„On jí okomentoval fotku a mně ne!“ i tohle může být důvod k žárlivosti a hádkám ve vztahu. Nezapomeňte ale, že facebook je pouze virtuálno a nelze ho tahat do reálného života.

Našli jste si novou známost? Možná, že se místo vzájemného poznávání v první řadě zaměříte na proklikávání postů vašeho objektu. Po tom, co si projedete facebookovou zeď a zjistíte, s kým byl venku 21. 3. 2009 ve 21.50, kolik má přátel nebo kdo mu často „lajkuje“ fotky, přestanete se na jeho profil zaměřovat, ale nemusí tomu také tak být.

FB

V první řadě můžete začít například váhat, zda si změnit váš facebookový rodinný vztah na „Ve vztahu“ a začnete si pokládat (zbytečné) otázky „Co když si mě nepřidá?“ „Nevyleká ho to?“ „Bere to vážně stejně jako já?“. Když se tedy nakonec rozhodnete ke změně na vašem profilu a on to bude hned následovat, další paranoie a nejistoty na vás čekají hned v zástupu!

Partneři, kteří se mají v přátelích, se začnou na facebooku kontrolovat někdy i několikrát za den, a když vidí, že jeden z nich komentuje fotku nebo status opačnému pohlaví, hned ho začne hryzat žárlivost. A nedej bože, aby si po nějaké akci, na kterou vás nevzal, přidal neznámou dívku, to už začínáte pomalu propadat paranoidním stavům, že vás podvedl a že je váš vztah u konce.

Když začne mít pár z jakýchkoli důvodů problémy a je nutno vztah doopravdy ukončit, přijde další nepříjemnost. Z „Ve vztahu“ do „Nezadaný“ pod statusem se rázem začnou hemžit smutní smajlíci, lítostivé komentáře typu „To mě mrzí!“ nebo „To zas bude dobrý!“.  A všichni budou mít rázem potřebu vám poskytnout imaginární (pseudo)oporu, i když vás třeba neviděli od té doby, co jste opustili lavice základní školy.

Ale tak co? Nic nemůže trvat věčně. Rozchodům po smskách je konec. Nyní je tu facebooková generace a s ní i snazší, rychlejší a (zbabělejší) způsob, jak svému protějšku oznámit konec vztahu. Stačí k tomu jeden klik myší a vymazání partnera ze života je dokončeno.

Reklama