Zima je letos skutečně tuhá! Sněhová kalamita v minulých týdnech zapříčinila kolaps v dopravě a tak se mnoho lidí vůbec nedostalo posledních pár dnů do práce. Zachumlaní lidé pospíchají do svých doupat. Je Štědrý den, v rádiu ŽENA-IN.cz hrajeme vánoční písně na přání!

vanoce

Venku stále chumelí jako o život. Bílé Vánoce, to býval vždycky můj dětský sen. Ale ve větších městech se případná sněhová nadílka povětšinou brzy měnila v hnusnou břečku. V posledních letech se však zima vrátila a letos dokonce v nebývalé síle!

Kolaps dopravy zapříčinil zprvu infarktové situace v mnoha firmách, kam se zaměstnanci nebyli sto dostat, leč nade vším zvítězila vlídná česká povaha. Lidé se chopili lopat, začali sami odklízet sníh. Nedbaje ušlé mzdy se schází u sudů s ohni na ulicích a klábosí. Jako by jim do srdcí paní Zima nadělila nejen starosti, ale i kus vánoční nálady. Obchody jsou buď zavřené, nebo otvírají až po desáté hodině, pošta chodí jednou týdně, ale nikoho to netrápí. Takovou pospolitost a sounáležitost bez nervů by nám mohli například v sousedním Německu jen závidět. Ze zpráv se dovídáme o lidových nepokojích a stávkách. A my, tady v Česku, si užíváme poklidu.

Dnes to vypadá v ulicích ještě trochu jinak. Jen sem tam se probíjí nánosy sněhu osamělý zakuklenec, spěchající domů. Rodiny se schází v teple svých příbytků a chystají se na štědrovečerní nadělování. Tam, kde jde proud, probíhá Štědrý den klasicky: Děti koukají na pohádky, maminka chystá večerní tabuli a tatínek zdobí stromeček. A tam, kde proud nejde, nahrazuje dětem televizní pohádky babička, anebo se ratolesti motají při přípravách rodičům a „pomáhají“.

Letos máme opravdu krásné Vánoce, co říkáte! A protože chceme v magazínu ŽENA-IN.cz přispět co nejvíce k této přátelské zasněžené náladě, rozhodli jsme se, že budeme hrát vánoční písničky na přání...

Téma dne 24. 8. 2011: Vánoční písničky na přání!

Rádio ŽENA-IN.cz vám dnes hraje na přání!

Pošlete svým známým a přátelům, svému milému či třeba rodičům nebo dětem vánoční písničku. Popřejte jim plno lásky, štěstí a spokojenosti známou melodií!

Jak na to? Zašlete mi na redakční e-mailovou adresu (viz níže) odkaz na video, uložené na serveru YOUtube, a k němu krátký vánoční vzkaz - komu písničku posíláte a co pěkného na Štědrý den přejete.

Za svůj příspěvek můžete získat malý vánoční dárek:exkluzivní Tchibo konvici na výrobu mléčné pěny, abyste si mohla sama doma vyrobit kávu late jako od profesionála!

konvice

Reklama