkarma: 0 22.05.2006, 21:49:55
 11. avatar
  [87] Suzanne [*]

  Babička byla slečna učitelka, vdala se pozdě a první dítě měla ve 42 a druhé ve 45. Dožila se pravnoučat od mladší dcery. Takže každému, co jeho jest, na tohle neexistuje mustr.

  superkarma: 0 22.05.2006, 21:46:12
 12. avatar
  [86] majdulína [*]

  Není hrdinství dítě porodit, ale postarat se o něj.

  superkarma: 0 22.05.2006, 21:34:35
 13. avatar
  [85] majdulína [*]

  evelyn: No plínky, školka, to se ještě dá nějak zvládnout. Ale musí se myslet na to, že pak dítko bude třeba chytré. A vysoká škola s maminkou důchodkyní - no nevím. Tatínek na tom může být ještě hůř.

  superkarma: 0 22.05.2006, 21:22:30
 14. avatar
  [84] Vivian [*]

  Sisy: sorry, ale odpovědi na soutěžní otázku se nepíšou sem. Pod zadáním je napsáno Své odpovědi vkládejte SEM - na to 'SEM' klikneš a otevře se ti podstránka s okýnkem, do kterého tu odpověď vepíšeš.

  superkarma: 0 22.05.2006, 19:20:31
 15. avatar
  [83] Sisy [*]

  folikul-váček naplněný tekutinou ve kterém dozrává vajíčko.

  superkarma: 0 22.05.2006, 18:33:21
 16. avatar
  [82] kareta [*]

  No, já chtěla děti dřív, v 27 jsme se začali"snažit" , jednou to nevyšlo, rodila jsem prvně ve 30ti a myslím, že to je taktak. Chci říct, že na plánování zrovna tohoto nevěřím- jak potkáte "pravého", nemá moc smysl plánovat a přemýšlet. Nemusí to vyjít, a kombinace puberty a menopauzy je taky asi lahůdka.

  superkarma: 0 22.05.2006, 18:07:08
 17. avatar
  [81] evelyn [*]

  ja sama bych si dite tak pozde nikdy neporidila, jsem rada, ze uz mam holky dospely. Stejne jak uz tu bylo zmineno, si nedovedu predstavit, absolvovat ted plinky, skolku, martyrium s tridnima schuzkama, puberta... . Ale jestli se nekdo rozhodne si deti porizovat pozdeji, je to jeho vec, kdyz se na to citi

  superkarma: 0 22.05.2006, 17:17:26
 18. avatar
  [79] About [*]

  a....: Mně taky z osobních (stejných) důvodů...

  superkarma: 0 22.05.2006, 15:59:42
 19. [78] a.... [*]

  About: taky by mě to zajímalo
  Anai 75: prosím napiš...jsme děsně zvědavé

  superkarma: 0 22.05.2006, 15:48:03
 20. [77] Jenka2 [*]

  Kytara:

  superkarma: 0 22.05.2006, 15:45:54
 21. avatar
  [76] About [*]

  Anai: a vydrželo jim to?

  superkarma: 0 22.05.2006, 15:31:24
 22. [75] Anai [*]

  Moje maminka měla nejmladšího bratra (s 2., o 10 let mladším mantželem) ve 40 letech, tehdy to byla vyjímka (dnes je mu 34), ale maminka vypadala hodně dlouho velmi mladě a když šla na třídní schůzku, rozhodně se necítila stará, spíše naopak! Já bych byla schopna "jít do třetího dítěte", kdyby to šlo, ale do 40 jsem byla velmi plodná, až moc, takže jsem zase "brzy skončila"...

  superkarma: 0 22.05.2006, 14:35:39
 23. avatar
  [72] Kremzina [*]

  damanka: Neboj, až bude mít to mimi, tak si to ve 3.tř. zopákne, tam je právě moje

  superkarma: 0 22.05.2006, 12:32:53

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [70] ANAJKA [*]

  dajduska: koukám že se ti přihodila ta samá nehoda co mě

  superkarma: 0 22.05.2006, 12:22:15
 2. avatar
  [69] Meander [*]

  dajduska: Další blondýna

  superkarma: 0 22.05.2006, 12:19:21
 3. [68] dajduska [*]

  Dutinka ve vaječníku, ve které vajíčko vyzrává.

  superkarma: 0 22.05.2006, 12:17:21
 4. avatar
  [67] Kremzina [*]

  linde: To máš těžký, rakovina je sviňa a najde si oběď mezi 40 i 30 i 20, to je spíš zasranej osud.
  V naší rodině jsou naštěstí "JEN" nemoci srdce, ale v mužské řadě.
  Mamince držím palce a ať se brzo uzdraví

  superkarma: 0 22.05.2006, 12:08:42
 5. avatar
  [66] Linde [*]

  Kremzina: buď tedy ráda, že jsi spokojená a že ti vše vychází a jste šťastní. Bohužel, jak jsi popisovala, že zdravotní problémy nemáš, protože na ně nemáš čas, to je o štěstí a zdravých předcích. Moje rodina to štěstí nemá a rozhodně vím, že i kdyby moje maminka jela na 100%, pořídila si i dítě (po kterém toužila), ta rakovina by si ji stejně našla a nezadupala by ji (tu nemoc)do sebe s tím, že teď na nemoc nemá čas. Třetí rok balancuje na hranici života a smrti. Proto si nedovedu představit ty třídní schůzky, výlety, když vím, jak na tom je, že je ráda, že jí bývá špatně jen občas.

  superkarma: 0 22.05.2006, 12:04:48
 6. avatar
  [65] Kremzina [*]

  About: To je ono, v 35 už mi fakt nevadí, že nemůžu na diskošku, do kina, na mejdan atd. atd. Užila jsem si to a teď si užívám mateřství

  superkarma: 0 22.05.2006, 12:03:23
 7. avatar
  [64] About [*]

  Já mám kamarádku a ta nejprve nemohla najít toho pravého a pak zase nemohla otěhotnět.. Nakonec se jí první narodilo ve 36 a druhé ve 38... A věnuje se jim oběma plně! Rozhodně víc než já ve 20..

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:57:46
 8. avatar
  [63] Kremzina [*]

  Nechápu, jak si někdo vůbec může dovolit hodnotit něčí volbu k mateřství. Každá žena podle mě cítí, kdy přišel ten správný čas. Navíc mám z několika známých příběhů i dojem, že i tělo si tak nějak řekne. Jsem matka tzv. středního věku, rodila jsem ve 33. Letos mi bude 42, 9 a no problem. Děsí mě, jak někdo píše, že rodiče lehce po 40 mají zdravotní problémy, možná je nemám právě proto, že na ně prostě nemám čas. A chodit na tř. schůzky a s se trochu učit??? Vždyť je to v pohodě. V mládí jsem studovala, pak jsem trochu cestovala a zaběhla se v práci, pak tedy měla dítě a rok byla na mateřské. Jsem ráda, že ve 40 řeším dětské radosti a starosti na babičku bych se ještě fakt necítila.

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:53:21
 9. [61] Rikina [*]

  About: ale to snad nikdo takhle neřekl... Kromě toho přece každý musí počítat s tím, že nemají všichni stejné mínění, a že tedy se může dočíst i názory nesouhlasné. To je tak nějak normální. Kdyby všichni jenom nadšeně přikyvovali, je článek i diskuse opravdu zbytečná.

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:40:19
 10. avatar
  [60] gwen [*]

  No, moje mamka byla na pohovoru, když pan řiditel uslyšel, že má dvě dospělé děti, velmi pookřál. Mamka v konkurzu zvítězila a za sebou nechala mladé holky, které děti teprve mít budou. Kdyby měla malé dítě, tak to místo prostě nedostane.

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:37:44
 11. avatar
  [59] ANAJKA [*]

  sunja: já mám kamaráda a tomu bylo 18 nebo 19let,když se jeho mámě narodilo druhé dítě,jeho mamka je tak vitální nikdo by jí její věk neřekl,měla přes 35 let,teď přesně nevím kolik když se jí malá narodila a kamarád měl takovou radost a pořád má ještě dnes ho vidím jak s malou(3)pořád někde litá!!!

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:28:06
 12. avatar
  [58] About [*]

  Rikina: No já jen, jak je asi matce kolem 40 let, která si tu přečte, že je blázen...

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:28:02
 13. avatar
  [54] ANAJKA [*]

  damanka: já si ho klidně pod most pořídím,pro dítě je důležitější to že ho rodiče milují,pečují o něj a věnují se mu než to že žije v přepichu na co mu je přepich když na něj rodiče s priominutím ser...

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:11:22
 14. avatar
  [53] ANAJKA [*]

  sunja: já na tom nevidím nic špatného,znám spoustu lidí co mají mezi dětmi velký věkový rozdil a jak píšeš zdravotní problémi dokážou udělat své,já teď měla taky velký strach že nejsem v pořádku,naštěstí to vypadá že je vše O.K.,ale ještě musím počkat na jedny výsledky.Tolik jsem se bála že nebudu moc mít děti a ještě se trošku bojím,že jsem si říkala,že klidně budu žít z ruky do huby hlavně ať nějaké mám

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:08:13
 15. [52] Rikina [*]

  About: kdybych to chtěla vzít doslova, pak by bylo zbytečné i zmiňované auditko. Nicméně tady nikdo nic neodsuzuje, a na svůj názor má právo každý.

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:06:29
 16. [51] a.... [*]

  nevrlab: sorry, ale utužování manželství dítětem, to je právě ta nejhorší věc,kterou si dovedu představit...a k tomu dalšímu...to opravdu nedokážeš tu prázdnou díru v životě, když ti odrostou děti , zaplácnout něčím jiným, než dalším dítětem???

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:05:54
 17. avatar
  [50] Kacule [*]

  sunja: drž se...malé město a vesnice to je kapitola sama pro sebe, co? Tvůj věk je podle mého názoru v pohodě.

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:04:37
 18. avatar
  [49] Hanela [*]

  sunja: ve 31? A už je pozdě? neber si to tak

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:04:27
 19. avatar
  [48] Hanela [*]

  fakt nechápu, co je komu do toho, kdy si kdo pořídí dítě

  ale vždycky byly, jsou a budou extremy...jako si myslím, že v 16 je brzy, tak po 40 už je pozdě

  superkarma: 0 22.05.2006, 11:03:19
 20. avatar
  [46] About [*]

  Pro ty, které o uvažují a je jim +- 35 let: http://www.zena-in.cz/auditoria/auditorium_osobni.asp?stranka=1&id=1141

  Jinak myslím, že tato diskuze nad tímto článkem je zbytečná - tohle rozhodnutí je každého věc a vaše odsuzování svědčí přinejmenším o netoleranci... pokud je matka zdravá, tak proč ne? Já osobně vídám spoustu "starších" matek a vyloženě omládly a dávají dětem spoustu lásky...

  superkarma: 0 22.05.2006, 10:51:59
 21. avatar
  [44] ANAJKA [*]

  xenie: jen abys jednou nelitovala..

  superkarma: 0 22.05.2006, 10:45:49
 22. avatar
  [43] bonebo [*]

  Když mi bylo 39 let, měla jsem již dvě dcery ve věku 17 a 13 let. Otěhotněla jsem a dítě jsem si nechala. Narodila se nám dcera, která má letos 18 roků. Bylo to něco úžasného. Starší dcery se provdaly a mají již svoje děti. My s manželem bychom byli v celém domě sami. Jsem moc ráda, že jsem nešla na potrat.Velmi nám to utužilo manželství. Jsme spolu s manželem již 36 roků a stále se máme rádi.

  superkarma: 0 22.05.2006, 10:44:54
 23. [41] xenie [*]

  tak mám pocit, že to není o věku, ale o zabezpečenosti... je mi 33 a děti si prostě nemůžu dovolit (kdybych je teda chtěla) - bydlím v podnájmu, na vlstní byt tak hned mít nebudu, a mít dítě a splácet hypotéku jaksi nejde dohromady ... ne že bych si cíleně řekla : a dítě co nejpozději, nejlépe v 60-ti ale jelikož nevím, zda dítě uživím, tak ho raději nemám

  superkarma: 0 22.05.2006, 10:32:04
 24. avatar
  [40] Kacule [*]

  Taky nejsem zrovna velký fanda matek po 40.Čekám své první dítko a v létě mi bude 29 - což je tak akorát . Zajela jsem si párkrát k moři, dostudovala vysokou školu, s manželem jsme na podzim zařídili větší byt...ale je mi jasné, že ne každému to takhle výjde . Akorát nevím v kolika mít druhé, protože hned navázat další mateřskou na tuhle, tak asi zblbnu . Ale to se nějak vyřeší...

  superkarma: 0 22.05.2006, 10:29:55
 25. avatar
  [39] SENSITIVESKIN [*]

  ANAJKA: ne, ale trochu zkušeností už docela jo

  superkarma: 0 22.05.2006, 10:20:31
 26. avatar
  [38] alko [*]

  Když se mi skoro v 37 narodilo jediné dítě, mamince bylo 70 a tatínkovi 74 a ještě byli na 2. konci republiky. Zvládla jsem to i přes určité zdravotní problémy myslím dobře. Ale uvědomovala jsem si, že to je něco mězi matkou a babičkou.

  superkarma: 0 22.05.2006, 10:14:52
 27. avatar
  [37] ANAJKA [*]

  SENSITIVESKIN: koukám že máš na všechno odpověď

  superkarma: 0 22.05.2006, 10:12:46
 28. avatar
  [36] SENSITIVESKIN [*]

  linde: vždyť je to pravda, sice je děsně módní mít dítě na "starý kolena" a přiznejme si, že po 40 už ženská žádnej žabec není, ale ty následky.... hvězdy si to můžou dovolit, většinou mají chůvy, ale běžná ženská..... Taky jsem ráda, že mám relativně velký děti, i když za zadkem je budu mít do smrti

  superkarma: 0 22.05.2006, 10:07:55
 29. avatar
  [35] Linde [*]

  moji rodiče mně měli velmi brzy a dnes když vidím, s jakými šílenými zdravotními problémy se potýkají a to mají kapku po čtyčicítce, tak se divím, že některé ženy mateřství odkládají až co to jde. Moje maminka sama řekla, že je ráda, že má už dvě dospělé zabezpečené děti a že si nedovede představit, že by teď měla chodit např. na třídní schůzky, případně se učit s desetiletým dítětem, nebo jít se školou s děckama na pochod.
  Já jsem dítě měla ve dvacíti a druhé čekám až teď v 27 a myslím, že je to tak správné. Druhé jsem rozhodně chtěla do 30-ti let.

  superkarma: 0 22.05.2006, 10:04:26
 30. avatar
  [34] Veroniké [*]

  Mamka me mela v 36 letech, temer pred triceti lety. A planovane.
  Si myslim, ze je jedno, v kolika letech ma zena dite. Dyz se na to citi a zdravi ji to umoznuje...je to vec jeji a jeji rodiny.

  superkarma: 0 22.05.2006, 10:04:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme