.

Je Den bez dluhů, odborníci radí až do zítřka zdarma

Novinky

Je Den bez dluhů, odborníci radí až do zítřka zdarma

Máte dluhy, ze kterých se postupně stává noční můra? Nezůstávejte na své trable sami a nechte si poradit! Až do zítřka (16. listopadu) jsou vám na jednatřiceti Úřadech práce ČR k dispozici odborníci, kteří zdarma poradí.

„Mnoho lidí se za svou finanční situaci stydí a bojí se ji začít řešit. Chceme jim ukázat, že do dluhů se může dostat každý, a že 15. listopad, kdy se oficiálně slaví Den bez dluhů, je ideálním dnem, kdy může každý udělat první krok. Nabízíme možnost rozebrat situaci zdarma s odborníkem a připravit řešení, jak krok po kroku začít problémy s dluhy řešit,“ říká Markéta Kolářová, tisková mluvčí společnosti KRUK.

Spolupráce s Úřadem práce ČR nebyla zvolena náhodně, jelikož příčinou tíživé finanční situace je zpravidla právě ztráta zaměstnání. Volba konkrétních kontaktních míst pak vychází ze statistiky nezaměstnanosti a míry zadlužení jednotlivých měst.

 • Nejvyšší nezaměstnanost (8,1 %) je v současné době v Ústeckém kraji, kde je průměrná výše dluhu kolem 24 000 korun a míra zadlužení se pohybuje na úrovni 11 %.
 • Následuje Moravskoslezský kraj s 7,6% mírou nezaměstnanosti, průměrným dluhem 23 700 korun a vůbec nejvyšším zadlužením (14 %) a Jihomoravský kraj s 5,9% nezaměstnaností, průměrným dluhem 26 600 korun a mírou zadlužení 10 %.
 • Nejvyšší průměrný dluh mají lidé v Praze (32 900 korun), kde je nezaměstnanost jen 3,7 % a 10% zadlužení.
 • Celková nezaměstnanost v České republice je 5,2 % a průměrný dluh činí 26 900 korun.

„Mezi návštěvníky našich infocenter patří například matky v domácnosti, které třeba ještě dluhy nemají, ale uvědomují si svoji špatnou finanční situaci a přijdou se poradit, jak dluhům předejít. Další návštěvníci naopak již řeší vysoké dluhy, exekuce nebo insolvence. Zjišťují, jak se mají v dané situaci zachovat. Časté jsou i případy lidí, kteří si půjčili pro někoho jiného, například děti nebo někoho z rodiny, a chtějí vědět, jak postupovat, když jim dotyčný dluhy nesplácí,“ doplňuje Markéta Kolářová, tisková mluvčí společnosti KRUK.

dluhy

Zdroj foto: Shutterstock

Veškeré informace, společně s tipy na řešení tíživé finanční situace, jsou k dispozici na stránkách www.nasedluhy.cz a poradenské služby lze využít rovněž na bezplatné telefonní lince 800 800 123.

   
15.11.2016 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [1] Myškomedvídek [*]

  každý dnes má nějaký dluh.Když na to nemám tak si to nekoupím.Máme hypotéku na barák ale zvládáme toSml59

  superkarma: 0 15.11.2016, 15:19:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme