Příspěvek od čtenářky jazuzinky zaujme nejen díky krásným fotografiím, ale také díky nespravedlnosti vůči poctivým řemeslníkům. Ještě, že mají tak skvělé ženy…

Dobrý den,
dlouho jsem nepsala, ale dnešní téma mě nenechává chladnou a musím se vyjádřit alespoň pár řádky. Chápu, že asi rozpoutám emoce, ale ráda bych poskytla pohled i z druhé stránky.

Já sama jsem vysokoškolsky vzdělaná a mám dva tituly. Používám je málokdy, jen když je potřeba postrašit nějakého rodiče či úředníka ;)  a hlavně v oficiálním dopisování. Manžel je vyučený truhlář. NIKDY jsem se nestyděla, že nemá ani maturitu, dneska to nikoho stejně nezajímá. Jsme spolu přes 16 let (včetně doby chození).

Manžel jako OSVČ truhlář nemá práci a jestli nosí domů měsíčně max 8000 Kč, tak jsem ráda, že zaplatíme inkaso. Dneska si každý raději koupí levnou verzi nábytku v supermarketu a nechce si zaplatit kvalitu. Ono i když to vypadá jako dřevo, je to většinou lisovaný papír. Proto stojí dveře 1500kč a skříň do dvou tisíc. Nábytek přijde v prkýnkách v krabici, půlka šroubů chybí a smontuj si to sám doma. Většinou pak lidé chodí k nám a prosí, že potřebují pomoc s montáží. Manžel je tam pak celý den, půlku drobného materiálu dodá ze svého a dostane tak 500kč za pomoc. Sám říká, že je mu lidí líto, když vidí, jaký šmejd si koupili a nechce je zbytečně „natáhnout“. Když jim spočítá, kolik by je to stálo za nějakou rozumnou hodinovou taxu, vyvalí oči. No a nábytek z papíru vydrží při dobrém používání dva roky a kupte si nový.

Dřevěný vydrží hodně dlouho. Co je tedy levnější? Každé dva roky dát zhruba dva tisíce za skříň v supermarketu nebo si připlatit za kvalitu, dát třeba 8000Kč, a mít celý život krásnou dřevěnou?
jazuzinka

komoda

kuchyn

lavice

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_______________________

A na těch fotografiích, to jsou výrobky vašeho manžela?? Bože, to je tak nespravedlivé. Takový ŘEMESLNÍK a za tak málo peněz. Ať nabízí svou práci do ciziny, tam dřevo ještě ocení.
A Vás si jazuzinko moc vážím - za to, že si i coby vysokoškolačka vážíte svého manžela. Vím, o čem mluvím.
Děkuji za pěkný příspěvek.
Saša

Tématem dne 30. 7. 2012: řemesla a řemeslníci

  • Máte doma řemeslníka?
  • Jaké jsou vaše zkušenosti s řemeslníky?
  • Myslíte, že jich ubývá? Zejména mezi mladými lidmi.
  • A proč?
  • Věříte, že řemeslo má i dnes zlaté dno?
  • Jsou dnešní řemeslníci placeni dobře nebo špatně?
  • A jaký je váš názor na nabírání nekvalifikovaných pracovních sil?
  • Je to nevyhnutelné?
  • A co říkáte na rušení učilišť?

Téma je to závažnější, než se zdá. Doufám, že mě v tom nenecháte samotnou a třeba jen krátce se vyjádříte. Těším se na vaše příspěvky.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem (vhodným i pro řemeslníka)), tělovou kosmetikou Avon / planet spa

foto

Reklama