Bez kozaček se na podzim a hlavně v zimě obejde jen málokterá z nás. Kozačky nejen zahřejí, ale jsou úžasně sexy. Můžeme je nosit k sukním, k legínám, nebo k úzkým kalhotám. Minimálně do jara budou naším věrným průvodcem, a tak si určitě zaslouží samostatné téma

Obchody nabízí neskutečnou škálu, typů, barev i výšek. Kotníčkové, do půli lýtek, těsně pod kolena, nebo dokonce nad kolena? S vysokým podpatkem, s nízkým nebo na klínku? Extravagantní, nebo klasické?

Naštěstí máme z čeho vybírat a můžeme si pořídit kozačky, které nám sluší. Mezi extravagantními modely najdeme i nadčasovou klasiku.   

kozačky

Podívejte se „malou“ ukázku toho, co dnes „frčí“ v kozačkové módě

Podle čeho si vybírám kozačky já?

K mé smůle si nemůžu dovolit kozačky vysoké, při mých sto šedesáti centimetrech v nich vypadám jako kocour v botách. Nehledě na to, že v nich ještě vyniknou mé čitelné nožky do O. Z tohoto důvodu nenosím sukně ani přiléhavé kalhoty, takže se mi vysoké kozačky ani nevyplatí. Kupuji si jedině kozačky kotníčkové.

Ale dvakrát ve svém životě jsem udělala výjimku. První kozačky, které jsem nosila, byly maminčiny. Koupila si tenkrát strašně módní natahovačky a občas mi je půjčila. Říkaly jsme jim krešlačky. Některá z vás si možná ještě pamatujete dobu, kde se nosily. Bylo to něco mezi podkolenkou a kozačkou. V oblasti lýtek lakované a těsné, ale pružily, takže krásně přilnuly k noze. Jenomže materiál byl tak trochu šunt, začal se loupat a kozačky s těžkým srdcem putovaly do popelnice.

kozačky

K druhým vysokým kozačkám jsem přišla jako slepý k houslím. Ještě za „totáče“ mi je darovala kamarádka, které je přivezla příbuzná z Itálie, ale byly jí malé. Zato mně padly jako ulité. Tmavě vínové, semišové, na vysokém podpatku. Prostě bomba. Tenkrát se nosily poměrně široké a dlouhé sukně, takže trochu zakryly klikatost mých nohou a já si v těch kozačkách připadala jako hvězda. Jenomže sůl a špinavé břečky se na nich pěkně podepsaly a kozačky vzaly brzy za své. Od té doby jsem už vysoké kozačky nikdy neměla. Ale nijak zvlášť toho nelituju.

Foto: Salamander

Co vy a kozačky, milé ženy-in?

  • Nosíte je? Sháníte je snadno, nebo s tím máte spíš problém?
  • Už jste si letos nějaké koupila? Pochlubte se.
  • Vzpomínáte na své první kozačky? Jak vypadaly, jak dlouho vám vydržely. Já byla tehdy móda?
  • Jste spokojená s výběrem kozaček dnes?
  • Jaký typ kozaček nejraději nosíte?
  • Vysoké, střední, nebo kotníčkové? Máte jich doma víc?
  • Nosíte kozačky jen v zimě, nebo i v létě?
  • Vybrala byste si z naší nabídky?

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Nejlepší nebo nejzajímavější příspěvek získá exkluzivní cenu.

Slevový kupon na nákup bot nebo kabelky značky Salamander

kupon

Reklama