Vztahy

Jdi s tím kutilstvím už někam…

Mít doma kutila může být přínosem, anebo také k zlosti. Záleží na tom, co kutí a kde to kutí. Takový dům se zahradou nebo velký čtyřpokojový byt, je velký rozdíl oproti malému dvoupokojovému bytu na paneláku. Své o tom ví i Marcela, jejíž manžel právě v takovém bytě neustále něco kutí.

Výměna velkého bytu za menšía

Marcela s Tondou bydlí v malém dvoupokojovém bytě na panelákovém sídlišti, kam se přestěhovali z velkého čtyřpokojového bytu ve starší bytové zástavbě, který po odchodu dětí vyměnili za menší.

Přečtěte si také:

Marcela si plánovala, jak si ten malý byteček s manželem pěkně zútulní, nikde se nebudou povalovat žádné nepotřebné krámy, včetně nepořádku z už bývalých dětských pokojů. Také se těšila, že ušetří nějaké peníze a kutilzačnou konečně cestovat, jak si to vždycky plánovali. To se ale spletla. Nesměla by mít za manžela truhláře, jehož řemeslo se zdálo v počátku manželství velmi k užitku, teď už však spíše k zlosti.

Tonda dokázal vyrobit komplet celou ložnici, kuchyňskou linku, různé regály a poličky, svedl i obývací stěnu. Ty větší věci dělal na zahradě u švagra, ty menší zvládal v bývalém bytě, kde měl i takový menší pracovní koutek.

Jenže jejich velký čtyřpokojový byt se silnými stěnami není panelák, a to si Tonda nechce uvědomit. I když už mají všechno zařízeno, pořád něco vrtá a kutí. Sousedé si už stěžují a Marcela je z toho na nervy.
„Tisíckrát jsem se tě ptala, jestli souhlasíš s tím, že půjdeme tady do toho malého bytu. Souhlasil jsi. Prý už budeme jen odpočívat a cestovat. Když chceš něco kutit, proč nejedeš k Vlastovi? (švagr), vždyť víš, že on ti neřekne ne.“
Jenže Tonda prý přes celé město nepojede a tu jednu „blbou poličku“ zvládne i doma.

Byt plný pilin

Jenže nejde jenom o poličku. Tonda si usmyslí, že předělá stůl v obýváku, že i kuchyňská linka potřebuje opravu a postel v ložnici, kterou dělal teprve vloni, potřebuje nové nožky. To všechno však předělává v tom jejich malém bytě, který je pak plný pilin a nepořádku kolem. Do toho je chodba zaházena bednami s různým truhlářským nářadím.

Marcela teď lituje, že si podle původního plánu raději nepůjčili peníze a místo malého dvoupokojového bytu si nepořídili nějaký malinký domek. Jenže Tonda se nechtěl zadlužovat a prý malý dvoupokojový byt je pro ně akorát. Že budou raději cestovat.

Zatím Marcela cestuje jen z jednoho pokoje do druhého, pořád uklízí a nenápadně vyhazuje do kontejneru věci, které Tonda domů nanosí. Různé desky a překližky, kterými by byl za chvilku zaházený nejen celý jejich byt, ale snad i celý panelák.

Znáte taky nějakého takového kutila?

Možnost%
Ano, znám34,3
Ne, neznám45,7
Mám ho doma20

Měla by podle vás Marcela s Tondou uvažovat raději o malém domku? I když by se na nějaký čas zadlužili?

Možnost%
Ne, určitě ne, to by ji Tonda zaházel celý dům, měla by trvat na slibu odpočinku a cestování.27,6
Ano, pokud chce s manželem žít v klidu, je to to nejlepší, co může udělat.72,4

   
16.10.2013 - Láska a vztahy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [6] cilani [*]

  Když už si nedá říct, donutila bych ho pořídit si aspoň garáž, ta se dá zateplit a může tam celoročně bordelit a kutit do aleluja... Já bych si zařídila program podle svého a kašlala na něj, ať si kutí.. Cestovat můžu i sama.

  superkarma: 0 16.10.2013, 13:19:28
 2. [5] Draco [*]

  Souhlasím s názory níže. Paní by měla být ráda, že má tak šikovného manžela, kterého to navíc baví. Co by teprve říkala, kdyby se celé dny válel u TV a z nudy jen prudil. Pomozte mu najít nějaký prostor na dílničku mimo byt (na tuto aktivitu je opravdu moc malý) a budete spokojeni oba dva.Sml16

  superkarma: 0 16.10.2013, 11:08:43
 3. [4] Anime Otaku [*]

  Tenhle typ byl můj děda a musím říct, že takový chlap je k nezaplacení. Duševně tak rychle nezestárne, protože je neustále zaměstnán. Myslím, že ideální řešení by byla chalupa, tam by se vyřádil.

  Já to zse vidím tak, že kdyby paní manžela donutila svého koníčku/řemesla nechat, tak tu za půl roku máme článek, že její dřív aktivní chlap zdědkovatěl, doma nic neudělá i když dřív vyrobil veškerý nábytek... a co s tím má dělat.

  superkarma: 2 16.10.2013, 09:03:49
 4. avatar
  [3] Brixik [*]

  V dnešní době je všude k dispozici spousta nebytových prostor, tak ať se po něčem v blízkosti bydliště poohlídne a bude pokoj. Přece jen, byt je k bydlení a ne ke kutilství a ty vznikající piliny teda na dýchání fakt nic moc.

  superkarma: 0 16.10.2013, 07:23:07
 5. [2] posp [*]

  Tak at opraví něco sousedům když ho to baví.Třeba budou rádi .

  superkarma: 1 16.10.2013, 06:20:35
 6. [1] Rikina [*]

  Nechápu, proč se tedy stěhovali do malého bytu, v tom původním mohl pán z bývalého dětského pokoje mít malou domácí dílnu. Sml80 No ale když se už stalo, tak si může najít příhodný nebytový prostor, tam odstěhovat bedny s nářadím, překližky i desky, doma bude klid a pořádek, a on si bude vrtat a kutit tam. Když je mu zatěžko jet přes město ke švagrovi, tak je určitě celý žhavý na cestování. Sml57 Pokud je to nejen koníček, ale i jeho zaměstnání, tak toho jen tak nenechá, a taky proč, třeba ho to fakt baví. Sml80

  superkarma: 2 16.10.2013, 00:27:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme