Magie

Jaro je časem rozjásaných narcisů

Také máte ten pocit, když se projdete po zahradě či jen městským parkem, že každý den ze země vyrazí další kvítko? Já si to v posledních dnech s chutí užívám. Země v této době vytváří spoustu nových barev, které ve formě květin nabízí pro potěchu naší zimou zmořené duši. :-). Z ročních období mám asi nejraději podzim, ovšem tato jarní magie mě dostane pokaždé. 

Karel Funk v kapitole „Nebeský život v květinách a jak ho vnímat“ o jarním čase říká, že květiny jsou našimi ozdravnými průvodci na Zemi. Na Botticeliho obrazu Primavera (jaro) byste v okolí ústředních bohyní napočítali na pět set kvítků ve čtyřiceti druzích. Obraz tají mysterium proměny lásky muže a ženy od té nejnižší, nejvulgárnější až po její samu božskou podstatu. Květiny u tohoto děje proměny lidstva významně asistují. Na to už lidstvo zapomnělo. Byly doby, kdy malíři pronikali hluboce k vnitřnímu životu květin a přenášeli tato mystéria na plátno.  

narcis

S příchodem jara Země vydechla život a probudila se její duchovní podstata. Opět se ovzduším neviditelně rozšiřují krása, láska a nesmrtelné ideály. Proto je vše ještě křehké, při zemi. Příroda se postupně zkrášluje, rostliny otevírají první jarní kvítky, tak jako se mají v člověku na jaře jeho života otevřít pod dotekem nebeského světla ideály a ctnosti. V jarním vzduchu proudí univerzální obrazy nebeských ideálů a nabízí se inspirace každému, kdo se snaží otevřít a přiblížit…

Jaro… Pro mě osobně je toto období především časem rozjásaných narcisů. Podle květové terapie Doreen Virtue mají tyto zdánlivě běžné květiny energetické vlastnosti, které pomáhají při otevírání komunikačních kanálů. Pomáhají nám při psaní, mluvení a dokončování projektů. Fakticky tedy slouží jako takové jemné klíčky, které po šedé zimě i svou teplou barvou prozařují stále ještě chladné a leckdy pochmurné dny brzkého jarního času. Jsou ve spojení s archanděly Gabrielem, Michalem a Rafaelem. Také jsou v přímém spojení s naší hrdelní a srdeční čakrou a třetím okem. 

Podle této světově proslulé mystičky je narcis hlavní květinou komunikace. Jako by měla moc po zimním stažení se dovnitř otevírat tím nejjemnějším způsobem naše ztuhlé duše. Nenásilnou formou nás vede a podporuje při dokončování úkolů. Tato nezaměnitelná květinová síla nám pomáhá se všemi formami komunikace, ať již mluvené, nebo psané, a podněcuje nás, abychom cokoliv vyjádřili milujícím a kladným způsobem. Budeme-li mluvit veřejně, narcis nám přináší důvěru a pomáhá otevřít naše publikum, takže bude ochotné naše sdělení přijmout. Narcis také pomáhá dětem a dospělým, kteří mají potíže s vyjadřováním. 

Poselství narcisu podle Doreen Virtue a Roberta Reevese:

Pozvěte mě do svého života a vaše komunikace se dostane do rovnováhy a bude mít boží vedení. Vytvořím nad vaší hrdelní čakrou filtr, takže každé slovo, které vyřknete, bude naplněno láskou. Jemným způsobem plným povzbuzení též pomohu dětem, které mají problémy s učením a trpí vadami řeči. Budou se zase cítit šťastné a samy sebou a nikdy se nebudou trápit kvůli negativním soudům ostatních. Pomohu vám, abyste při veřejných vystoupeních hovořili s klidem a důvěrou, a mohli tak předat vaše boží sdělení těm, kteří jej potřebují slyšet. Mohu být také skvělou múzou pro vaše psaní. Povedu vás, abyste se drželi plánu a dokončili každý projekt, do kterého se pustíte. Všemu, co děláte, dám energii lásky a míru. 

Doreen Virtue Ph.D. je autorkou bestsellerů jako Víly, Andělé, Marie, královna andělů, Andělé, kteří pomáhají, Poselství andělů, Andělská medicína, Andělská terapie, Mořské panny a další... Napsala množství knih o andělech a objevila se v talk show v jiných zahraničních médiích. Je od narození jasnovidná, současná metafyzička čtvrté generace, pracující s říšemi andělů, elementálů a nanebevzatých mistrů. Pracovala ale také jako ředitelka psychiatrických oddělení v několika nemocnicích. 

Robert Reeves je plně kvalifikovaný a akreditovaný přírodní léčitel, který se zvláště zajímá o duševní a emoční zdraví. Propojuje své vzdělání v oblasti přírodní medicíny a výživy se svými psychotronickými schopnostmi a schopnostmi média. Má silné spojení s anděly a se světem přírody. Věří, že příroda má schopnost léčit, když je člověk pod Božím vedením. 

Karel Funk je původním povolání ekonom, napsal téměř 20 knih a kolem pěti set článků s duchovní, humanistickou a sociální tématikou. Od roku 1999 pracoval jako vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví, krátce působil i jako ředitel domova důchodců a ústavu sociální péče pro mentálně postižené. Roku 2003 se stal ředitelem střediska péče o seniory Blanka v Písku. V současnosti je občasným lektorem waldorfského lycea, věnuje se poradenství, projektu provázení umírajících, konzultacím a pořádání víkendových seminářů. Jeho myšlenky a vhledy jsou pro mě neustálým zdrojem úžasu.

A to je pro mě hnacím životním motorem: NIKDY nepřestat žasnout. :-) 

Přečtěte si také:

   
07.04.2016 - Magie - autor: Helena Pelikánová

Komentáře:

 1. [12] Helena Pelikánová [*]

  Jandywoman — #1 Potěšení na naší straně Sml16

  superkarma: 0 07.04.2016, 21:02:42
 2. avatar
  [11] gerda [*]

  Rikina — #8ale jasně, jenom žluté to samozřejmě není, ale třeba pampelišky dokážou vytvořit žlutý koberec, mezi kterým ostatní barvy zaniknou.

  superkarma: 0 07.04.2016, 11:50:33
 3. avatar
  [10] gerda [*]

  Rikina — #9No, já pojala podezření od poloviny a dál nečetla.Sml30 Raduju se z rozkvetlé přírody, ale vocaď pocaď.

  superkarma: 0 07.04.2016, 11:49:37
 4. [9] Rikina [*]

  K poslední větě - pro mě jsou zdrojem úžasu články tohoto druhu. Že myslící tvor je ochoten věřit v mystično, anděly, víly, jasnovidce, energii lásky a míru atd., a kupuje si o tom knihy, chodí na přednášky a vůbec umožňuje jiným lidem se takto živit na důvěřivosti druhých. Dále mě překvapuje, že může být ředitelkou psychiatrických oddělení dáma, která by tam dle výše popsaného spíše patřila jako pacient. Sml80 A kdybych tušila, že tento článek nebude o kytkách, ale o bludech, tak bych to nečtla. Sml15

  1. na komentář reaguje gerda — #10
  superkarma: 2 07.04.2016, 10:39:21
 5. [8] Rikina [*]

  gerda — #6 Myslím, že ne. Protože bledule, sasanky, sněženky, modřence, ladoňky, fialky, plicníky, dymnivky, podléšky, barvínek a fůra další jarní květeny vůbec žlutá není.

  1. na komentář reaguje gerda — #11
  superkarma: 0 07.04.2016, 10:32:26
 6. [7] knihovna [*]

  bobani — #5Ale jo vydržel mi narcis týden a teď mám od úterý 7 narcisů na stole a pořád jsou nádherné Sml16

  superkarma: 0 07.04.2016, 10:32:24
 7. avatar
  [6] gerda [*]

  Narcis mám spojený s Andersenovou Sněhovou královnou. Když se Gerda dostane na zahrádku čarodějnice a zpovídá jednotlivé květiny, jestli neviděly Kaje...narcis dopadl celkem nevalně, pokud si vzpomínám, byl za sebestředného sobce.Sml30 Jarní květiny jsou ve znamení žluté - zlatý déšť, orseje, pampelišky, ty vzpomínané narcisy, tulipány, talovíny, pozdějí petrklíče a blatouchy, všecko je to žluté jak sluníčko. Kdo ví, jestli je v tom skrytý smysl.Sml58

  1. na komentář reaguje Rikina — #8
  superkarma: 0 07.04.2016, 09:10:46
 8. [5] bobani [*]

  ve váze moc dlouho nevydrží

  1. na komentář reaguje knihovna — #7
  superkarma: 0 07.04.2016, 09:08:26
 9. avatar
  [4] Hanula [*]

  Sml16mám nádhernou kytici doma na stole a dělá mi velkou radostSml67

  superkarma: 0 07.04.2016, 08:54:05
 10. [3] pajakr [*]

  Sml7Sml7Sml7

  superkarma: 0 07.04.2016, 08:27:54
 11. [2] Pavla_b [*]

  Narcis mi připadá něžný a křehký, za rozjásané považuji jiné květiny..

  superkarma: 0 07.04.2016, 08:23:41
 12. avatar
  [1] Jandywoman [*]

  Na slíbený článek o narciskách jsem se moc těšila. Nádherně napsáno Sml67, děkuji Sml16

  1. na komentář reaguje Helena Pelikánová — #12
  superkarma: 0 07.04.2016, 07:05:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme