.

Je čas zabookovat Silvestra!

Cestování

Je čas zabookovat Silvestra!

 

 
Češi tráví štědrý večer většinou doma, ovšem v ostatní dny kolem vánočních svátků a na Silvestra vyjíždí ve velkých počtech především na hory. „Nabídka rychle řídne a nejlepší pobyty jsou již nyní často vyprodány!“ varuje Tomio Okamura, mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří (AČCKA). „Silvestrovská noc je totiž turisticky vůbec nejvytíženějším a nejdražším dnem z celého roku.“

Z analýz AČCKA vyplývá, že období Vánoc a Silvestra stráví přibližně 180 tisíc Čechů na tuzemských horách a 105 tisíc v zahraničí.

„Češi mají nejvíce zájem o ubytovací zařízení, kde je i další zázemí jako například restaurace, sauna či vířivka,“ řekl nám Okamura a dodává: „Ceny pobytů na Silvestra jsou v průměru o 30 % dražší než v jiném zimním termínu.“ Důvodem dražší ceny silvestrovských pobytů je nejen velký převis poptávky nad nabídkou, ale vliv na cenu má také to, že součástí ceny bývá často ještě navíc i silvestrovská večeře, přípitek či dárky a další nadstandard... 

Nejoblíbenějšími místy Čechů, kteří se rozhodnou strávit toto období mimo svůj domov, jsou v tuzemsku pobyty na horách. Z analýz AČCKA vyplývá, že téměř polovina (41%) z nich zvolí pobyt v Krkonoších nebo v Jizerských horách.

„Co se týče zahraničí, nejpopulárnějšími pobyty na horách mezi Vánoci a na Silvestra jsou Rakousko, následuje Itálie,“ říká Tomio Okamura, „stoupá však také počet Čechů, kteří chtějí strávit období kolem Silvestra více v teple, největší zájem je v tomto ohledu o pobyt v Egyptě.“ Nárůst zájmu zaznamenává také vzdálená exotika, kam létají přímé charterové lety z ČR například Thajsko či Kuba. „Velký zájem je také o oslavu silvestrovské noci v některé známé evropské metropoli, nejpopulárnější je Paříž, Londýn, Řím a Barcelona,“ dodává Okamura.

Kam vyrazíte na Silvestra?

   
10.10.2008 - Zahraničí - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [4] femme [*]

  nejkrásnější pro mne byly silvestry, strávené s kamarády na horách a taky několik silvestrů strávených v bowlingové herně

  superkarma: 0 10.10.2008, 20:42:27
 2. avatar
  [3] wich [*]

  Petunie:

  superkarma: 0 10.10.2008, 14:20:13
 3. avatar
  [2] Petunie [*]

  Je čas přestat používat příšerná slovesa typu "zabookovat".

  superkarma: 0 10.10.2008, 14:12:59
 4. [1] gentiana [*]

  Nikam. Na silvestra jsem v hotelu byla přesně jednou. Povinné huráveselí, rádoby slavnostní večeře ap. úžasně zábavné záležitosti jsou naprosto nechutné a já si to užila jenom proto, že jsem poskakovala za barem a myla pivní sklenice, což teda bylo zábavnější než veselý zábavný silvestrovský program.

  takže, pokud mě někdo nepozve na finský mejdan, kde by se pak dala využít i ta sauna, zavřu se doma do sklepa a budu tiše a osamoceně chlastat.

  superkarma: 0 10.10.2008, 13:58:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme