Lidé vidí za hubnutím jen krásnější a štíhlejší tělo. Jenže existuje mnoho žen, které musí zhubnout kvůli zdravotním rizikům. Možná se budete divit, co všechno se vám v těle zlepší, když zhubnete.

V první řadě se vám určitě zvedne sebevědomí a budete hrdí na to, že jste sami nad sebou zvítězili. Naučíte se správně jíst, budete méně unavení. Při sportu se navíc vylučují do krve hormony štěstí (endorfiny), takže budete mít lepší náladu a budete lépe odolávat stresu.

Kromě toho prospějete také srdci. Ne jen kvůli tomu, že jako štíhlá žena budete muži obletována, ale hlavně díky tomu se vám sníží riziko infarktu. Obezita s sebou totiž nese i zanášení cév cholesterolem. Navíc fyzická aktivita posiluje také svaly srdce.

Dále jsou na řadě plíce. Lapáte po dechu, sotva vyjdete schody jen do druhého patra? Tak zhubněte a začněte se hýbat!
Obezita také dokáže narušit fungování hormonů, a to takovým způsobem, že pak dochází ke komplikacím při početí dítěte. Nadváha je zátěží pro klouby. Proto je dobré dostat se na svou ideální váhu, aby vás klouby mohly nosit co nejdéle.

Když zhubnete 10 % ze své hmotnosti, snížíte tak riziko vzniku cukrovky na polovinu. Cukrovka postupně poškozuje ledviny a oči.

Obézní lidé trpí během spánku nebezpečnými přestávkami v dýchání. Spánek je pak nekvalitní, nemocný se budí a následkem toho je ráno nevyspalý a přes den unavený.

Je potvrzeno, že ženy, které zhubly, mají menší riziko vzniku rakoviny prsu.

Studie prokázaly, že více než polovina výrazně obézních lidí má ve svém sexuálním životě obtíže. Nejenom že mají fyzické problémy, ale někteří se v důsledku malého sebevědomí pohlavnímu životu záměrně vyhýbají.

Tukové zásoby u lidí s nadváhou představují izolační vrstvu, která nutí tělo k silnějšímu pocení, proto se silní lidé potí snáze než štíhlí.

Tloušťka také způsobuje oční komplikace. Ty způsobuje cukrovka, která je u obézních lidí běžná. Navíc společně s obezitou často kráčí i vysoký krevní tlak. Tlak se zvyšuje i v oku, což je charakteristické pro vznik zeleného zákalu - glaukomu. Je jednou z nejčastějších příčin oslepnutí v dospělosti, i proto se vyplatí zhubnout.

 

  1. Jak zhubnutí působí na lidského ducha?
  2. Jak obézní lidé sníží riziko vzniku cukrovky?
  3. Na jaký ze základních vjemů má tloušťka negativní vliv?

 

Výsledky kvízu a účinné rady na zhubnutí najdete na

http://www.doformy.cz/kviz163

Reklama