Novinky

Je Den bez dluhů, odborníci radí až do zítřka zdarma

Máte dluhy, ze kterých se postupně stává noční můra? Nezůstávejte na své trable sami a nechte si poradit! Až do zítřka (16. listopadu) jsou vám na jednatřiceti Úřadech práce ČR k dispozici odborníci, kteří zdarma poradí.

„Mnoho lidí se za svou finanční situaci stydí a bojí se ji začít řešit. Chceme jim ukázat, že do dluhů se může dostat každý, a že 15. listopad, kdy se oficiálně slaví Den bez dluhů, je ideálním dnem, kdy může každý udělat první krok. Nabízíme možnost rozebrat situaci zdarma s odborníkem a připravit řešení, jak krok po kroku začít problémy s dluhy řešit,“ říká Markéta Kolářová, tisková mluvčí společnosti KRUK.

Spolupráce s Úřadem práce ČR nebyla zvolena náhodně, jelikož příčinou tíživé finanční situace je zpravidla právě ztráta zaměstnání. Volba konkrétních kontaktních míst pak vychází ze statistiky nezaměstnanosti a míry zadlužení jednotlivých měst.

 • Nejvyšší nezaměstnanost (8,1 %) je v současné době v Ústeckém kraji, kde je průměrná výše dluhu kolem 24 000 korun a míra zadlužení se pohybuje na úrovni 11 %.
 • Následuje Moravskoslezský kraj s 7,6% mírou nezaměstnanosti, průměrným dluhem 23 700 korun a vůbec nejvyšším zadlužením (14 %) a Jihomoravský kraj s 5,9% nezaměstnaností, průměrným dluhem 26 600 korun a mírou zadlužení 10 %.
 • Nejvyšší průměrný dluh mají lidé v Praze (32 900 korun), kde je nezaměstnanost jen 3,7 % a 10% zadlužení.
 • Celková nezaměstnanost v České republice je 5,2 % a průměrný dluh činí 26 900 korun.

„Mezi návštěvníky našich infocenter patří například matky v domácnosti, které třeba ještě dluhy nemají, ale uvědomují si svoji špatnou finanční situaci a přijdou se poradit, jak dluhům předejít. Další návštěvníci naopak již řeší vysoké dluhy, exekuce nebo insolvence. Zjišťují, jak se mají v dané situaci zachovat. Časté jsou i případy lidí, kteří si půjčili pro někoho jiného, například děti nebo někoho z rodiny, a chtějí vědět, jak postupovat, když jim dotyčný dluhy nesplácí,“ doplňuje Markéta Kolářová, tisková mluvčí společnosti KRUK.

dluhy

Zdroj foto: Shutterstock

Veškeré informace, společně s tipy na řešení tíživé finanční situace, jsou k dispozici na stránkách www.nasedluhy.cz a poradenské služby lze využít rovněž na bezplatné telefonní lince 800 800 123.

   
15.11.2016 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [1] Myškomedvídek [*]

  každý dnes má nějaký dluh.Když na to nemám tak si to nekoupím.Máme hypotéku na barák ale zvládáme toSml59

  superkarma: 0 15.11.2016, 15:19:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme