Novinky

Jarpejska: Občasná sebekritika je správná

Tématem jsme se trefili do vkusu také čtenářce s nickem jarpejska. I ona přiznává, že občasná sebekritika je zdravá, ale všeho moc škodí. Přečtěte si její příspěvek, ve kterém zmiňuje sebekritiku i kritiku od druhých.

Dobrý den a jsem ráda, že se toto téma probírá.
Ano, umím být sebekritická a kritiku přijímat umím a jsem za ni dokonce ráda. Proto vám někdy opravdu někdo řekne něco, co sama nevidíte, neslyšíte. a jsem vděčná ať už je to kritika oblečení, účesu, líčení,vyjadřování,nebo co se týká domácnosti, toho jak se třeba k nekomu chovám nebo mi muž zkritizuje jídlo. Vůbec mi to nevadí.

Asi do 18 let jsem se bila zuby nehty, jakmile někdo něco mého zkritizoval, dokázala jsem se hádat i 4 hodiny.'Pak nevím, co se stalo,ale už mě třeba nerozhodilo ani to, když mi řekla máti, že mám šilenou kombinaci oblečení, přítel zas že moc nahlas mluvím a nemusím na sebe tak upozorňovat, pak že hnusně píšu a pak že jsem moc hubená...ale vůbec to se mnou nehlo a příjíma kritiku v klidu.
Samozřejmě jsem ráda,když mi někdo řekne,že ta a ta barva mi nesluší, že v něčem vypadám blbě, nebo jsem hlučná.. bohužel jsem ,jelikož mi operovali uši a jsem polohluchá, což moc lidí neví. Ve škole mě zas kririzovali,že jsem šprtka a to mi ani nevadilo.
Teď mě muž kritizuje za to, že jsem strašně hubená a že moc rozmazluju děti,což se mi nezdá,ale beru to, jsou to moje děvčátka, ale pohodit jim nebo zakřičet a potrestat je umím taky, ale on neni skroro doma, takže nad tím mávnu rukou. A hubená jsem ,jelikož ať dělám, co dělám, za boha nepřiberu.

Moje nejhorší vlastnost je ...jejda, já musím přemýšlet, nic mě nenapadá.....ale jo, asi výbušnost a dost partnerovi vyčítám, že nikam nejzdíme, jen trčím sama doma s dětma a nevěnuje se jim, takže vyčítavost.
A paradoxem je, že tady tu větu... nečiň jiným to,co nechceš, aby činili oni tobě...jsem slyšela poprvé na nějaké Miss a říkají to pořád dokola. Samozřejmě, že nikomu nedělám nic zlého a podlého. Maximálně doma trošku zalžu ,ale jen proto, aby byl klid. Třeba, že neměli už rohlíky,a'přitom jsem tam nebyla,že..a mně by taková ležinka nevadila....

Ještě chci podotknout, že občasná sebekritika je správná a zdravá a moc sebekritiky škodí a není dobré na psychiku, jelikož si tím můžeme značně poškodit sebevědomí. Všeho moc škodí.

jarpejska

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________________________

I Vám moc děkuji, že jste napsala. A buďte klidná, takové to občasné zalhání (pokud se nejdná o nic závažného) je celkem přirozené a normální. I když se nechce pro rohlíky :)
A rozmazlovat děti? No, kdo by je nerozmazloval... :)
Krásný víkend celé vaši rodině a pozdravujte ve Veselí
Saša

Téma dnešního dne: Sebekritika

 • Umíte být sebekritická?
 • Co byste sama na sobě změnila?
 • Umíte přijímat kritiku od druhých?
 • Umíte se omluvit?
 • Co považujete za svoji nejhorší vlastnost?
 • Řídíte se pravidlem: Nečiň  jiným, co nechceš, aby činili oni tobě…?

Pokud se na sebe umíte podívat i kritickýma očima
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme luxusní kávou Carte Noire.

kava

   
12.04.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [1] FAXÍK [*]

  já se snažím s každým vyjít dobře a nečiním to co se mi nelíbí ostatním, ale nechápu proč to někteří "zlí" lidé činí mě...

  superkarma: 0 12.04.2013, 13:07:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme