Když jsme minulý týden dělali se známými osobnostmi anketu na téma, zda mají na Vánoce stromeček pravý, nebo umělý, vyšlo to tak půl na půl. Někdo nedá dopustit na vůni pravého jehličí, jiný zase upřednostňuje souměrnost a pravidelnost stromečku umělého.

V době mého dětství už na trhu umělé stromečky byly, takové ty „zelené štětky do záchodu“. Pamatujete si je? Naše sousedka takový stromeček měla a já ho u nich zpočátku velmi obdivovala. Ne že by se mi až tak líbil, ale bylo to prostě něco „jiného“.

Poté si sousedka nabrnkla nějakého chlápka z Rakouska, a ten jí přivezl vánoční stromeček ze zahraničí. A ten už obdivovaly všechny partaje. Podobal se dnešním umělým stromečkům… a v porovnání s našimi metličkami, které jsme sehnali na rohu prodejny se zeleninou, byl naprosto dokonalý.

stromecekumely

umělé stromečky jsou k nerozeznání od pravých, navíc nádherně souměrné

Moje maminka sousedce vždycky záviděla, že nemusí uklízet padající jehličí, poté ještě přemýšlet, kam s opadaným stromkem, a také to, že každý rok ušetří za nákup dalšího.

Když se k nám začaly po revoluci dovážet houfem krásné umělé stromečky, k nerozeznání od těch pravých, byla mezi prvními, která si ho koupila. A tím také začala naše první vánoční rozepře. Já totiž nedám dopustit na stromeček pravý. Může to být klidně i nějaký nepodařený, křivý chudáček, když ho správně natočíte a nazdobíte, uděláte z něho krasavce.

O koupi umělého vánočního stromečku jsem nikdy neuvažovala. Shodneme se i s manželem. Měníme pouze výšku stromečku. Když byly děti malé, kupovali jsme obrovský až ke stropu, dnes už kupujeme jenom malý na stůl. A letos možná využijeme možnosti stromečku v květináči. Připadá mi to hodně praktické.

kvetinac

stromečky v květináči jsou velmi praktické

A jak jste na tom s vánočními stromečky vy? Máte doma pravý, nebo umělý? A co vás k tomuto rozhodnutí vedlo?

Tématem dnešního vydání je: Vánoční stromeček umělý, nebo pravý?

Pište na redakční e-mail redakce@zena-in.cz a můžete posílat i fotografie loňských stromečků, než nazdobíte ten letošní – ať už pravý, či umělý :)

Jednu pisatelku odměním krásným vánočním dárkem: dámským parfémem od firmy AVON -  INTENSE

parfem

Reklama