Zdraví

Jděte svému zdraví naproti aneb 10 000 kroků denně

Tělesná aktivita přispívá ke snížení krevního tlaku

Zdraví je to nejdůležitější, co máme, avšak s rostoucím věkem se zvyšuje riziko zdravotních potíží. Stejně tak se zvyšuje krevní tlak. Vysoký krevní tlak patří v dnešní době k onemocněním, které se vyskytuje u stále větší skupiny lidí. Dokonce může vést až náhlé mozkové příhodě či infarktu myokardu. Významnou prevencí těchto závažných onemocnění je tak pravidelné měření tlaku společně s pravidelným pohybem.  

Je prokázáno, že každodenní pohyb významně přispívá ke snížení krevního tlaku a kardiovaskulárního rizika. I zde musíme být ale opatrní a zvolit tu správnou aktivitu. Ideální je chůze, která vychází z našeho nejpřirozenějšího pohybu, je dostupná, osvěží mozek i mysl, rozhýbe všechny skupiny svalů a oddaluje příznaky stárnutí. Zároveň Omrontaké snižuje vysoký krevní tlak, cholesterol a omezuje riziko infarktu. Ten, kdo rád a často chodí, tak významně prospívá svému zdraví.

Lékaři doporučují 10 000 kroků denně pro udržení dlouhodobého zdraví. Že se vám to zdá nemožné? S novými krokoměry od OMRONU budete mít veškerou aktivitu vždy pod kontrolou a přehled o každém svém kroku. V nové limitované edici jsou krokoměry ve společném balení s tlakoměry. Díky tomu si můžete ohlídat jak je vaše tělesná aktivita prospěšná při léčbě vysokého krevního tlaku.

Nová limitovaná edice tlakoměru a krokoměru OMRON M3 Active se brzy stane vaším každodenním společníkem. Klinicky ověřené tonometry OMRON s automatickým měřičem krevního tlaku na paži s jedinečnou technologií Intelliesense zajistí přesné a pohodlné měření jako u lékaře. S tonometry OMRON se nemusíte bát, že byste si tlak změřili nesprávně nebo nepřesně. Jsou vybaveny barevným indikátorem hypertenze pro rychlou a přehlednou orientaci a kontrola utažení manžety vám vždy napoví, máte-li manžetu špatně nebo nepřesně utaženou.

Klinicky ověřené tlakoměry a krokoměry OMRON v jednom balení zakoupíte v lékárnách a zdravotnických potřebách za cenu 1 797 Kč.

ZÁSADY SPRÁVNÉHO MĚŘENÍ TLAKU

 • Před měřením tlaku krve alespoň 5 minut vsedě odpočívejte.
 • Nejméně 30 minut před měřením NEKUŘTE a NEPIJTE ALKOHOL.
 • Tlak si měřte vsedě s opřenými zády a s paží podepřenou o stůl, obě nohy mějte na zemi (nezkřížené). Během měření nemluvte a nehýbejte se.
 • Tlak měřte vždy na stejné paži.
 • Evropská společnost pro hypertenzi zpočátku doporučuje měření po dobu 7 dní, dvakrát ráno a dvakrát večer. Z těchto hodnot následně vypočítat ranní, večerní a celkový průměr (to vše bez prvního dne). Podrobnější informace na www.zaznamtlaku.cz.
 • Vyhrňte si rukáv – nikdy nedávejte manžetu přes oblečení. Na paži si dejte manžetu tonometru, okraj manžety by měl končit zhruba 2 centimetry nad loketní jamkou. Mezi manžetou a paží by měl být prostor maximálně na jeden prst. Předloktí mějte volně opřené o stůl tak, aby manžeta byla v úrovni srdce.

Tip:

Máte problémy s krevním tlakem a chcete se poradit s odborníkem? Zeptejte se lékaře a svůj problém s ním zkonzultujte on-line. Více na www.rady-lekare.cz

   
29.06.2015 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [8] myska1 [*]

  taky moc chodím a je to fajn odreagování.............

  superkarma: 0 04.07.2015, 21:12:36
 2. avatar
  [7] cibulicka [*]

  Chodím ,chodím a chodím a pozoruji ,co se v přírodě děje..

  superkarma: 0 30.06.2015, 13:50:53
 3. [6] MarciZ [*]

  také ráda chodím :)

  superkarma: 0 29.06.2015, 16:34:02
 4. avatar
  [5] bezinka [*]

  Sml59chodíme hodně, sami i se psy, ale tlak máme oba vysoký Sml80

  superkarma: 0 29.06.2015, 14:03:50
 5. avatar
  [4] SandraAbigail [*]

  Mám krokoměr v mobilu a zapínám ho vždycky, když se někam chystám a je to bezva věc pro přehled. Ale množství kroků mi výrazně kolísá, každý den to je jinak :-D

  superkarma: 0 29.06.2015, 14:00:28
 6. [3] manislava [*]

  to já chodím hodně-ale nerada běhám

  superkarma: 0 29.06.2015, 11:48:28
 7. [2] bobani [*]

  vzhledem k bolavým kloubům nemám šanci

  superkarma: 0 29.06.2015, 09:11:49
 8. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16snažím se , snažím.....

  superkarma: 0 29.06.2015, 08:59:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme