V příspěvku čtenářky s nickem Marienka-m1, který zaslala k dnešnímu tématu, si můžete přečíst, z čeho jí je ouzko. Na přetřes přijdou půjčky na dárky i samota seniorů...

Dnes vládne magazínu ŽENA-IN.cz téma: Co mě štve na Vánocích? Příspěvky už neposílejte. Níže si přečtěte názor na toto téma, který dorazil ještě dopoledne od čtenářky s nickem Marienka-m1...


Dobré zasněžené ránko všem!
Co vám budu povídat, Vánoce mám moc ráda, ale vše má dvě strany jako mince, jing a jang, dobro a zlo,.... a svátky vánoční také.
Ráno přijdu do práce a už slyším jak jedna koupila dárky v létě, druhá má 12 druhů cukroví, ještě samozřejmě 4 dopeče, třetí má naklizeno od Mikuláše, čtvrtá má vysvícený dům i zahradu,... jde mi z toho hlava kolem. Uklízím v průběhu roku, převeliké úklidy nedělám (jen když se stěhujeme :-D ). Pekla jsem 6 druhů. Stačí to a pekla jsem, protože jsem chtěla. Pečení mě baví. Výzdobu na americký způsob přímo nesnáším, z toho musí mít radost jedině ČEZ.
Supermarkety zahajují prodej kolekcí v létě, snad aby nám zkazili zbytek dovolené či co...
V televizi běží reklamy na cokoli, děti sledující pohádky, v době reklamní pauzy zjistí, že existuje štěkající pejsek, také mrká, chodí, můžou ho nakrmit a hnedle, mami, mami, to je krásný pejsek, přinese mi ho Ježíšek??? Můj účet je tak moc štíhlý, po Vánocích je přímo podvyživený. Nekupuji velké dary, jen maličkosti, je nás zkrátka hodně.
Včera mi babička oznámila, že bude na Štědrý večer doma. Sama. Proč? Je jí prý trapné jet k nám, když nám nemůže koupit dárky. Vysvětlit jí něco je nadlidský výkon. Vždyť jí máme rádi, na dárky dlabeme, chceme jí mít u sebe. Snad se mi podaří umluvit ji.
Vánoční půjčky, to je zlo. Lidé nemají peníze, přesto musí mít honosné Vánoce, kupují dárky za tisíce. Na jaře se topí v dluzích a v létě vyhlašují bankrot.
Vše je dnešní dobou. Společnost nás tlačí někam, kam my nechceme. (Ve škole se děti posmívají jedinému spolužákovi, co nemá mobilní telefon, druhý je šikanován za neznačkové oblečení,...). Je mi z toho všeho ouzko.
Vánoce mám opravdu ráda a snažím se je vidět z té lepší stránky. O tom však není dnešní diskuze :-)
Přeji vám krásné prožití vánočních svátků v klidu a ve zdraví, nenechte si je nikým a ničím zkazit.

Marienka-m1

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

PRÍSPĚVKY K TOMUTO TÉMATU JIŽ NEPOSÍLEJTE.

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo, milé čtenářky. A přišlo jich skutečně velké množství. Pokusím se vydat všechny. Až vydám poslední, tak se dozvíte, které čtenářky získaly slíbené odměny. Tedy odporně zelený dárek od AVONU (pro jednu z přispěvatelek) a 2.540 prémiových bodů do naší Šťastné vánoční soutěže, rozdělených mezi několik přispěvatelek.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama