výrobek

Jak jste si užili dovolenou? Byli jste grilovat, popíjeli jste kafíčko či vínko na zahrádce a užívali si teplých letních večerů? Nebo jste se oddávali specialitám přímořské kuchyně či jiným cizokrajným lahůdkám? Je velmi pravděpodobné, že se teď po tom všem cítíte v práci poněkud unaveněji a neumíte si to vysvětlit. Vzpomněli jste si ale na svá játra? Celou dobu pro vás pracovala, ať už jste jedli a pili cokoli. Teď se v nich začínají hromadit toxiny, které se projevují právě únavou a splínem. Neignorujte tyto signály. Játra potřebují vaši pomoc, potřebují nabrat sílu do další etapy roku – zimy.

Jeden podstatný fakt nemůžeme játrům upřít – mají neuvěřitelnou schopnost regenerace. Celý náš dlouhý život řídí důležité chemické reakce, zvládají přes pět set různých funkcí a stále se snaží do jisté míry adaptovat na zátěž, kterou jim připravujeme.

Toxiny přijímáme někdy dobrovolně

A že je skutečně nešetříme. Pokud už nejsou schopny nával toxinů zvládat, hromadí se tyto škodliviny v našem těle a mohou být příčinou vážných nemocí. Svou roli hraje jak nezdravé jídlo a jeho velké množství, tak i různé zlozvyky, jako je kouření, ponocování, častá konzumace alkoholu a špatný životní styl. Zkuste si udělat seznam všeho, co jste za den snědli a vypili. Možná zjistíte, že ačkoli jste vypili za den třeba pět káv, vody či nebo čaje jste zvládli sotva pár deci. Za čas si zvyknete řešit bolesti hlavy, nespavost a neklid léky místo toho, abyste se podívali na pravou příčinu těchto problémů. Vy sice migréně či nespavosti zatnete tipec, játra však budou trpět dál.

A může být hůř…

Jak poznáte, že už i vaše játra toho mají dost a hrozí stávkou? Jste stále unavenější, vaše výkonnost klesá a začínáte propadat trudomyslnosti. Pokud ale játra onemocní, jsou následky ještě vážnější.  Člověk začne hubnout, mít problémy s nadýmáním a průjmy nebo otoky. Prvním příznakem toho, že se s vašimi játry něco děje, je ale právě nevysvětlitelná únava. Játra totiž zásobují tělo energií, respektive glukózou, kterou vyrábí a uskladňují. Pokud fungují správně, uvolňují jí tolik, kolik tělo zrovna potřebuje. Jsou-li ale játra nemocná, jejich schopnost produkce je narušena, a proto se můžete cítit unaveně.

Pomozte játrům detoxem

V dnešní době je takřka nutností zbavit alespoň dvakrát do roka tělo škodlivých toxinů. Na jaře je tato očista nejdůležitější, často se ale zapomíná na další období - podzim. Detoxikace by se měla provádět optimálně dvakrát do roka. Poprvé, aby se tělo zbavilo zimní únavy, podruhé aby mohlo nabrat síly na zimní měsíce. S příchodem podzimu je proto příhodná doba zamést si před vlastním prahem a udělat dobrý skutek pro svá játra a pro sebe. Pro začátek je třeba vyhýbat se vlivu jedů jako je kofein, tabák či některé tuky a léky, dopřát si dostatek spánku a také odpočinku. V tuto dobu se spolehněte na zdravé a čerstvé potraviny, kterých lze využít jako výborné detoxikační prostředky po celý rok. Zkuste rovněž omezit pití kávy, alkoholu a zbytečně přeslazených limonád. Místo nich si naordinujte čistou vodu, ovocné či zeleninové šťávy a bylinné čaje.

Dvě byliny pro zdravější játra!

Člověk se odjakživa obracel při péči o své zdraví na sílu přírody. Dosud se při jaterních obtížích využívá blahodárného účinku bylin ostropestřce mariánského a šišáku bajkalského, které ochraňují jaterní tkáň a podporují regeneraci jaterních buněk. Odborníci je doporučují při zánětech a onemocněních jater a při rekonvalescenci, jakož i preventivně při vystavení toxickým vlivům, například lékům, které játra zatěžují. V současnosti je v lékárnách dostupný přípravek Silymarin DUO, kombinující výborné účinky obou rostlin. Šišák bajkalský zesiluje působení silymarinu, a zajišťuje tak násobně vyšší ochranu a regeneraci jaterních buněk. Silymarin DUO z prémiové řady Da Vinci Academia je vyhledávaný také díky tomu, jak přispívá k ochraně jaterních buněk před negativními vlivy kouření, alkoholu a dalších toxických látek. Lze jej užívat také při poruše jaterních funkcí a při rekonvalescenci po jaterních obtížích. Díky unikátní galenické úpravě jsou příznivé látky v něm obsažené výborně vstřebatelné pro naše tělo.

 

výrobek

Reklama