Zdravím všechny ženy-in,

na tento magazín se svým věkem opravdu nehodím, je mi totiž jen čtrnáct let. Soutěžit nesmím, články o nevydařených manželstvích se mě také nedotýkají, cestuji nerada. Ale začínám sem pasovat díky svému stavu. Požehnanému stavu. Ano, opravdu, je mi čtrnáct let a jsem těhotná.

A stalo se to přesně tak, jak popisují v dívčích magazínech, nad kterými jsem se podobným ubožačkám vysmívala. Jednou na odpolední diskotéce v klubu pro mladé jsem potkala úžasného kluka. Oblečený podle poslední módy, měl ty nejkrásnější modré oči, které jsem kdy viděla, a postavu kulturisty. Ohlížely se za ním snad všechny holky na sále.

Ale on si vybral, nevím proč, mě. Přišel pro mě tancovat. Ale za celou písničku mi neřekl ani slovo. Takže, když se na mě holky sesypaly a chtěly slyšet, kdo to je, jak se jmenuje a kolik je mu let, nemohla jsem sloužit. Nevěděla jsem to. A možná proto mě tak přitahoval. Sešli jsme se spolu na několika diskotékách a pokaždé se to opakovalo. První ploužák byl beze slov náš a já si ho užívala.

Jednou mi naznačil, abych s ním šla ven. Já husa hloupá, aniž bych o něm cokoliv věděla, jsem šla a nechala se zatáhnout na mejdan plný cizích lidí. Tančili jsem spolu a vůbec se mi můj neznámý hodně věnoval, ale na žádnou z mých otázek neodpovídal, vždy mi řekl, že je dost času a položil mi prst přes pusu.

A pak mě zavedl do cizího pokoje s velkou postelí. Ano, následovalo přesně to, co si myslíte. Vyspala jsem se s ním. On nevěděl, kolik mi je, já ani to, jak se jmenuje.

Menstruace mi vynechávala normálně, takže jsem při první pauze nepřemýšlela o ničem závažném a na těhotenství jsem přišla, až když jsem začala zvracet. Jenže to už bylo na přerušení pozdě.

Pan doktor i naši se ze mě snažili vytáhnout jméno toho kluka, ale copak já jsem věděla? Ani na diskotékách se už neobjevoval, marně jsem ho vyhlížela, abych mu podle svých romantických představ sdělila, že budeme mít miminko, a on by mi padnul kolem krku a nadšeně plánoval společnou budoucnost. Omyl.

Plánovala jsem já a naši. Mamka se z toho psychicky zhroutila, prohlásila mě za couru a téměř se mnou nemluvila, já se jí nedivím. V práci si domluvila, že nastoupí mateřskou dovolenou místo mě, abych mohla dodělat v klidu školu a chodí se mnou pravidelně na kontroly. Taťku jsem zklamala, takže se mou mluví spíš sporadicky, ale já věřím, že to společně zvládneme. Jen teď spíš patřím sem než na dívčí magazín, tam totiž probírají to, kdy se poprvé vyspat se svým klukem…

Katka

Redakci to samozřejmě nedalo a zajímal nás také názor Katčiných rodičů. Ta souhlasila, že je můžeme vyzpovídat a tady máte jejich pocity ze své nezletilé těhotné dcery:

Maminka Jitka

V průběhu rozhovoru s námi se snažila nenápadně utírat slzy…

“No, co vám na to mám říct,” krčila rameny. “Představte si, kdyby to bylo vaše dítě. Samozřejmě, že jí neodkopneme, ani nevyženeme z domu. Hodláme se o ní i to maličké postarat, jak jen to bude možné. Po porodu nastoupím na mateřskou a Katka pošupajdí do školy. Nebude to lehké, a i když nás hodně zklamala, pořád je to naše dcera a navždy zůstane.”

Tatínek Josef

Rozhovoru se zprvu bránil s tím, že neví, co k tomu dodat, ale nakonec přeci jen…

“Je pitomá!” rozhorlil se. “Nalítnout prvnímu ňoumovi, kterého potká. A navíc ani neví jeho jméno. Ale především se poučila ona sama. Přišla o bezstarostné dětství a začne jí to, co by měla poznat až o deset let později. Rozčílila mě teda parádně, nejraději bych ji přetrhnul, ale copak můžu? Vždyť ona sama je ještě dítě.”

 

 
Reklama