Domácnost

Jarní úklid? To jsou čistá okna!

Jaro klepe na dveře, blíží se Velikonoce a s nimi přípravy na jarní úklid. Také milujete vůni uklizeného a povoněného bytu?

Naštěstí jsou pryč doby, kdy jsme se potýkali s takzvanými univerzálními přípravky (pro někoho obyčejný saponát, pro jiného třeba ocet), kterými jsme umyli nejprve nečistotu, a pak se pustili do namáhavého leštění vzniklých šmouh, které ne a ne zmizet. Mytí oken byla úmorná práce, po níž byla každá hospodyňka doslova zničená. A jakmile přišel první déšť, mohlo se s mytím začít nanovo. Proto je dobré již při nákupu myslet na kvalitní přípravek, který je vhodný pro mytí oken. Naším tipem jsou vyzkoušené přípravky Clin.

Na okenních tabulích se totiž postupně usazuje prach z ulice, déšť na skla nanese i ta nejjemnější zrníčka prachu z ovzduší a vše skončí jako špinavá voda na skle. Každá kapka deště se pomalu vypařuje a zanechává za sebou pořádnou skvrnu. Proč je dobrou volbou pro čistění oken přípravek Clin?

Čím rychleji a rovnoměrněji voda stéká, tím méně nečistot zůstává na okenní tabuli, protože je voda snadněji odnese. Proto je dobré vybrat si takové přípravky na okna, které zajistí dlouhotrvající čistotu. Například tajemstvím receptury přípravku Clin s technologií NanoProtect® od společnosti Henkel jsou nano-částice, které se na skle jemně roztáhnou a uspořádají se samy do rovnoměrné vrstvy. Díky tomu se i drobné kapičky deště na okně ošetřeném novým čisticím přípravkem okamžitě spojí, tím stékají ještě rychleji a na povrchu skla zanechávají podstatně méně stop. Clin také obsahuje aktivní alkohol, který kromě jiného odmašťuje, což napomáhá k okamžitému lesku beze šmouh. Dále je okno díky němu dříve suché.

Jak se přípravky Clin používají?

Existují 2 typy prostředků na mytí oken. Jeden typ je určen k přímé aplikaci v neředěné formě a nejčastěji bývá v praktické pistoli. U druhého typu se malé množství prostředku naředí v kyblíku s vodou. Tento typ je ideální pro mytí velkých skleněných ploch, ale také např. okenních parapetů.

Z jakých přípravků Clin si můžete vybrat?

Clin v pistoli s rozprašovačem

clinJe vhodný pro čištění a lesk skleněných a hladkých omyvatelných ploch (např. sklo, zrcadla, TV obrazovky, skleněné stoly atd.).

Patentovaná hydraulická pistole umožňuje nanášet prostředek ve formě aktivní stabilní pěny přímo na čištěné místo, kde se déle udrží na povrchu, nestéká, a díky tomu působí na nečistoty delší dobu. Pistole dále umožňuje rozptýlení produktu ve formě spreje (odklopením sítka z konce pistole), a tím ošetří větší plochu.

Pistole je zároveň velmi praktická a nabízí dokonale pohodlný úklid.

Na rozdíl od jiných prostředků na okna Vám Clin zaručí a díky speciálnímu složení tenzidů garantuje:

 • vynikající čisticí účinek, který zanechá plochu zaručeně vždy bez šmouh
 • receptura Nano Protect zajistí zářivý lesk po delší dobu než ostatní prostředky
 • patentovaná technologie Nano-Protect založená na neviditelných částečkách ochrání povrch okna před opětovným zašpiněním a vznikem skvrn od kapek po dešti
 • nabízen ve variantách příjemných vůní citronu, jablka a květů.

Jak jej můžete použít? Čištěné plochy se nemusí před aplikací Clinu omývat. Produkt rovnoměrně naneste na povrch čištěné plochy a nechte chvíli působit. Poté otřete do sucha suchým hadříkem, papírovými utěrkami nebo gumovou stěrkou.

Na co si dát pozor? Nenechávejte prostředek zaschnout na plochách bez rozetření.

Clin na okna, rámy a jiné

clinJe to první čistič na okna, který se ředí vodou, a tím napodobuje zvyky českých hospodyněk - mýt okna přípravkem rozpuštěným ve vodě. Na rozdíl od prostředků na mytí nádobí, které se dříve pro mytí oken používaly, však Clin díky své účinné receptuře s alkoholem perfektně ošetří okna.

 • perfektně odstraní nečistoty z oken, rámů a okenních parapetů
 • jediným lehkým setřením vrátí oknům oslnivý lesk bez šmouh
 • díky speciální technologii aktivně zabraňuje vzniku stop po dešti
 • v nabídce je v klasické variantě a s vůní jablka
 • vystačí na 300 m2

Jak jej nejlépe použít? Nařeďte 20 ml přípravku (3 vstříknutí) do 5 litrů vody, omyjte špinavé místo, zbylou vodu otřete suchým hadříkem, papírovými utěrkami nebo gumovou stěrkou. Na odolnou špínu použijte neředěný roztok, nechte chvíli působit, a poté opláchněte.

Na co si dát pozor? Nenechávejte prostředek zaschnout na plochách bez rozetření.

Clin Universal

clinMá zesílený odmašťovací účinek. Je ideální na sklo a hladké povrchy, především na sklokeramické desky, mikrovlnné trouby a další povrchy zejména v kuchyni.

V nabídce výrobků Clin jsou i ubrousky na brýle! Pokud nosíte brýle, jistě se vám budou hodit, vyzkoušejte je.

Clin Čisticí ubrousky na brýle

clinVyzkoušejte měkký vlhký ubrousek - díky aktivnímu odmašťovači zajistí čistotu bez šmouh a nutnosti leštění. Jedna krabička obsahuje 14 jednotlivě balených čisticích ubrousků na brýle - vynikající a praktické řešení od firmy Henkel.

Oblast použití těchto ubrousků se neomezuje pouze na brýlová skla. Lze s nimi důkladně vyčistit všechny hladké povrchy jako např. displeje mobilních telefonů, skla fotoaparátů, kamery, zrcadla atd.

Clin je dobrý pomocník v domácnosti, který oceníte při jarním úklidu.

Tyto výrobky lze použít nejen na okna, parapety, rámy oken, ale také na zrcadla, dlaždice, koupelny i kuchyně.

Jak myjete okna? Jaké přípravky používáte? Které prostředky jsou právě pro vás ty pravé? Máte nějaké vychytávky, osvědčené rady, triky? Pak se zapojte do diskuse pod tímto článkem a vyhrajte tři balíčky s produkty Clin.

   
11.03.2010 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [258] mio [*]

  Okna umývám pravou rukou, v níž držím hadr. Nejvíc by se mi ale zamlouvalo, kdyby ho držela ruka jiná..

  superkarma: 0 21.03.2010, 17:28:46
 2. [257] agent007 [*]

  Na okna se chystám, tak nevím jestli si mám počkat na výhru Sml30 nebo si Clin koupitSml80 Vyzkoušený ho zatím vážně nemám...Sml23

  superkarma: 0 19.03.2010, 19:27:16
 3. avatar
  [256] karinečka [*]

  Okna jsem umývala právě minulý týden a světe div se...používala jsem právě Clin.Nejvíc ze všech výrobků mi vyhovuje,okna jsou krásně čistá,dokonce i moje drahá polovice si všimlaSml30.Žádné šmouhy nejsou,zas mám na chvíli pokoj.

  superkarma: 0 18.03.2010, 22:30:14
 4. [255] kackauchytilovic [*]

  nejlepší je umýt okna tak, že na ně nastříkáme okenu a setřeme stěrkou... vyvarujeme se leštění a nejsou pak žádné šmouhy

  superkarma: 0 18.03.2010, 15:42:18
 5. avatar
  [254] v.poho [*]

  Taky si myslím, že nejlepší na umývání oken by byla právě uklizečka.Sml16 Bohužel, na ni nemám....Sml80

  superkarma: 0 18.03.2010, 10:10:25
 6. [253] arezkova [*]

  Pozvu si vždy na umývání oken pána, který to dělá profesionálně:-)) Má to mnohem rychleji než já se dvěmi dětmi. Akorát neumývá rámy a ty dělám právě Clinem.

  superkarma: 0 17.03.2010, 20:54:05
 7. [252] rprenosilova [*]

  mám vyzkoušeno nškolik různých přípravků, ale jen Clin opravdu nedělá šmouhy, doporučuji

  superkarma: 0 17.03.2010, 20:38:15
 8. avatar
  [251] MishaPa [*]

  já mám výrobky Clin velice ráda.

  Postupuji jako v televizi. Nastříkám a setřu - vyleštím.

  Sklo je krásné čisté a dům se provoní krásnou vůní.

  superkarma: 0 17.03.2010, 20:37:33
 9. [250] carodejka [*]

  dělám to přesně jako v té reklamě.... natstříkám okna sprejem, setřru a okno je jako nové:)))), bez kýblů plných vody a dlouhého leštění...

  superkarma: 0 17.03.2010, 19:12:39
 10. [249] AndyC@email.cz [*]

  Abych řekla pravdu, mám pouze střešní okna, takže se nijak zvlášť nevzrušuji tím, zda jsou umytá či nikoliv. Většinou je nechám umýt deštěm, a každý měsíc je pouze setřu teplou vodou s jarem, ale nijak neleštím. Stejně to nemá cenu, protože den po umytí jsou opět pěkně zapráskané jak od ptáků, tak od okolního prachu z nedaleké dálnice nebo popílku z elektrárny. Pokud bych je chtěla mít stále čisté, nejspíš bych je musela mýt denodenně a být tak jejich vlastním otrokem.... a to já nechci!Sml16

  superkarma: 0 17.03.2010, 17:49:36
 11. [248] slunce3 [*]

  Dobrý den,

  asi se budete divit, ale já léta používán na okna váš přípravek CLIN Windows a taky CLIN na rámy. Takže vám nic nového nenapíšu. Snad jen to, že jsem s nimi velice spokojená, jsou za přijatelnou cenu a nemají chybu. Nedokážu si představit, že bych je neměla doma.

  Jana

  superkarma: 0 17.03.2010, 17:30:41
 12. [247] petroceli [*]

  Na čištění oken používám vodu s jarem, která musí být dostatečně teplá. Přidávám do ní ještě trochu kyseliny citronové, díky níž se ze skla odstraní veškerá nečistota.....i ta "archivní."

  Na doleštění mám CLIN Windows a Glass a lesk je zaručený!

  superkarma: 0 17.03.2010, 15:49:11
 13. avatar
  [246] KatenkaSemJa [*]

  Zdravím, já sem naprostý zastánce značky Clin. Mám doma stéle velkou zásobu těchto přípravků ve spreji a nedám na ně dopustit. Občas si dopomůži vodou s jarem a troškou octa, ale leštění je vždy na Clinu. :-)

  Pěkný den všem! :-)

  superkarma: 0 17.03.2010, 12:16:22
 14. [245] strizova [*]

  Loni jsme koupily rodinny dům kde máme snad v každé místnosti dvě velká okna v obýváku dokonce tři okna a jdno francouzské takže když se pustím do mytí okem a je to celkem často neboť bydlíme u silnice takže prach a špína na oknech je raz dva a tím že mám malého prcka tak se snažím mít byt čistý včetně oken. Fígle žadné osvědčené nemám ale jak tu píšou čtenářky magazínu je dobré co nejvíce teplé vody s jarem a kvalitmím hadrem. Pak stěrka a přeleštit Clinem :))) Hezký den.

  superkarma: 0 17.03.2010, 12:00:39
 15. [244] nicemnice [*]

  Nejrychlejší postup,  jaký znám, a jinak už okna nemyji: Do kbelíku s horkou vodou "cmrndnu" Clin na okna, rámy a jiné, tímto roztokem umyji rámy i skla a okamžitě přeleštím dosucha papírovými ubrousky. A je to! Rychlé, účinné a praktické i na zrcadla, skleněné vitríny apod.

  superkarma: 0 17.03.2010, 11:11:29
 16. [243] lenkag [*]

  Nejdříve vše(rámy, okna) umyji teplou vodou s kapkou jaru, poté vyleštím pomocí mikroutěrky a Clinu v rozprašovači (citrus), nebo kapkou aviváže zamýchané v teplé vodě. Sama jsem této radě nevěřila a funguje.Přichází jaro a Velikonoce, tudíž všem přeji rychle umytá okna s nejmenší námahou Sml16

  superkarma: 0 16.03.2010, 22:48:36
 17. [242] nanina11 [*]

  Na umývanie okien používam stále to isté-teplá voda, poriadna a kvalitná handra a clin v spreji. Po umytí použijem na vyleštenie ešte obyčajný novinový papier - stojí za to skúsiť. Naozaj patrí medzi triky, ktoré zaberajú na leštenie okien. a najlepší trik? Ukecať niekoho, aby tie okná umyl za mňa. Škoda, že sa to podarí málokedy.

  superkarma: 0 16.03.2010, 16:00:18
 18. avatar
  [241] videma [*]

  Napustím si kbelík s teplou vodou a 2 lžícemi gelu do myčky nádobí. Nejdříve umyju rámy, jednou hodně mokrou hadrou, podruhé přetřu suchou. A touto "špinavou" vodou otřu na mokro také skla. Potom si vodu s  vyměním, napustím co nejvíc horkou (tak, abych tam udržela ruce) a přidám 2 lžíce Jaru a umývám jen skla. Leštím na sucho utěrkou. Pokud je voda horká, okna se leští velice pěkně a září a září....

  Čistící prostředky (Clin, Okenu ap...) používám jen na zrcadla a sklo ve vitrínkách...

  superkarma: 0 16.03.2010, 13:46:15

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [240] eli.emanuela [*]

  Používám octovou vodu a stěrku, občas okenu. Ale ráda bych vyzkoušela i něco jiného - Clin. Sml33

  superkarma: 0 16.03.2010, 13:31:38
 2. avatar
  [239] ToraToraTora [*]

  Po pořádném flámu dýchnu na okenní tabulku a přeleštím rukávem

  superkarma: 0 16.03.2010, 12:38:36
 3. [238] Osmimetrová anakonda visící na větvi [*]

  Okna umyju hadrem z největší špíny a pak vyleštím Clinem s novinovým papírem Sml24

  superkarma: 0 16.03.2010, 11:54:35
 4. avatar
  [237] sojik [*]

  nejdřív okna a rámy umyju vodou s jarem a setřu stěrkou, pak na doleštění přípravek ve spreji (clin, mr. muscle) a vyleštím utěrkou z mikrovlákna

  superkarma: 0 16.03.2010, 10:46:55
 5. avatar
  [236] Medvidek4 [*]

  používám jedině Clin.Vyzkoušela jsem různé značky,ale nakonec jsem se vrátila k Clinu,protože se nejlépe osvědčil a to láhev na okna a rámy i rozprašovač

  superkarma: 0 16.03.2010, 10:32:21
 6. [235] gabrkopr [*]

  Používám hadřík z mikrovlákna a přípravek? Všechny možné. Velmi často je střídám.Naposledy jsem vyzkoušela nový přípravek na okna od Sava.

  superkarma: 0 16.03.2010, 00:53:54
 7. [234] bábovka [*]

  Okna začínám mít od rámů, pak skla a stírám stěrkou. Používám Clin - mám s ním jen nejlepší zkušenosti.

  superkarma: 0 15.03.2010, 20:48:13
 8. [233] klarka66 [*]

  Nejdříve umyju rámy a sklo jarovou vodou, pak stěrkou střu a leštím přípravkem sklo, nejsem vyhraněná, co je doma a používám na to noviny

  superkarma: 0 15.03.2010, 17:40:20
 9. avatar
  [232] rencha.s [*]

  Nejvíc se mi osvedčilo okna umýt hadrem s jarovou vodou a pak setřít stěrkou.

  superkarma: 0 15.03.2010, 17:15:25
 10. avatar
  [231] brunnetka [*]

  já používám Millit Window a jsem vcelku spokojená...

  superkarma: 0 15.03.2010, 15:15:36
 11. [230] hanulindak [*]

  clin a hadřík z mikrovlákna

  superkarma: 0 15.03.2010, 14:08:08
 12. [229] jar1 [*]

  Clin se mi moc osvědčil a také švédská utěrka a potom se to myje skoro samo.

  superkarma: 0 15.03.2010, 13:06:29
 13. [228] duchanek [*]

  Já používám hlavně švédskou utěrku, a přípravek co je po ruce, na rámy taky real ale do těch se mi nikdy moc nechce :-)

  superkarma: 0 15.03.2010, 12:59:40
 14. avatar
  [227] kwiny [*]

  NovinamaSml16

  superkarma: 0 15.03.2010, 12:14:05
 15. [226] hlavička [*]

  na rámy Real,na okna používám přípravek z Dedry a vyleštím  mikroutěrkou

  superkarma: 0 15.03.2010, 11:54:21
 16. [225] Marie Dymackova [*]

  Když ho mám doma šáhnu po něm, jinak beru za vděk každý výrobek co je po ruce.

  superkarma: 0 15.03.2010, 10:54:22
 17. [224] IvonkaJ [*]

  Clin používám již delší dobu a jsem s ním spokojená.

  superkarma: 0 15.03.2010, 10:35:48
 18. [223] tvrdikova12 [*]

  jediné na co Clin nepoužívám je nádobí,jinak s nim umývám všechno......

  auto,TV,podlahy,skleník,....Sml16

  superkarma: 0 15.03.2010, 10:25:25
 19. [222] LuckaJ [*]

  Clin jsem zatím ještě nevyzkoušla. Používám na mytí oken vodu s jarem a trochou alkoholu. Okna se lépe odmastí a jdou lépe vyčistit. Na čištění pak používám švédskou utěrku.

  superkarma: 0 15.03.2010, 10:21:27
 20. [221] hanzaj [*]

  Clin používám již delší dobu,nejen na okna ale i na zrcadla,konferenční stůl...ten mi pomáhá vyleštit vnouček,strašně se mu líbí když s tím stříká...Sml79

  superkarma: 0 15.03.2010, 09:21:38
 21. avatar
  [220] Ni-ka [*]

  Máme nové okna,takže mytí je super,nemusím otevírat žádné další křídla,prostě přejedu clinem jednu stranu a druhou a můžu na další okno.Dřív jsem myla jedno okno snad dvacet minut,teď se mi to snížilo na 5-7 minuttakže super úspora,clin je perfektní.

  superkarma: 0 15.03.2010, 09:04:58
 22. [219] janask [*]

  Používám Clin do vody, umyju okna, pak je postříkám Clinem na okna a vyleštím. Je to paráda, žádná šmouha :-c))

  superkarma: 0 15.03.2010, 08:59:54
 23. [218] libuška1 [*]

  ano používám ho i na nábytek je to užasný pomocník

  superkarma: 0 15.03.2010, 07:58:41
 24. [217] vrbova.iva [*]

  Já jsem již delší dobu velice spokojena s přípravkem CLIN- V pistoli na rozstřikování pěny. Hezky se s tím myje a nezanechává to šmouhy. Sml59

  superkarma: 0 14.03.2010, 23:03:10
 25. avatar
  [216] 38riki [*]

  Nedám dopustit na Clin - okna, rámy. Pustí i zažraná špína, nic se nemusí leštit, jsem nadšená. Umeju na mokro, vyždímám hadr, přetřu a finito.

  superkarma: 0 14.03.2010, 20:44:25
 26. [215] xxxicht [*]

  Používám vodu s trochou octa jde to super a nemusím ani moc leštit. A stahnu jen stěrkou a mírně vyleští a okna mám jako nová.

  superkarma: 0 14.03.2010, 20:20:42
 27. [214] danka7 [*]

  nejlepším prostředkem k dosažení čistých oken jsou ruce mého manžela. Jediné mínus pro ostatní je, že nejsou k půjčení.Sml23

  superkarma: 0 14.03.2010, 20:06:27
 28. [213] lidka45 [*]

  Užíváme jen vodu s jarem, kdysi jsme kupovali různé přípravky, ale výsledek byl někdy horší než nečistit vůbec.

  superkarma: 0 14.03.2010, 18:45:05
 29. [212] hoooli [*]

  Používáme Clin a francouzksou utěrku, ale na doleštění papírovou utěrku:)

  superkarma: 0 14.03.2010, 18:41:30
 30. avatar
  [211] řeřicha [*]

  Když není po ruce nikdo jiný a ochotný, kdo by ta okna za mě umylSml23...tak vemu k ruce pomocníka Clin a pustím se do toho sama který  tu práci přeci jenom usnadní Sml22 To mě ovšem připomělo, že jsou tu co nevidět velikonoce a teď jdu tedy sehnat dobrovolníka..Sml16 a nebo.... to zůstane zase na mě ???? Jak to dopadlo napíši příště.....Sml60

  superkarma: 0 14.03.2010, 17:00:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme