.

Jaro v Innsbrucku: Turistické boty i vysoké podpatky

Cestování

Jaro v Innsbrucku: Turistické boty i vysoké podpatky

Innsbruck kombinuje městský život a radost v exteriéru

 Innsbruck

Venkovské zvonění kravských zvonů nebo zvuk barokní hudby? Horská dobrodružství nebo nákupní horečka? Turistické boty nebo vysoké podpatky? Je to pravda – balení zavazadla na pobyt v Innsbrucku s jeho prázdninovými vesničkami může vyžadovat trochu plánování předem.

Ale snaha se vyplatí – citlivá a fascinující zkušenost prozkoumání jak města, tak hor. Jednu chvíli odpočíváte v jednom z mnoha Innsbruckých pouličních kaváren, obklopených nádhernými středověkými budovami historického starého města a za méně než 30 minut můžete být na terase  horské restaurace ve výšce 2,000 m mezi jiskřícími sněhovými poli, poslouchat skřehotání kavek stejně jako lesknoucích se věží kostelů daleko dole v údolí a jste konsternovaní panoramatickým 360 stupňovým pohledem do okolní horské scenerie.

 Innsbruck

Jako velmi chvályhodný výsledek rekonstrukce kabelové lanovky Nordkette, můžete nyní začít vaši cestu novou lanovkou v samém centru města. Vyprojektovaná hvězdným architektem Zaha Hadidem, unikátní konstrukce jejích zastávek a kabelovému mostu přes řeku Inn dalo nová měřítka mezinárodní architektuře. Hory nikdy nebyly tak blízko – od středu města Innsbruck můžete dosáhnout vysokého alpského terénu za 20 minut. Seegrube stejně jako vrcholová stanice Hafelekaru jsou perfektní výchozí bod pro pohodovou turistiku a vzrušující dobrodružství z turistiky.

 Innsbruck

Po využití turistických možností, které jsou mnohé a rozličné, ať už odpočinkové promenády podél v poslední době nově projektované ulice Marie Theresie, nebo je možné se potěšit z aperitivu v jedné z mnoha kouzelných místních hospůdek – před přesunem do kulinářských slastí Innsbrucké gurmánské scény, kde se můžete radovat z takových specialit jako měkká tyrolská jehňátka stejně jako mezinárodně inspirovaná jídla vytvořená šéfkuchaři v městě, oceněnými různými uznáními. Innsbrucký festival Rané muziky vás zavede na nádhernou cestu velkým světem barokní éry, která vám způsobí explosi populární a tradiční rané muziky. Program ročního Tanečního léta Innsbruckého tanečního festivalu zahrnuje země od Spojených států k Jižní Africe, kde populární Innsbrucké promenádní koncerty vyplňují atmosféru vnitřního nádvoří Císařského paláce melodiemi nádherného waltzu, plné nostalgie. Městské obchodní náměstí u Innského nábřeží bude znovu hrát hostitele New Orleans festivalu, nabízející radostný jazz, swing spolu s dotykem soulové hudby v družné atmosféře.

 Innsbruck

Pokud máte požitek z jídla a považujete se trochu za gurmány, přijeli jste na správné místo, Innsbruck se chlubí značnému počtu oceněných restaurací. A není nad to ponořit se do vydatných místních pokrmů v útulné atmosféře tradičních, dřevěnými panely oddělených  salónků, typických tyrolských hospůdek.

Kde najít ubytování? Vše najdete na  http://www.innsbruck-pauschalen.com/

innsbruck

   
10.04.2013 - Tipy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] Trefa [*]

  Trefa:Innsburck je krasne mesto.ale my mame take krasna mesta a hory.

  superkarma: 0 10.04.2013, 15:16:50
 2. avatar
  [2] monkee [*]

  lidicka — #1 Dyť je to komerční článek, ty náno (už jinak nejde tě oslovit)Sml80Sml80 Když už necestuješ, tak blbě nekomentuj.

  Komerce se tady opakuje pořád. Kdyby sis ty naše komenty aspoň občas přečetla... Zabít málo.Sml31

  Jinak Insbruck spolu se Salzburgem mě uchvátily, na rozdíl od Vídně mají hory na dohled, ta kombinace města a hor je úžasná.

  superkarma: 0 10.04.2013, 12:55:48
 3. [1] lidicka [*]

  Tento článek je tady už po druhé....Sml80

  1. na komentář reaguje monkee — #2
  superkarma: 0 10.04.2013, 06:04:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme