Nemusíme čekat na zimu a sníh, kozačky se nosí prakticky celoročně, ale teď nastává jejich pravá doba. Ale jak se orientovat v tom nekonečném výběru? Nadčasové, klasické, ležérní, nebo ženské?

Zvolíme jednoduchou eleganci, nebo módní výstřelek? Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, vězte, že výběr kozaček v různých cenových relacích je opravdu široký. Letos sice vedou kozačky kotníčkové, ale přiznejme si, že ne každé ženě lichotí. Vysoké kozačky jsou přece jenom klasičtější a oblíbenější.

 

Čtěte také:

Pro většinu z nás je důležitým kritériem nejen design, ale hlavně pohodlí. Často se stává, že v jedněch botách musíme vydržet celý den, takže vybíráme boty podle výšky podpatku, šířky v lýtku, ale důležitá je i výška samotné boty.

Ne každá žena má dlouhé nohy gazely. Příliš vysoká bota na krátkém lýtku nejen že nevypadá hezky, ale může způsobit nepříjemné odřeniny.

Šířka lýtka byla ještě do nedávna velkým problémem při koupi kozaček, ale designéři to vyřešili chytře vložením pružných dílů do lýtkové části, takže bota dobře přiléhá a vypadá subtilně.

Měly bychom si položit otázku, k jakému účelu nám mají kozačky sloužit. K celodennímu nošení, nebo reprezentaci?

To by mělo být nejdůležitějším vodítkem pro správný výběr kozaček. A pak už je jen na vašem vkusu, jestli zvolíte nadčasovou eleganci, nedbalou ležérnost nebo boty s rafinovanými detaily, jako jsou přezky nebo nýty.

Ale jedno je jisté: Přiznejme si, že bez kozaček – ať už v klasické, nebo neotřelé podobě – by zima nebyla zimou!

Vybrala byste si?

Foto: Samalander

 

Reklama