Mít doma kutila může být přínosem, anebo také k zlosti. Záleží na tom, co kutí a kde to kutí. Takový dům se zahradou nebo velký čtyřpokojový byt, je velký rozdíl oproti malému dvoupokojovému bytu na paneláku. Své o tom ví i Marcela, jejíž manžel právě v takovém bytě neustále něco kutí.

Výměna velkého bytu za menšía

Marcela s Tondou bydlí v malém dvoupokojovém bytě na panelákovém sídlišti, kam se přestěhovali z velkého čtyřpokojového bytu ve starší bytové zástavbě, který po odchodu dětí vyměnili za menší.

Přečtěte si také:

Marcela si plánovala, jak si ten malý byteček s manželem pěkně zútulní, nikde se nebudou povalovat žádné nepotřebné krámy, včetně nepořádku z už bývalých dětských pokojů. Také se těšila, že ušetří nějaké peníze a kutilzačnou konečně cestovat, jak si to vždycky plánovali. To se ale spletla. Nesměla by mít za manžela truhláře, jehož řemeslo se zdálo v počátku manželství velmi k užitku, teď už však spíše k zlosti.

Tonda dokázal vyrobit komplet celou ložnici, kuchyňskou linku, různé regály a poličky, svedl i obývací stěnu. Ty větší věci dělal na zahradě u švagra, ty menší zvládal v bývalém bytě, kde měl i takový menší pracovní koutek.

Jenže jejich velký čtyřpokojový byt se silnými stěnami není panelák, a to si Tonda nechce uvědomit. I když už mají všechno zařízeno, pořád něco vrtá a kutí. Sousedé si už stěžují a Marcela je z toho na nervy.
„Tisíckrát jsem se tě ptala, jestli souhlasíš s tím, že půjdeme tady do toho malého bytu. Souhlasil jsi. Prý už budeme jen odpočívat a cestovat. Když chceš něco kutit, proč nejedeš k Vlastovi? (švagr), vždyť víš, že on ti neřekne ne.“
Jenže Tonda prý přes celé město nepojede a tu jednu „blbou poličku“ zvládne i doma.

Byt plný pilin

Jenže nejde jenom o poličku. Tonda si usmyslí, že předělá stůl v obýváku, že i kuchyňská linka potřebuje opravu a postel v ložnici, kterou dělal teprve vloni, potřebuje nové nožky. To všechno však předělává v tom jejich malém bytě, který je pak plný pilin a nepořádku kolem. Do toho je chodba zaházena bednami s různým truhlářským nářadím.

Marcela teď lituje, že si podle původního plánu raději nepůjčili peníze a místo malého dvoupokojového bytu si nepořídili nějaký malinký domek. Jenže Tonda se nechtěl zadlužovat a prý malý dvoupokojový byt je pro ně akorát. Že budou raději cestovat.

Zatím Marcela cestuje jen z jednoho pokoje do druhého, pořád uklízí a nenápadně vyhazuje do kontejneru věci, které Tonda domů nanosí. Různé desky a překližky, kterými by byl za chvilku zaházený nejen celý jejich byt, ale snad i celý panelák.

Reklama