Optimistický příspěvek nám poslala čtenářka mařinka. Týden neprožívá nijak tragicky a těší se z každého dne. Tak to má být!

Máte hodně optimistický přístup k životu, milá mařinko, je pravda, že každý den se dá nějak zpříjemnit. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásné pondělí.


Hezké pondělí, posílám pár řádků k dnešnímu tématu.

Marně vzpomínám, jestli jsem někdy nesnášela pondělí jako snad všichni lidé kolem mě. Možná jako dítě, když jsem věděla, že musím do školy? Asi, ale nevím, pokud ano, už to zavál čas.

Dnes nemám oblíbené a neoblíbené dny. Vím, že vidina pracovního týdne a až příliš dalekého víkendového odpočinku není nic moc. Těch povinností je v týdnu hodně - práce, škola, dohlídnout na úkoly... Ale to je život. Neprožívám to nijak tragicky. Kdysi jsem četla pěkný citát, který říkal, že to, na co se soustředíme, roste. Takže když se soustředíme na to, jak hnusný den to pondělí je, jak je to strašné, že odpočinek přijde až za 5 dní, tak to takové opravdu bude. Je jen na mně, jak s časem a celým dnem naložím. Jsou povinnosti, které nejde obejít, ale i tak zbývá dost času pro zpříjemnění si dne. Můžu jít s dětmi na procházku, vzít je na nějaký program, doma si zahrát hru... Pak ani to pondělí, ani kterýkoli jiný den nebude ošklivý. Sice třeba nebudeme v přírodě na chatě, ale v práci se uvidíme s oblíbenou kolegyní, nebo si poslechneme nadšené vyprávění dítka o tom, co dělali v kroužku, který má zrovna v pondělí... možností je hodně. Mějte krásné pondělí. :)

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Který den v týdnu máte nejradši?

  • Máte rády pondělí?
  • Je nějaký den, který nesnášíte?
  • Co si myslíte o pátku?
  • Co pro vás znamená víkend?
  • Máte nějaké pěkné příhody, které se týkají dnů?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Za chvíli jedna z vás získá knížku Chatrč (WM. Paul Young, nakl. Knižní klub).

kni

Reklama