Bulvár

Jaroslava Vlčková: Jarmilka je jako tisíce ženských kolem

Chudoba cti netratí.  A paní Pokorná ze seriálu Rodinná pouta je sice chudá, ale setsakramentsky hrdá. Když se objeví podezřelý soused Alois Krejza a naruší její zavedené pořádky, okamžitě ho uvrhne v nemilost. Lojzíček se pak musí vytrvale snažit, aby pozměnil obraz, který si o něm Jarmilka vytvořila.

Spoustě diváků je postava paní Pokorné k smíchu. Prý je trapná. Přitom měla být ze všech rolí v Rodinných poutech nejlidovější. A tak se v posledních dílech učí paní Pokorná usmívat pod větší dávkou make-upu a vyfoukanou ofinkou.

 

 

Proč je seriálová paní Pokorná stále tak pesimistická a zamračená?

Já na to snad ani nedokážu odpovědět. Asi je to její životní názor, životní postoj. Ale nemyslím, že by byla tak úplně zapšklá nebo pesimistická. Jen na povrch tak vypadá, ale uvnitř v sobě skrývá jistou dávku optimismu. Aspoň, co jsem se koukala na pár posledních dílů, tak tam se občas usměje. Myslím, že je spíš taková bojácná, než že by byla pesimistická. A ten strach jí prostě stáhne obličej, že se netváří zrovna nejpříjemněji. Je to taková normální ženská, jako tisíce ženských okolo mě.

 

Proč se osamocená žena brání muži, který o ni jeví zájem?

To je hrozně těžká otázka a ještě těžší odpověď. Kdybych měla mluvit za sebe, za Jaroslavu Vlčkovou, tak já se třeba žádným mužům nebráním, byť žiju sama. Když o tom budu přemýšlet přes postavu Jarmily Pokorné, tak si myslím, že to opravdu není po tolika letech, které člověk prožil sám a svobodně, právě jednoduchý.

 

Můžete to vysvětlit podrobněji?

S přibývajícím věkem člověku naskakují zábrany a už není tak přirozeně uvolněný, jako to bývá v mládí. Máte prostě různé problémy, tělo už taky není takové, že by ho člověk chtěl vystavovat. Paní Pokorná se ani tak nebrání tomu, aby měla kamaráda, aby s někým sdílela volný čas, aby mohla chodit na procházky, aby mohla chodit za zábavou. Myslím, že je tam svým způsobem velká obava, aby člověk nepřišel o svobodu.

 

Mluvíte, jako by vám to šlo z duše.

Celý život jsem byla herečka a celý život jsem hrála divadlo. Přeci jenom jsem to byla já, která dělala malinko ústupky, aby rodina trošku fungovala. Nevím, jak je to za paní Pokornou, ale já se teď třeba bojím toho, že bych najednou z té svobody musela ukrojit. A to se mi už nechce.

 

Nechce se mi – to je chabá výmluva…

Mně už se prostě nechce starat se o rodinu. Rodina je pryč a já mám teď pocit, že nastal krásný věk, kdy si můžu plánovat sama za sebe, co chci, jak chci a jak potřebuju. Nebo i když si to naplánuju, tak to prostě s lehkým srdcem škrtnu a nejdu a ležím. Prostě si dělám, co se mi zamane.

 

Svobodná vůle přece člověku zůstává.

Ne tak docela. Třeba někomu slíbím, že teda o těch půl deváté budu na nádraží a pojedeme někam na výlet. Mně se ale v osm patnáct nebude chtít. Tak pak už mám prostě takový pocit, že musím, že jsem to slíbila. Paní Pokorná je svým způsobem už taky taková zavedená na ten svůj pořádek. No uvidíme co s tím udělá.

 

Hrajete maminku hlavní postavy Evy. V čem jste na svou dceru pyšná?

Jsem pyšná, protože si myslím, že to bude velice životaschopné děvče. Zvládne práci a vysokou školu, zvlášť medicínu, o které člověk slyší, že je to záhul. Pokud to moje televizní děvče zvládne, tak jsem na ni hodně pyšná. A taky na samostatnost, tu chuť do života, kterou dává najevo. Samozřejmě jsem pyšná i na to, že je to krásná holka a že se líbí chlapům.

 

S Adamem má potíže…

Že jí to teďka zrovna nějak nevychází s jedním? Myslím, že to docela dobře strávila. Život fackuje ze všech stran, takže když se z tohohle dostane, tak pak už se dostane ze všeho.

 

Co byste přála Rodinným poutům do dalšího roku?

Přála bych jim, aby sledovanost byla ještě vyšší, než je teď, a aby si vyžádaly ještě víc dílů. Samozřejmě bych si přála, aby všichni, kdo se na Rodinných poutech podílí: píší a režírují a svítí a zvučí a hrají, byli v pohodě. Prostě aby to všechno mělo nějaký šmrnc.

 
   
31.01.2005 - Společnost - autor: Herta

Komentáře:

 1. avatar
  [16] elephant [*]

  petruška: ono je to všechn oo zvyku. člověk si prý zvykne na všechno, tak uvidíme

  superkarma: 0 31.01.2005, 15:34:34
 2. avatar
  [14] elephant [*]

  petruško, tak já právě teď řeším stejný problém, kterého se děsíš. já měla vždycky všechny vztahy jen tak. byla jsem zvyklá dělat co chci, kdy chci. a teď mám docela problém, protože přítel vyžaduje neustálou pozornost, spoustu času.... radši jsem si měla pořídit pejska. ten taky vyžaduje čas ale alespoň by mi do všeho nekecal

  superkarma: 0 31.01.2005, 14:50:04
 3. avatar
  [11] elephant [*]

  Jupíí,Suzanne, Májík: já to taky ještě neviděla. a k životu mi to fakt nechybí

  superkarma: 0 31.01.2005, 12:56:38
 4. [10] Rikina [*]

  Seriál sice nesleduju, jen jsem tu a tam viděla některý díl spíš náhodou, ale souhlasím s tím "obava, aby člověk nepřišel o svobodu". Když jeden žije chvíli sám, zvykne si na to, že může dělat co chce, kdy chce, chodit, kam chce, nemusí se s nikým dohadovat, nalézat kompromisy. Řeší jenom svoje problémy, žádné jiné, a čím déle to trvá, tím hůř se potom zvyká na soužití s někým dalším, a vůbec to není o věku - stejný pocit může mít i mladá žena.

  superkarma: 0 31.01.2005, 12:00:02
 5. avatar
  [7] Májík [*]

  Rodinná pouta? Vo co go?

  superkarma: 0 31.01.2005, 09:19:38
 6. avatar
  [6] Suzanne [*]

  Já to taky ještě neviděla.

  superkarma: 0 31.01.2005, 07:52:12
 7. avatar
  [5] Ivanka [*]

  Jupíí: no tak je to tady prostě pro ty, které se na seriál dívají Přeci každý den nemusí být všechny články, všechna témata blízká všem.

  superkarma: 0 31.01.2005, 07:38:59
 8. avatar
  [4] Jupíí [*]

  Taky to nějak nechápu, jestlipak autoři vědí , že někdo ještě neviděl ani jeden díl, a jarmilka jim je šumafuk

  superkarma: 0 31.01.2005, 07:02:30
 9. avatar
  [3] jankucharo [*]

  Takových ženských je opravdu spousta. Že je seriál zviditelnil? no, mě to nevadí...souhlasí s názorem, že od určitého věku dá přednost člověk jen přátelství a občasným schůzkám, zcela pochopitelné.

  superkarma: 0 31.01.2005, 06:56:25
 10. avatar
  [2] Léthé [*]

  kosmokosmo:Co myslíš?

  U nás v baráku bydlí taky jedna Vlčková a ta zase chlastá. Již dvakrát byla v léčebně a bumbá pořád…bohužel si již vybumbala mozeček, tak ani neví že bumbá.A proč bumbá? …prý jí vadí rodinná pouta ….nebo manželská?

  superkarma: 0 31.01.2005, 03:09:19
 11. avatar
  [1] kosmokosmo [*]

  Co to bylo?

  superkarma: 0 31.01.2005, 02:43:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme