Myslí si čtenářka s nickem marry.lu. má tři děti a vyzkoušela obě varianty. Ale už po týdnu od tohoto úmyslu upustila. Bohužel jsem jaksi nepochopila, který typ plínek nakonec zvítězil

Ahoj všem :) Mám tři úžasné děti, jsou rozené kousek od sebe. Nejstarší má pět let a nejmladší půl roku. Ani si nepamatuji na dobu, kdy jsem někoho nepřebalovala :)) Ale už je ta doba alespoň v dohlednu. Mám velkou rodinu, jak jsem si vždy přála a to za to stojí. Malá začala s příkrmy, takže nadílka v plence se prozradí hned po jejím vypuštění :))) Bože to je puch . . . :))

Když jsem čekala první mrně, byla jsem přesvědčená, že nejlepší bude kombinovat klasické látkové pleny s plenkovýma kalhotkama. Látkové na doma a kalhotky na ven. Přiznám se, že už po týdnu jsem od tohoto úmyslu upustila. Věčně mokré oblečení, postýlka a opruzený zadeček malé mě nemusely dlouho přesvědčovat.

V televizi byl rozhovor na toto téma, mluvilo se o ekologické zátěži. Každá z těchto variant má své. Pro kalhotky chybí speciální spalovny a vyváření látkových plen také není největším přínosem. Jde tedy spíše o přesvědčení a taky o pohodlnost, jak si kdo vybere . .

Kamarádka zkusila látkové kalhotky. Říká ,,není to špatné“, ale co se musí taky říct. Počáteční investici měla 20 000,- a s plenkama kombinuje taky (hlavně když jdou ven) . . . Takže každý podle svých nervů :) pak už jen poctivě trénovat nočník a je vyhráno!!

marry.lu

Milá marry.lu, z vašeho příspěvku není jasné, pro jaký typ jste se rozhodla. Předpokládám, že pro jednorázové

Text nebyl redakčně upraven

A co vy a pleny, milé ženy-in?

  • Vzpomínáte na kolotoč vyváření, žehlení a skládání?
  • Měnily byste za „papírové“ pleny, nebo vám ta zkušenost stála za to?
  • V jakém věku začalo vaše dítě chodit na nočník?
  • Jak snadno nebo těžce jste se zbavovala plen?
  • A co vy novopečené maminky? Dokážete si ředstavit, že byste přebalovaly stejným způsobem jako vás vaše maminky?
  • Už jste slyšely o moderních látkových plenkách? Uvažovaly jste o tom, že byste je také vyzkoušely?

Otázek se nabízí celá řada, ale já věřím, že i tak jsem vás dostatečně inspirovala

Na vaše příspěvky se těším na známé adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama