Z kolekce: Stradivarius

Trend kožešin snad nikdy neomrzí. Je to takový evergreen na módním poli. Každoročně se chlupaté svršky objevují mezi diktáty světově uznávaných návrhářů. Jenže u výrazných bund z hřejivých materiálů je to lehce komplikované. Sice jsou vysoce fashion záležitostí, ale stále kolem nich panují obavy a předsudky. Někdy jsou na místě a je dobře, že si je některé dámy neobléknou, ale jiným by naopak velmi slušely, jenže z nich mají strach. Přitom stačí jediné, řídit se v jejich nošení jednoduchými pravidly.

Z kolekce: Zara, 2799 Kč

Pro koho jsou vhodné?

Nejde striktně říci, kdo si je smí obléci a naopak. I kousek, který je už dlouhou dobu za zenitem, může být slušivý, pokud jej umíte prodat. Zůstává ale pravdou, že kožešinové bundy, především pak dlouhý chlup, opticky přidávají na tělesných proporcích. A ne zrovna málo. Lichotit tedy budou ženám, které jsou hubené. Ovšem ani dáma, co má pár kilo navíc, nebo je menšího vzrůstu se jim nemusí vyhýbat. Postačí, když si jej pořídí v prodloužené délce, ideální do půlky zadečku či pod něj. Obloukem by se měly vyhnout těm svrškům, které končí v pase a jsou zakončené širokou manžetou.

Z kolekce: Bershka, 1199 Kč

Jak je nosit?

Dnešní doba je úžasná v tom, že se může zkombinovat téměř cokoliv a je to in. Zvolit můžete elegantní střih kalhot a k nim sportovní mikinu, či boyfriendky a business košili. Pokud si však chcete obléci huňatý kožíšek, zapomeňte na výrazně široké nohavice. Chlupaté bundičky budí dojem mohutnosti, rozšířená dolní část k nim tedy příliš nesedí. Není to však podmínkou. Ženy s postavou modelky si tuto kombinaci, doplněnou o vysoké podpatky, mohou bez obav dovolit. Je tady přeci jen jeden výstražný zdvižený prst! Nikdy, ale opravdu nikdy, si k chlupatinám neoblékejte vyzývavé „laciné“ šaty. Tedy, pokud nechce budit dojem, že si právě jdete přivydělat k silnici nějakou tu kačku k dobru.

Z kolekce: Pull&Bear

13

Z kolekce: Mango, 2299 Kč

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Reklama