k tomu skvělého šéfa a slušnou výplatu...že by to byla utopie? Směje se čtenářka s nickem Niki. Její přítel takovou práci má a vy můžete hádat, co vlastně dělá. Pracuje na směny. Jeden den jde na 24hod, poté je 1 den doma, pak má dalších 24hod práce a pak má 5dní volna.

Krásné, byť mírně mrazivé ráno ( Mělník - ráno 6:30: 5stupňů - fujky:o))

Když jsem si dnes přečetla téma dne, řekla jsem si „ Pracovní proces počká, začnu něčím příjemnějším a třeba se u toho rozjedou ty mé mozkové buňky“ Během chvilky jsem se tedy rozhodla. Přispěji krátkým příspěvkem.

Ne o mně, ale o příteli. Můj přítel má úžasnou práci. Z jistých důvodů, ale nebudu psát co dělá.. S tím si ovšem můžete pohrát vy, a hádat, co by to mohlo být:o). Nicméně... Pracuje na směny. Jeden den jde na 24hod, poté je 1 den doma, pak má dalších 24hod práce a má 5dní volna. Jeho dovolená, kterou si vezme na dva dny, vypadá asi tak, že 14 dní „oxiduje“ doma. Když dávají fotbal, není problém si vzít noťas a v klidu se na něj podívat v práci a s kolegy po ruce. Když on má fotbal. zápas, není problém odejít dřív, začutat si a pak se vrátit.

Jeho kolektiv je parádní, šéf ohleduplný, práce ho baví a peníze? Ty také nejsou vůbec špatné. Holt, někdo má a někdo ne. Já nemám:o). Každopádně mu ovšem tiše - teda, vlastně nahlas závidím:o)

A pokud jde o mě? Je mi jedno jaká je pracovní doba, jen musím mít vedle sebe bezva kolektiv, alespoň trošku přijatelnou práci, fajn šéfa a prima peníze Takže trocha utopie

A jestli se ptáte, zda příspěvěk nějak pomohl pracovnímu procesu a k rozjetí mozkovny? „No jasně“, rozjelo se to takovou rychlostí, že si jdu rychle udělat kafe a celý den se budu vehementně těšit až půjdu domů.

(S)mějte se krásně

Niki

Milá Niki, pracovní doba vašeho přítele by mi také vyhovovala. Mohou jeho práci vykonávat i ženy, nebo je ryze mužská?

Text nebyl redakčně upraven

  • Patříte mezi ženy, které pracují na směny? Napište nám o výhodách a mínusech své pracovní doby. Jak jste si na ni zvykala. Co jste musela přeorganizovat a třeba i ve svém životě zmenit, či úplně zrušit? Stálo vám to za to? Závidíte těm, co si užívají pravidelného víkendu, nebo vám to tak vyhovuje?
  • A co vy, které pracují denně a neznají vůbec žádné volno? Podnikáte, máte hospodářství, pracujete doma? I váš názor nás zajímá, podělete se s námi o své zkušenosti s organizováním pracovního času.
  • Ani vy, které jste chodíte do zaměstnání od pondělka do pátku a víkendy máte volné, nemusíte stát stranou. Vyhovuje vám to tak? Vyzkoušela jste si někdy jinou formu pracovní doby? Napište nám také.

Určitě existuje celá řada variant a já budu ráda, když nám tu svou představíte.

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama