Vztahy

Je mi nevěrný a stejně se od něj nedokážu odpoutat...

Milé čtenářky, vím, že můj článek a vlastně spíš zpověď postrádá jakoukoli logiku, ale je to záležitost, která mě stále více a více trápí, poněvadž si s ní nedokážu poradit. Prosím, nesuďte mne z naivity a věřte, že k podobné lapálii máte možná i vy velmi blízko - i přesto, že tvrdíte opak.

Před několika lety jsem byla delší dobu bez partnera. Ne, proto, že bych na muže po posledním rozchodu zanevřela, ale tak nějak jsem nepotkávala toho pravého.
O tom, že bych ho měla cíleně hledat třeba sama, jsem ani neuvažovala.

Jelikož se ale nesetkávají hory s horama, nýbrž lidé s lidma, tak se i na mě v jednom letním podvečeru při cestě z práce usmálo štěstí.
Na zastávce MHD jsem se potkala s mladým a příjemným mužem a společně jsme si zahartusili na letní jízdní řády a nespolehlivost autobusů v našem městě.

Nevím, myslím, že to znáte každá, ale najednou jsem měla pocit, že se s ním znám už dlouho a že si máme hodně co říct na daleko delší dobu, než je interval mezi autobusy MHD.
No, dopadlo to tak, že jsme ještě ten den spolu šli na kávu a řekli si o sobě opravdu dost na to, abychom pochopili, že naše setkání nebylo ani zdaleka poslední...

Milan (tak se jmenuje) pracuje na poměrně významném postu, a tak v rámci pracovních povinností cestuje nejenom po republice, ale často i po Evropě. Musím se přiznat, že mi to nejenom imponovalo, ale především vyhovovalo. Po delším "celibátu" jsem nebyla připravená na soužití s mužem každodenně. Říkala jsem si, budu mít čas si zvyknout, oba se poznáme a uvidíme - třeba pak oba uděláme ve svém životě změny. Vztah trval, měsíce plynuly a mně se život zdál o 180 stupňů krásnější.   

Zlom přišel o Vánocích. Tak nějak automaticky jsem počítala s tím, že je strávíme spolu. Když jsem ale téma nadhodila, bránil se se slovy: "Víš, jsem rád, že budu sám. Mám tyhle dny spojené se zmatky a uklízecím běsněním a chci si je vychutnat.."
Bylo mi smutno, ale řekla jsem si, že jeho přání budu respektovat - koneckonců, věřila jsem, že nepůjde o naše poslední společné svátky.
Protože žiju ale od svých příbuzných daleko, nebylo mně z nenadálé samoty dobře (ještě, že jsem měla doma aspoň psa!) a utřela jsem několik slzí do kapesníku nejen proto, že jsem od Milana nedostala ani žádný dárek...

Podobně jsem prožila i Silvestra (i když jsem už byla připravenější a netrávila ho tak osiřele). Když jsme si o půlnoci volali, slyšela jsem zcela jasně, že rozhodně není ve svém domečku sám, ale někde uprostřed zábavy. Pochybnosti jsem ale zahodila a těšila se, až se znovu uvidíme.

Další měsíce pak ubíhaly v již zajetém rytmu - denně jsme si telefonovali, esemeskovali, ale vídali jsme se dál tak jednou týdně, někdy i po čtrnácti dnech (to, když byl na cestách). Myslím, že jsme si měli stále co říct (a sex s ním byl opravdu báječný!). Cítila jsem ale, že mně to přestává stačit, a tak jsem se s ním chtěla vidět vícekrát.
Kategoricky to odmítl. Bere mě do svého života, ale nechce na současném vztahu nic měnit.

Láska je čaroděj a my, ženské, když se zamilujeme, slepci.
Situací, ze kterých začalo být patrné, že pravděpodobně nejsem Milanova jediná "láska", začalo přibývat...

Nebudu popisovat, kdy a jak došlo k trapnému odhalení pravdy, ale musím přiznat, že mě to úplně ochromilo. Měla jsem pocit, že se mi zbořil svět, ale JÁ to byla, kdo řekl KONEC!

Řekl, že mu budu v životě chybět, že mě má rád, ale že mi PŘECE nikdy věrnost nesliboval a že se řídí příslovím, co oči nevidí, srdce nebolí. Argumentoval tím, že ani on nikdy po mně nevyžadoval absolutní věrnost a že - vzhledem ke svému prac. vytížení - by dokonce přivítal, kdybych vedle něj měla ještě jiného milence...

Těžko jsem to trávila, ale když se po několika dalších dnech ozval a nabídl přátelství, s úlevou jsem přijala. Netrvalo dlouho a vše bylo jako před tím...

Ovšem - mé biologické hodiny tikají. Toužím po tom, mít trvalý vztah už konečně se vším všudy (i když na "prstýnkách" netrvám).
Dokážu se sama o sebe postarat, nepotřebuji ho z ekonomických důvodů, ale vím, že on je na tom podstatně lépe. Hájí si svoji nezávislost i svobodu (po několika ztroskotaných vztazích) a nechce (teď už to vím!) do ní nikoho pustit. Je to pěkný chlap, velmi vzdělaný i příjemný a byla-li bych na majetek, tak i bohatý...
Jen nechce moji věrnost a odmítá ji i poskytovat.

Poradíte mi, co s tím? Držet tento volný vztah s tím, že po letech zjistím, že jsem s ním ztratila zbytečně roky, anebo ho ukončit? Bohužel, nejsem schopná si najít někoho jiného a mám obavy, že jsem díky Milanovi dostala i nezdravý pohled na všechny chlapy.
Vypěstoval totiž ve mně dojem, že se svými požadavky jsem nenormální já a všichni by se mi za mé "jeptiškovské" názory vysmáli.

Spadla jsem opravdu z jiné planety?

 

Životní dilema (nejen) své kamarádky zpracovala

              
   
28.08.2003 - Láska a vztahy - autor: Ariadna

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [134] Sanofi [*]

  Léthé: Přesný.

  superkarma: 0 27.09.2003, 19:03:31
 2. avatar
  [128] Salyna [*]

  Já mám také štěstí, že mám chlapa, který už je poučený z předchozího manželství, ... a věřit mu věřím...

  superkarma: 0 04.09.2003, 07:06:17
 3. avatar
  [127] Irena1 [*]

  Matiee: a to budete žít tahle od sebe jak dlouho?

  superkarma: 0 03.09.2003, 00:56:00
 4. avatar
  [122] Irena1 [*]

  gryzli: a ještějedna věc, třeba by to bylo Pyrrhovo vítězství jen na oko, jsou ženy, kterým v podstatě určité ponižování a nejistota vyhovují, neumí žít v klasickém vztahu, musí si mít na co stěžovat, s čím bojovat, být v napětí... Ikdyž navenek budou skuhrat, že takhle to tedy být nemá...

  superkarma: 0 01.09.2003, 20:10:34
 5. avatar
  [121] Irena1 [*]

  Léthé:

  superkarma: 0 01.09.2003, 20:08:42
 6. avatar
  [120] Léthé [*]

  gryzli:"nikdy neříkej nikdy"...to určitě znáš,že jo? Co ty víš,jak se tvoje pevné morální zásady změní,až tvoje žena jednou bude studená jako led,bez zájmu o sex s tebou a ty někde potkáš nějakou kyprou šťabajznu a budeš zrovna v té chvíli nadržený jako družstevní býk. Nic ve zlém.Znám pár mladších mužů,kteří věří tomu,čemu věříš ty...kéž ti tvá víra vydrží.Buď zdráv

  superkarma: 0 01.09.2003, 16:37:46
 7. avatar
  [115] Irena1 [*]

  gryzli: já spíš myslím, že jsou monogamní jen proto, že se bojí nebo že jim to někdo hodně vtloukal do hlavy. Jinak od přírody bych vás vážně typla spíš na to, že je normální mít víc žen.

  superkarma: 0 01.09.2003, 13:48:09
 8. avatar
  [113] Irena1 [*]

  Ještě mne napadl jeden důvod, proč se dá špatně opustit i takovýto partner - fungujou u nás mateřské a ochranitelské pudy - pisatelka vidí, že ten kluk nežije dobře a třeba má tendence ho měnit k lepšímu a obhajovat ho? Prostě si možná plete lásku s lítostí a má pocit, že ho spasí, že právě kvůli ní na tom jednou bude líp?

  superkarma: 0 01.09.2003, 09:02:19
 9. avatar
  [110] Lotka [*]

  Já bych spíš řekla, že tohle, o čem se píše ve článku, není žádný vztah... a když, tak spíš jen sexuální... Rozhodně po přečtení bych neřekla, že jde o milující vztah, který by měl vést k manželství.

  superkarma: 0 31.08.2003, 09:14:12
 10. avatar
  [109] man-mimo [*]

  Léthé: Nic si z toho nedělej Nejsi sama, která mě nezná

  superkarma: 0 30.08.2003, 19:33:49
 11. avatar
  [108] Léthé [*]

  Kdy už konečně si přestanete namlouvat že člověk byl stvořen monogamním? Takých jako je Milan je většina,o něco míň jich to řekne na rovinu.Nevím kolik je Milanovi a jestli má po svých ztroskotaných vztazích i nějaké potomky,ale v tom případě bych si asi taky hájila svoji nezávislost a svobodu a nechtěla bych si do své nezávislosti již nikoho pustit.Zvlášť když bych byla velmi vzdělaná,pěkná,příjemná a navíc bohatá.
  Vím Ariadno,moc jsem tě nepotěšila,ale slyšela jsem že prý existují i věrní muži...nevím kde zrovna žijí,možná ti poradí v nějaké cestovce. Promiň...ale já neznám ani jednoho,proto je můj názor takový jaký je. A teď mě můžete kamenovat jsem si vzala přilbu

  superkarma: 0 30.08.2003, 11:45:03
 12. avatar
  [107] Irena1 [*]

  Fio: No jak, jako každý jiný rozchod, člověk smutní, vzteká se, přemýšlí, truchlí, veselí se a když tyhle pocity tak 5x prostřídá, tak nakonec zjistí, že je na světě hezky

  superkarma: 0 29.08.2003, 23:44:06
 13. avatar
  [105] Irena1 [*]

  gryzli: já jsem taky pro rychlý řez - teoreticky. Prakticky jsem to v životě zvládla asi 2x, kdežto postupně asi 4x - nadále se budu držet pravděpodobně pozvolného postupu - je to věco osobnosti a zvládnutí poměru rozum/cit.
  Hodně štěstí všem

  superkarma: 0 29.08.2003, 13:13:01
 14. avatar
  [103] Irena1 [*]

  Meryl: Ba ne, proutník se změnit může - něco jiného je agresivita, lhaní apod. ale hodně z těch proutníků vyzraje, dospěje a přestane se bát normálního života. Hodně z nich má nízké sebevěmí a takhle si ho léčí, bojí se vztahu, možná i zklamání... Ale tím nechci říct, že se změní zrovna ten pisatelčin, ono to může trvat léta a pravděpodobně ho "ukočíruje" až nějaká jiná

  superkarma: 0 29.08.2003, 13:06:28
 15. avatar
  [102] Irena1 [*]

  G. já myslím, že se do toho nikdo z nás nemůže vžít, pokud ona sama nám neobjasní, co cítí a co všechno jí ten vztah dává nebo bere.
  Já to soudím podle sebe - když někoho miluju (ikdyž on mě spíš deptá), tak nemůžu udělat radikální řez. Ale od okamžiku, kdy si tu ničivost uvědomím, tak jsem každým týdnem silnější a potřebuju ty drobky jeho citu míň a míň a pak jsem schopná odejít bez bolesti, brát to jako poučení a spíš je mi pak líto jeho, že si packá život.
  Pořád schvaluju rozchod, ale vím, že s pocity je to složité

  superkarma: 0 29.08.2003, 13:01:48
 16. avatar
  [98] Irena1 [*]

  Chci říct, že každá věc potřebuje svůj čas a měla by se nechat volně plynout, až dozraje. Může chodit na zábavu, cvičit nebo cokoli, občas odmítnou schůzku, nemít čas, pokud sama bude chtít - a třeba se panáček změní a když ne, přejde to dívenku časem sama, ale musí k tomu dojít.
  Když se s ním rozejde teď bez přípravy, jen rozumově, bude to hodně bolavé a stejně v duchu bude hoooodně dlouho pořád s ním.

  superkarma: 0 29.08.2003, 12:42:44
 17. avatar
  [97] Irena1 [*]

  gryzli: už ve svém prvním příspěvku jsem psala,že rozchod je rozumný a asi je to jediné řešení. ale sanžím se na to dívat i z druhé strany - teď se alespoň občas má na koho těšit, žije v naději, ikdyž asi falešné. Třeba jen potřebuje čas, aby si uvědomila, že jí ten vztah nedává tolik, co by chtěla a zasluhovala a nenásilnou formou se s ním rozejde časem. Nebo třeba potká někoho okouzlujícího.
  Prostě si myslím, že pokud ho má ráda a alespoň něco jí to dává (to musí vědět ona), tak je lepší vrabec v hrsti, s tím, že vyhlížím holuba...

  superkarma: 0 29.08.2003, 12:39:25
 18. avatar
  [94] Lucimo [*]

  brebruna: Ja bych netvrdila ze se pretvaruji... Treba se i snazi, miluji toho druheho... No a po case to nevyjde... Stareho psa novym kouskum nenaucis...

  superkarma: 0 29.08.2003, 11:24:48
 19. avatar
  [90] Bella [*]

  Ariadna: Proutník se nikdy nezmění . Možná chvilku seká dobrotu, ale až mu otrne, tak se vše vrátí do starých kolejí. Nejhorší ze všeho jsou ty lži, kterými přesně takového typy rozhodně nešetří. Je to v povaze.
  I když znám jednoho takového, který měl pořád ženských na každým prstě deset, každou podváděl kde mohl, ale teď asi našel tu svou pravou a asi ji opravdu hodně chce. Už je to tak rok a půl a možná se usadil. Ale to je asi ta jedna jediná vyjímka, co potvrzuje pravidlo.

  superkarma: 0 29.08.2003, 10:47:06
 20. avatar
  [85] Bella [*]

  Irena1: A když se vidí jednou za týden (nepředpokládám, že celý den) tak to samota není? Přece je stokrát lepší samota, než se každý týden dívat, jak mi můj milý odchází za jinou?

  superkarma: 0 29.08.2003, 08:42:34
 21. avatar
  [84] Irena1 [*]

  gryzli: právě že úplně normálně žiju a bavím se, možná i víc, než kdokoli jiný. A nehledám, "lov" mi z očí nekouká... chlapi prostě vymřeli. Tedy ti, co za něco stojí. Určitě někde nějaký čeká, chtěla jsem jen demonstrovat, že radíte té dívčině samotu - sice nikdo neví, jak dlouhou, ale samotu.

  superkarma: 0 29.08.2003, 08:10:55
 22. avatar
  [77] Suzanne [*]

  Anonym76: To je drsný

  superkarma: 0 28.08.2003, 15:53:00

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [74] Landriel [*]

  Irena1: Já si toho svýho našla v bitvě. Tak co, není na čase sebrat kus železa a naučit se šermovat?

  superkarma: 0 28.08.2003, 15:17:39
 2. avatar
  [71] Irena1 [*]

  Hele, všichni tu radíte, jak si najít jiného - nevíte jak?

  superkarma: 0 28.08.2003, 14:35:04
 3. avatar
  [61] Acinka [*]

  Je to strašně těžké ale odejdi od něj zažila sem podobný tříletý vztah. Když se na to koukám zpětně, přemýšlím jak sem mohla být tak strašně slepá a blbá - člověk je holt zamilovanej a nevidí, neslyší. Sem ráda, že to nakonec tak dopadlo, držím ti palečky a hodně štěstí.

  superkarma: 0 28.08.2003, 13:40:16
 4. avatar
  [57] Mandle [*]

  Jsi asi součást harému pěknýho blba ...ale když tě to baví ??!!!

  superkarma: 0 28.08.2003, 12:59:38
 5. [54] Anai [*]

  Nevim, proč a jak se můj příspěvek otiskl 2 x a ne za ssebou! Omlouvám se, nemohu za to! Jinak mužský jsou fakt prevíti , je mi ze všech těch zkušeností na a asi se ještě na starý kolena stanu feministkou!!!!

  superkarma: 0 28.08.2003, 12:48:51
 6. avatar
  [53] Bella [*]

  Helli: Pises mi z duse. Nejdriv na me z prominutim z vysoka a kdyz se objevil nekdo jiny a ja ho opustila, najednou prispechal ze snubnim prstynkem. Ze soucasnym pritelem jsem dva roky a az s nim jsem si uvedomila, jak ma vypadat opravdovy vztah. To pred tim bylo nic, uplny . Poslala jsem ho i se snubnim prstynkem do ele. Snazil se jeste dlouhou dobu, asi tak pul roku. Jeste ted tvrdi, jak strasne me chtel, jak chtel deti a samy takovy keci. Jo, tuuuudle . Mozna ze kdyz Ariadnina kamaradka udela presne toto, hnedle bude pritelicek zmenen. Taky jsem si nemyslela, ze to s nim takto zamava . Ted jenom lituji jeho pritelkyni, protoze zacal delat uplne to stejny, ale to je mi uz fuk , protoze ja uz mam

  superkarma: 0 28.08.2003, 12:38:46
 7. [52] Anai [*]

  Bylo tady řečeno mnoho moudrého a většině příspěvků a rad. My ženy si často děláme iluze, že se chlap změní, že se zamiluje a že se z občasného milence stane celoživotní partner. Pravděpodobnost tak 1:1000! Muži mají menší potřebu než my ženy tvořit rodiny a stálé vztahy, to je atavismus. A když jsou ještě bohatí, nic jim neschází, mohou si dopřát všechny životní radovánky, tak proč se dělit a brát na někoho ohledy? Navíc v dospělosti se už neměníme své přestavy o životě. Všechno píšu z vlastních bohatých a smutných zkušeností. Taky jsem byla naivní a hloupá. Dneska už bych radši byla sama, než abych slevila ze svých představ, než abych vkládala naděje na perspektivu vztahu, který vypadá podobně, jak popisuje Adriana.

  superkarma: 0 28.08.2003, 12:33:02
 8. avatar
  [51] Suzanne [*]

  Tramtadadá, mám to za sebou Osm let mi to trvalo! Vždycky, když to začalo být vážné, sdělil mi, že má pocit, jako by se kolem něho stavěla zeď a Nakonec, když už jsem FAKT myslela, že se změní a zůstane se mnou, sdělil mi, že potkal holku, se kterou OPRAVDU chce být , jen neví, jestli ji bude umět opravdu miloat. Leč chce to zkusit Já myslela, že se picnu
  Dnes bych mu poslala dárkový koš , jelikož jsem potkala současného přítele, jsme spolu dva roky a plánujeme , moje dítě z minulého manželství bere jako svoje, a taky se těšíme na další Ale řeknu vám, byla jsem tenkrát dost , mohla jsem radši dělat něco užitečnějšího, než čekat a čekat a

  superkarma: 0 28.08.2003, 12:27:52
 9. avatar
  [48] lucis [*]

  Určitě nesoudím z naivity, ale nevím, proč si nechat takhle ubližovat... osobně bych raději byla sama než být v tak nešťastném a neperspektivním vztahu s člověkem, který je sobec (protože odmítání hlubšího vztahu přitom že spolu pravidelně spíte není nic jiného).

  superkarma: 0 28.08.2003, 11:31:21
 10. [41] Anai [*]

  Bylo tady řečeno mnoho moudrého a většině příspěvků a rad. My ženy si často děláme iluze, že se chlap změní, že se zamiluje a že se z občasného milence stane celoživotní partner. Pravděpodobnost tak 1:1000! Muži mají menší potřebu než my ženy tvořit rodiny a stálé vztahy, to je atavismus. A když jsou ještě bohatí, nic jim neschází, mohou si dopřát všechny životní radovánky, tak proč se dělit a brát na někoho ohledy? Navíc v dospělosti se už neměníme své přestavy o životě. Všechno píšu z vlastních bohatých a smutných zkušeností. Taky jsem byla naivní a hloupá. Dneska už bych radši byla sama, než abych slevila ze svých představ, než abych vkládala naděje na perspektivu vztahu, který vypadá podobně, jak popisuje Adriana.

  superkarma: 0 28.08.2003, 10:42:58
 11. avatar
  [38] Marketecka [*]

  to neni nic dobreho pro tvou budoucnost.Nenech sebou tak manipulovat a svou energii radsi investuj sama do sebe a jednou prijde den,kdy potkas muze,ktery je uplne jiny,nez ten dosavadni.Udelej si prijemny vikend s pritelkynemi,bezte se nekde pobavit a urcite prijdes na jine myslenky,nez se trapit s tim,ktery ti za to nestoji.Je mi moc lito vsech zen a divek,ktere se potykaji s takovymi problemy.Clovek nikdy nevi na cem s muzi je,mozna i ja sama se ve svem nitru zabyvam takovou myslenku,s kym muj manzel doopravdy je.Je to tezke.

  superkarma: 0 28.08.2003, 10:25:09
 12. avatar
  [35] psycho [*]

  To nechápu. Píšeš, že ho nepotřebuješ z ekonomických důvodů, lásku ti nedává, času s ním moc netrávíš, takže zbývá ta poslední možnost. Sex s ním tě tak uspokojuje, že se nemůžeš od něho odtrhnout.

  superkarma: 0 28.08.2003, 09:43:21
 13. avatar
  [34] Irena1 [*]

  padla z toho na mě depka

  superkarma: 0 28.08.2003, 09:40:10
 14. avatar
  [32] emma [*]

  Ariadnino kamarádko!
  taky jsem měla "známost". byl úžasný, milý, padal mi k nohám, plánoval dovolenou v Itálii, chtěl mě k sobě nastěhovat, volal svojí mámě do Belgie a vyprávěl jí o mě (prý! ). jenže měl jednu malou chybu. měl přítelkyni, se kterou se ZROVNA TEĎ nemohl rozejít, i když "si nerozuměli, štvala ho a měla jiné představy o společném životě". to ZROVNA TEĎ NEMŮŽU jsem vydrežela přesně tři měsíce. pak a .
  a to radím i tobě. už jsi mu dala dostatečně dlouhou dobu, aby se projevil a vlastně to řekl sám. pokud nejsi ochotná žít ve vztahu na půl úvazku, tak adios amigo a utíkej!

  superkarma: 0 28.08.2003, 09:27:43
 15. avatar
  [31] Bella [*]

  Láska není nic jiného než velká slabost. Nutí člověka dělat hrozné věci. Pokud se potkají dva lidé, kteří se oba navzájem chtějí, je to krása. Ale pokud se stane něco takovéhoto, tak je to tragédie. Člověk se v podstatě chová jako největší hlupák. Dělá ústupky, nelogické a pro okolí nepochopitelné věci a hlavně, nelze rozumně uvažovat.

  superkarma: 0 28.08.2003, 09:16:20
 16. [28] Radka JS [*]

  Omlouvám se za pravopis, bohužel jsem byla tak zapálená do přemýšlení, že... Tfuj.

  superkarma: 0 28.08.2003, 09:02:45
 17. avatar
  [27] megrin [*]

  Podle je tvuj přítel nejen hodně vzdělaný a příjemný, ale hlavně vyčůraný. Na tohle bych neměla žaludek a už vůbec ne v případě, kdy by se začínaly ozývat ty "hodiny" a ne v případě, že bych o sobě tušila nebo věděla, že volné vztahy nejsou to pravé ořechové.
  Já osobně bych vzala nohy na ramena a zařídila si lepš vztah
  Moc držím palce. Je to složité, ale určitě to zvládneš.

  superkarma: 0 28.08.2003, 09:01:36
 18. avatar
  [26] Rena4 [*]

  Celé je to smutné a podle mně to nemá dál cenu.
  Budeš trápit sama sebe a sama se užírat u vánočního stromku .....s myšlenkami, co asi on, kde,s kým...
  Myslím, že to nemáš zapotřebí .
  Ukonči to. Třeba budeš nový rok začínat už s někým jiným, báječným

  superkarma: 0 28.08.2003, 08:57:27
 19. [25] Radka JS [*]

  Můj názor.
  Chápu, v jaké pozici právě jsi. Jsou nejméně dvě možnosti. Oprostit se od lásky k němu a tak trošku ho využít k vyplnění svých volných chvil, zpříjemění volného času.. Mezi tím se dívat okolo a hledat toho pravého. Je totiž trošku problém "být na lovu", muži to poznají a je to mnohem složitější!
  Druhá možnost je opustit ho a urovnat si v hlavě priority. Možná i přátelství, ale sex ani přehnané intomnosti k přátelství nepatří!Taky se může stát, že až mu jasně řekneš podmínky přátelství s Tebou, nebude o něj stát. Nebo naopak. Jenže pak je problém skousnout jeho zpovědi o intimnostech s jinými ženami, které by jistě následovaly!
  Další možností je setrvat. To mi připadá jako nejhorší. Já osobně bych nemohla být hračkou v rukách někoho jiného, pokud by moje přesvědčení bylo jiné. Být k dispozici na zavolání, nemoci ovlivnit průběh "vztahu". To ale záleži na Tobě.
  Závěrem: Život není tak dlouhý, abychom mohli mrhat i malou chvilkou svého času!! Každý okamžik, každá chvíle je jedinečná a už se nikdy nebude opakovat! Pokud dostatečně nevyužiješ příležitosti, která se v ten daný moment naskytne, nikdo už Ti ji nevrátí. Objeví se jiné, horší ale možná i mnohem lepší.. Každopádně si to DOBŘE rozmysli a zvaž naprosto reálně své možnosti. Nikdo jiný to za Tebe neudělá.
  Hodně štěstí.. Radka

  superkarma: 0 28.08.2003, 08:54:45
 20. avatar
  [24] Bella [*]

  No ještě s tím Silvestrem. Taky mě prvního Silvestra nechal samotnou. S odstupem času, asi tak po dvou letech, se sama na sebe dívám jako na hloupou husu, která měla všechno pochopit už dávno. Pokud ti tvrdil že bude sám a z telefonátu evidentně nebyl, tak si ani nestojí za názorem, že vyžaduje volný vztah. V podstatě se za tento názor stydí, když ti to neřekl na rovinu a lhal, že bude sám. Já vím, když je člověk uprostřed této situace je těžké se rázně rozhodovat, ale já si teď říkám, že takový člověk by na mě nemohl ani sáhnout, natož něco víc. Takže nezastávám názor, který tu někde padl, nechat si ho jako milence. Uvidíš, jednou bude nešťastný. Pokud se vidíte jeden den v týdnu, tak si zrovna tady na tento den naplánuj, třeba cvičení. A uvidíš, že ho vlastně vůbec nepotřebuješ.

  superkarma: 0 28.08.2003, 08:52:29
 21. avatar
  [23] Irena1 [*]

  vstup do klubu milenek - v podstatě jsi ve stejné pozici, jako kdyby byl jinde zadaný a k tomu měl tebe.
  Ty rady o útěku jsou sice hezké a rozumné, ale já to vidím i jinak - máš přítele, o kterého stojíš, který ti zřejmě vyhovuje a imponuje a určitě si potají hýčkáš myšlenku, že jeho rozhodnutí o stylu života není definitivní a neměnné.. a navíc, rozejdeš se s ním a můžeš být třeba několik let úplně sama, než potkáš někoho jiného, že se bojíš i toho?
  Měla bys zvážit svá přání, sílu a hlavně to, jestli od něj víc získáváš nebo tě to víc trápí. Kašli na to, co je všeobecně bráno jako správné a řiď se hlavně podle toho, co cítíš a co můžeš získat nebo ztratit (nemyslím hmotně) a jaké máš jiné možnosti....
  A ještě jedna věc - naděje umírá poslední , ale kdyby náhodou přece jen umřela, tak nebuď zklamaná, všechno zlé je vždy k něčemu dobré

  superkarma: 0 28.08.2003, 08:48:56
 22. avatar
  [21] Bella [*]

  Zažila jsem něco podobného. Taky jsem si pořád myslela, že se něco změní, ale na někom, kdo takhle uvažuje nelze nic změnit. Proto se přikláním k názoru odejít dokud je čas. Byly by to opravdu ztracené roky. Štěstí nechodí po horách, tak určitě potkáš někoho jiného, možná ne tak zámožného, ale hodného a hlavně ne promiskuitního. Uvidíš že až ho po letech potkáš, tak ty už budeš mít báječnou rodinu a hodného muže a on bude pořád sám lítat mezi více ženama a budou mu na nic i jeho prachy, protože už nebude umět být s někým šťastný.

  superkarma: 0 28.08.2003, 08:39:04
 23. avatar
  [19] Pentlička [*]

  Tady není o čem přemýšlet. Pokud chceš rodinu a normální život, odejdi od Milana a najdi si normálního muže, který chce totéž, co ty. Pokud je tvým životním cílem být pouhou milenkou a to ještě kdovíkolikátou v pořadí, tak jen pokračuj. Až ti bude 40 a omrzíš se mu, rozejde se s tebou a pak budeš opravdu sama. A na jeho řeči nedej: normální je být věrný tomu, koho miluješ. Ty jeho řeči jsou čirý alibismus. To on je divnej, ne ty!

  superkarma: 0 28.08.2003, 08:32:09
 24. avatar
  [18] Wiki [*]

  Nekteri lide dokazi byt skutecne hnusni sobci :((( Kdyz takovy chlap stoji o vztah bez vernosti, proc predem na to partnerku neupozorni a neda ji tak moznost, aby si sama vybrala, jestli o takovy vztah stoji, nebo ne? :(( Vzdyt existuje spousta zenskych, kterym by takovy vztah z ruznych duvodu vyhovoval, ne???

  Kazdopadne ja bych takovy vztah asi nechtela a pokud bych zjistila, ze mne pritel soustavne podvadi a hodla v tom pokracovat, asi bych se hodne rychle klidila pryc :(((

  superkarma: 0 28.08.2003, 08:28:33
 25. avatar
  [13] Agátka [*]

  Šla bych od něj pryč. Každý něco podobného zná, ať už z vlastní zkušenosti, nebo z vyprávění.Život je krátký a měl by se žít .Mužů je na světě dost, pro začátek se rozhlédni po okolí.

  superkarma: 0 28.08.2003, 07:43:47
 26. avatar
  [12] Petrana [*]

  No nevím kolik Ti je let...pokud bys měla žaludek žít dlouhodobě takový vztah tak prosím, ale pokud toužíš po úplné a fungující rodině s tatínkem, maminkou a , včas bych od toho šla. Časem bys mohla být hodně nešťastná.

  superkarma: 0 28.08.2003, 07:29:52
 27. avatar
  [6] clarCa [*]

  PS - milá redakce, chápu, že máte korektorku na dovolené, ale shodu podmětu s přísudkem (všichni vysmály???) by snad nebyl takový problém nacvičit....

  superkarma: 0 28.08.2003, 02:48:50
 28. avatar
  [5] clarCa [*]

  Každopádně bych nečekala, že se změní. Když jsi mu nestála za věrnost v době, kdy s tebou začal pospávat, tak teď, když jsi přistoupila na jeho kompromis, ti nebude věrný už nikdy. Hlavně pochybuju, že si tě kdy dokáže vážit.
  Takže - jestli chceš jen sex a nevadí ti, že on spí i s jinejma (ehm... nebojíš se třeba pohlavních chorob?), tak si ho klidně nech.
  Jestli toužíš po rodině, tak jsi s ním na špatné adrese.

  superkarma: 0 28.08.2003, 02:43:24
 29. avatar
  [4] clarCa [*]

  Každopádně bych nečekala, že se změní. Když jsi mu nestála za věrnost v době, kdy s tebou začal pospávat, tak teď, když jsi přistoupila na jeho kompromis, ti nebude věrný už nikdy. Hlavně pochybuju, že si tě kdy dokáže vážit.
  Takže - jestli chceš jen sex a nevadí ti, že on spí i s jinejma (ehm... nebojíš se třeba pohlavních chorob?), tak si ho klidně nech.
  Jestli toužíš po rodině, tak jsi s ním na špatné adrese.

  superkarma: 0 28.08.2003, 02:39:25
 30. avatar
  [2] kubikm [*]

  já bych neuměla takto žít, když jasně ví, že vztah nemá perspektivu - je to jen ztráta času, ve kterém ji možná unikne její jediná šance na založení rodiny.
  já bych šla pryč.

  superkarma: 0 28.08.2003, 00:38:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme