.

Jarní úklid letos na čerstvém vzduchu. Zapojte se do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko

Novinky

Jarní úklid letos na čerstvém vzduchu. Zapojte se do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko

Jaro už se pomalu hlásí o slovo a s ním i kampaň Ukliďme svět, ukliďme Česko. Zapojit se můžete i vy, a to nejen 16. dubna, kdy bude uklízet celá republika, termínů je víc. Ale důležité je přihlásit se co nejdříve. Poradíme vám, jak na to.

Některé hromady odpadu v přírodě čekají na své uklizení i mnoho let, nebo jen zarostou zelení. Pojďte to změnit spolu s organizátory z Českého svazu ochránců přírody, spolku Ekosmák a dalších zúčastněných organizací. Stačí se přihlásit na stránkách www.UklidmeCesko.cz. Kromě toho, že se můžete přidat jako dobrovolníci k již vyhlášené akci, je možné si prostřednictvím webových stránek uspořádat i svou vlastní.

uklid

„Snažíme se organizátorům místních úklidů organizaci co nejvíce ulehčit a podpořit je nejen radami a mediální kampaní, ale i materiálně, zasláním balíčků s pytli a rukavicemi pro dobrovolníky,“ říká jeden z organizátorů akce Miroslav Kubásek. „Abychom věděli, kolik účastníků se letos chystá uklízet, a mohli jim materiál včas přichystat a rozeslat, potřebujeme, aby se nám přihlásili co nejdříve. Ať už jsou z obcí, zájmových sdružení, škol, či firem…,“ dodává.

„Jsme pouhými prostředníky. Snažíme se v lidech podpořit energii udělat něco užitečného pro zdraví svého okolí, zapojit vlastní ruce, ukázat, že to jde a nakonec se společně těšit z čistého a bezpečného prostředí. Rádi bychom, kdyby se lidé zároveň zamysleli i nad tím, zda obal sebraný teď kdesi v přírodě vůbec musel vzniknout,“ připomíná koordinátorka projektu z Českého svazu ochránců přírody Kateřina Landová.

uklidzena

Hlavním cílem kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko není uklidit všechny černé skládky, ale především motivovat dobrým duchem akce širokou veřejnost k nevytváření skládek nových.

   
26.02.2016 - Redakční novinky - autor: Julie Hájková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] vodilulu [*]

  uklizim prirodni rezervace okolo chaty... na to ze tam neni moc velky turisticky ruch tak bordela tam kazdorocne najdu hodne.

  superkarma: 0 29.02.2016, 14:34:36
 2. avatar
  [3] gerda [*]

  Jarní úklid je normální a každý to chce mít v okolí pěkné, dřív byly akce Z, dnes tohle...normální člověk nepotřebuje pokyn, ale rukavice, pytel na odpadky - případně ještě hrábě na vyhrabání staré trávy.

  superkarma: 0 29.02.2016, 06:38:13
 3. [2] pechova [*]

  Každý rok uklízím odpadky kolem silnice - jen tak sama. Můžu vám říct, že na kousku (asi 800m) nasbírám dva velké pytle. Přidejte se taky.Sml16

  superkarma: 0 26.02.2016, 19:09:44
 4. avatar
  [1] datura [*]

  Tyhle akce pořádají skauti v našem městě každé jaro už plno let Sml16

  superkarma: 0 26.02.2016, 16:12:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme