Zdraví

Jarním sportem k dobré kondici

 

Nevím jak vy, ale já jsem většinou na jaře lačná pohybu. Není mi to zcela přirozené, ale výhled blížícího se léta a svlékání se do plavek mi zřejmě podvědomě tuto potřebu vyvolává.

 

Z toho vyplývá, že neustále hledám druhy sportu, které by mě alespoň trochu bavily.

Jediný aktivní pohyb, který přetrvává déle než jednu sezónu, je bruslení. Bruslím na inline kolečkáčích a po několika najetých kilometrech se cítím zničená, jako po maratonu. Ale výsledky se dostavují, trochu zhubnu a mám z toho všeho nakonec dobrý pocit.

 

Vloni jsem měla záchvat spinningu, ale už mě to přešlo.

Spinning je takovou kolektivní jízdou na speciálně upravených rotopedech. Toto se děje v sále, v rytmu hudby a halekání instruktora. Je to na mě příliš americké a na duševní pohodě mi to nikdy přiliš nepřidalo.

 

A tak je mým letošním hitem badminton.

Jistě jste všechny někdy hrály badminton na zahradě, ještě s těmi dřevěnými raketami. Skutečný badminton se ale od toho ze vzpomínek podstatně liší. Rakety jsou menší – podobné raketám na squash, hraje se přes nízkou síť a na vyznačeném kurtu. Po několika trénincích je hra velice rychlá a míček lítá vodorovným směrem. Smečuje se i „zalejvá“. V každém případě je u toho hodně srandy a zpocená trika. Doporučuji!

 

Velice by mě zajímalo, jakým sportem či aktivním pohybem se zabýváte vy.  Napište mi vaše zkušenosti, příběhy, doporučení nebo fotografie. Nejlepší příspěvky zveřejním a odměním!

Ve hře jsou deodoranty a kosmetika Oriflame!

 

Pošlete mi vše, co se týká sportu. Máte rádi aerobic, chodíte na pěší túry nebo jezdíte na kole? Napište vaše dojmy nebo rady. Jistě nějaké čtenářce přijdou vhod a mně nakonec taky...

 

Přeji vám hezký den a nezapomeňte, že pohyb je skvělý na pročistění hlavy! Sledujte dnešní vydání, třeba si i vy dnes najdete to své!

 

Příspěvky posílejte na  redakce@zena-in.cz a do předmětu napište "SPORT".
Nezapomeňte uvést váš nick!!!

   
21.04.2005 - Zdraví - autor: Jindřiška Kleknerová

Komentáře:

 1. avatar
  [19] catcat [*]

  Audrey - já to tak neberu jako pro zhubnutí, ale že mé sebevědomí ještě o kousek povyroste

  superkarma: 0 22.04.2005, 07:48:44
 2. avatar
  [18] catcat [*]

  martulkab: jak tak Tě čtu, těším se ještě víc - je to pro mě!!!!

  superkarma: 0 22.04.2005, 07:46:52
 3. avatar
  [16] Audrey [*]

  My chodíme s kamarádkou na břišní tance přibližně rok a půl a na postavě se to nijak neprojevilo.Naše"cvičitelka"říkala,že je to dobré na zhubnutí boků,ale ona tančí ais každý den,my jednou týdně.

  superkarma: 0 21.04.2005, 14:45:06
 4. avatar
  [11] catcat [*]

  mým sportem je, že se snažím dost chodit pěšky. ALE!!!!!!! Zrovna před chvilkou se mi podařilo urvat poslední místečno na břišních tancich Mám z toho hroznou radost, protože jsem už dlouhou dobu sháněla nějaký kurzík...

  superkarma: 0 21.04.2005, 12:02:49
 5. avatar
  [8] Trinii [*]

  já bych doporučovala squash, chodíme už nějaký ten týden s pravidelně a je to super, nikdo na nás nekouká, a taková hodina intenzivního běhání dvakrát týdně se na postavě projeví a hlavně máme spolu sportovní zájem, už se začínáme zpevňovat no a taky nechci dělat reklamu, ale začla jsem doma s winsor pilates každý den a to je taky super...už se jen musím dokopat běhat každý den.

  superkarma: 0 21.04.2005, 10:09:42
 6. avatar
  [4] talenka [*]

  allegraa: Spinning u nás není, ale kolo miluju. Jsem typická hruška a je mi jasné, že taková i zůstanu. Ale chci tu prdelku zpevnit, když už ji mám jak štýrský valach. A navíc - jsem si jistá, že mému by se hubnutí v těchto partiích vůbec nelíbilo

  superkarma: 0 21.04.2005, 08:41:24
 7. avatar
  [2] Májík [*]

  Já jsem loni propadla "inlajnům". Bohužel jsem před týdnem spadla tak nešikovně, že jsem si asi pěkně natáhla kolenní vazy a mám pocit, že si nezabruslím pěkně dlouho.

  superkarma: 0 21.04.2005, 07:59:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme