Dobrý den všem,

musím se přiznat, že jsem hodně let válčila s kily navíc. Ale co říkám, válčila - omlouvala sama před sebou. Když ona je ta čokoláda tak dobrá, že? :-))) Jsem hrozný závislák na sladkém. Přijde mi, že čokoláda dělá život hezčí, když je člověk na dně.

A moje nejoblíbenější je Geisha - taková dobrota. Utratila jsem tisíce za různé přípravky na hubnutí, které slibovaly zázračné účinky a kupodivu nezabraly. Období žravosti jsem střídala s obdobím hladovění a strašně se divila, že se mi stále nedaří hubnout a namlouvala si, že mám dispozice k tomu být tlustá a nespravím to...

Pak jsem se jednou dostala na jednom serveru do diskuze Edity Sipeky. Diskuze mě nadchla a běžela jsem si koupit knížku.

Knížka je skvěle humorně napsána a při čtení jsem vysloveně cítila, jak jdou kila dolů. Kniha není o držení diety, je o poslouchání svého těla, o tom vědět, kdy má člověk dost a o využití ženských hormonů.

Funguje to, a proto sem píšu. Pokud chcete zhubnout zdravě a klidně, s pomalým, zato stálým úbytkem váhy, poslouchejte své tělo, co chce, co mu chybí. Ale nestačí si knihu přečíst - musí se nad ní přemýšlet, pochopit, co nám chce autorka říci, a naučit se naslouchat tělu.

Zní to asi jako reklama, ale snažím se jen pomoct dalším nešťastným. Stejně nešťastným, jako jsem byla já.

Čtenářka odlaska


Dobrý den,

to nezní už ani jako reklama, ale jako dopis člena Sekty posledního kila. :) Hlavní ale je, aby to zabíralo. Já mám třeba kolegyni, o které bych řekl, že je to kus baby... Dobře rostlá... Ale čokoládu nechce. Na dotaz proč mi odpověděla, že zhubla 39 kilo a že je nechce zpátky. To chápu. A navíc... Víte, co si kompenzujete čokoládou? Nedostatek lásky to je. Nic víc, nic míň...

Také nám napíšete, co potřebuje vaše tělo? Redakce@zena-in.cz.

Reklama