To, že čert člověka může pěkně vyděsit, není pro znalce mikulášské tradice žádné překvapení. Jak to ale dopadne, když na člověka vybafne Čert s velkým „Č“? Čtěte v příspěvku čtenářky Januše...

Humornou historku s kocourkem Čertem zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Januše...


Mňau - dobrý den, zdravím všechny kočky, kocoury a jejich páníčky. Chci vám napsat příběh s naším kocourkem, který se udál před lety. Byl to černý, hravý kocourek jménem Čert. Hrozně rád se nám po bytě schovával, a pak na nás „vybafl“. Jednoho dne náš Čert zase nebyl k nalezení. Řekla jsem si, vem tě čert a šla jsem si po své práci. V ten den jsem měla v plánu vydrbat koupelnu. Při čištění záchodového klozetu jsem byla nakloněna nad mísu. Najednou mi něco těžkého přistálo na zádech. Já se lekla, moje hlava zajela hlouběji do záchodové mísy. Bleskurychle jsem se narovnala a jala se sakrovat. Jaké bylo mé překvapení zjištění ,že příčinou zneuctění mé maličkosti byl náš Čert. Po celou dobu mého úklidu koupelny mě pozoroval ze svého výškového stanoviště, a to nádržky na vodu nad klozetem. Pak se asi rozhodl, že mě trochu vystraší, jak bylo jeho zvykem. Vystrašil mě tak, že jsem z toho měla naštípnutou klíční kost, na hlavě krvavé šrámy a boule jako holubí vejce. Manžel mě musel odvézt na pohotovost. Tam se mému vyprávění,jak se mi „úraz“ stal, smáli. Doma jsem se usadila do křesla a pomalu usínala po prášku na uklidnění. Toho využil Čert a poprvé mě „vystrašil“ příjemně, uvelebil se mi na klíně, olízl na omluvu ruku a za chvíli jsme spolu spokojeně předli spící nit. Dnes je již náš Čertík už v kočičím ráji a vždy, když vidím sousedovi černého kocourka(mimochodem jde o syna našeho Čerta), vždy na naše „strašidlo“ vzpomenu.
Januše

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma dne 28. srpna 2012: Vaše kočka

Máte, nebo měla jste doma kočku? Potom je toto téma určené právě vám! Napište příběh, který se vám s kočkou přihodil, a můžete získat dárek od partnera našeho tématu: super prémiové krmivo pro kočky Perfect Fit™ In-Form v množství na 62 dní a hodnotě 605 Kč!

krmivo

  • Pošlete příběh, který se vám s kočkou stal!
  • Pošlete fotku vaší kočky!

Ano, ano, příběh můžete doplnit i jednou fotkou - dvakrát podtrhuji slovo jednou (více fotek pravděpodobně uveřejněno nebude) - vaší kočky.

Na příspěvky a snímky se těším do 28.8.2012 a 15.00 hodin v redakční e-mailové schránce. Pokud pošlete příspěvek později, pravděpodobně nebude uveřejněn.

Reklama