Vysvitlo sluníčko! Hurá!! A jak velí paní móda, je čas odhalování bříšek. Což o to, našim mužským protějškům se to určitě líbí (potvrzeno mnoha kradmými pohledy), jenže co když ještě není „až tak úplně teplo“?
Jarní sluníčko láká svými paprsky, ale ty ještě nemají tu sílu, aby dostatečně zahřály lavičku či zem. Jestliže neodoláme usednutí, může nás to stát nepříjemný zdravotní problém. Například infekci močových cest. Stojí to za to? Kdo zažil, má jasno – nestojí. Jistě teď mnoho z Vás namítne: „Ale to přece není jenom o módě a krátkém tričku!“ Ano, máte pravdu. Nepříjemné infekce močových cest mohou mít i mnoho jiných příčin. Podstatné je, že tyto problémy postihnou alespoň jedenkrát za život téměř každou z nás. Proto je dobré vědět, jak se jich účinně zbavit, když už přijdou.

Všemocná antibiotika?
Nejčastějším původcem zánětu jsou bakterie E.coli. Tak nasadíme antibiotika, ne? Samozřejmě, je to stále jedna z často používaných i účinných cest. Na druhou stranu – průvodní jevy takové léčby jsou dnes již obecně známy. Antibiotika fungují plošně – nerozlišují mezi hodnými a zlými bakteriemi. Prostě je „vymlátí“ všechny. Je to jako porazit veš tak, že své dítě ostříháte dohola a ještě mu natřete hlavičku petrolejem. Na takto ošetřené kůži opravdu nepřežije ani jedna veška.

E.coli jsou na sladké
Jak vlastně taková infekce probíhá? E.coli se „nalepí" na buňky močového měchýře. Využívají přitom sladké molekuly jednoduchého cukru (manosa), které přirozeně produkují buňky uvnitř močového měchýře. Jdou doslova „po sladkém“ a přichytí se k buněčné stěně jako suchý zip. A jakmile se jednou spojí s buňkou uvnitř močového měchýře nebo močových cest, jejich jedinou další starostí je množit se tak rychle, jak jim to jejich hostitelské prostředí dovolí. V praxi to znamená bující infekci močových cest, provázející pálení, nepříjemné bolesti a další tradiční průvodní jevy.

Stačí si doplnit cukr. Ale jaký?
Mnohé z nás by nejraději sáhly po sladkých dortíčcích, ale to by byl krok vedle, jak jsme si řekli výše. Úspěch naopak zajistí poskytnout původcům infekce monosacharid D-manosa, který se účinně naváže na povrch bakterií, a tím zabrání jejich zachycení v močovém měchýři. Následně dochází k jejich odplavení při návštěvě toalety. Nespornou výhodou přitom je, že D-manosa působí pouze na škodlivé bakterie. Ostatní nijak neovlivňuje. Důležité však je do těla dopravit dostatečné množství této látky, např. správnou volbou stravy. Mezi moderní a pohodlné možnosti bezesporu patří i užívání doplňků stravy s obsahem přírodního monosacharidu D-manosy.

A co brusinka?
Oblíbená brusinka. Často též uváděná jako kanadská, botanicky správně klikva velkoplodá. Její příznivé účinky při obtížích spojených s infekcí močových cest jsou známy řadu let. Především díky desinfekčním a močopudným účinkům i pozitivnímu vlivu na pH moči. Patří k velmi často používaným účinným látkám přípravků z kategorie doplňků stravy v této oblasti, a to především díky svému dlouhodobě ověřenému kladnému vlivu při potížích s infekcemi.

Brusinka + D-manosa – příznivá kombinace?
Ano. Příznivá a také účinná, což potvrzuje např. klinické testování přípravku Uroval Manosa, v rámci kterého byla téměř polovina sledovaných pacientů do týdne bez potíží ( I. Motíl, Klinická studie Uroval manosa, 2005). Mezi nejpoužívanější doplňky stravy kombinující příznivé účinky D-manosy a brusinky patří již zmíněný Uroval manosa a Uroval biotic z produkce společnosti VALOSUN (www.valosun.com). Oba produkty je možné doporučit při akutních i chronických formách infekcí močových cest. Díky využití kvalitních přírodních surovin jsou vhodné pro těhotné a kojící ženy, stejně jako pro děti už od 3 let.

Uroval biotic je navíc oproti Uroval manosa doplněn o probiotický komplex (Lactobacilus acidophilus, Lactobacilus rhamnosus, Bifidobacterium bifidum), který se podílí na stimulaci přirozených imunitních procesů a zvýšení odolnosti organismu vůči bakteriální infekci.

Více informací hledejte na www.uroval.cz nebo bezplatné infolince 800 17 16 17.

Pokud chcete vyhrát doplněk stravy Uroval biotic nebo Uroval manosu, tak pojďte soutěžit SEM.
Deset z vás má šanci vyhrát tento přípravek v naší soutěži.
 

Reklama