Domácnost

Jarní úklid jednoduše a rychle…

Zima se přehoupla do své druhé poloviny, dny se pomalu, ale jistě prodlužují a my každým dnem již netrpělivě vyhlížíme jaro. Pojďme ze sebe setřást zimu a zamést si před vlastním prahem. Pokud si pro jarní úklid zvolíte správné pomocníky, ušetříte nejen spoustu námahy, ale také času. Společnost Philips přichází v březnu na český trh s několika novými modely domácích vysavačů. Zatímco řada sáčkových vysavačů SilentStar, kterou tvoří dva modely FC 9304 a FC 9302 díky aerodynamickému vzduchovému kanálu spolu se speciální hubici snižuje hlučnost a optimalizuje výkon, řada vysavačů StudioPower se třemi modely FC 9080, FC 9083 a FC 9085 je pro dosažení skvělých výsledků vybavena patentovanou sací hubicí Tri-ActiveTM. Domácími hrdiny se také mohou stát vysavače řady HomeHero FC 8915 a FC 8913 využívající těsnění HEPA a omyvatelný filtr HEPA 12. Poslední novinka patří do kategorie ručních vysavačů FC 6148, který je mimo jiné díky využití ekologického Li-ion akumulátoru označen zeleným logem Philips tzn. je šetrný k životnímu prostředí.

Sáčkové vysavače

 • Řada vysavačů SilentStar - FC 9304 a FC 9302

vysavačeVysavače Philips SilentStar s příkonem 1250 W nabízejí díky využití HD motoru vysoký výkon srovnatelný s motory o příkonu 2 000 W. Aerodynamický vzduchový kanál snižuje hlučnost na tichých 70 dB, sací hubice SilentStar pak snižuje hlučnost a optimalizuje výkon. FC 9304 a FC 9302 disponují nejvyšším používaným stupněm HEPA filtrace tzn. těsněním HEPA a filtrací Ultra Clean Air HEPA 13. Vysávání dále zpříjemňuje 8 m napájecí šňůra, kovová dvoudílná teleskopická trubice či indikátor zaplnění sáčku spolu s kazetou Clean Comfort, která velmi usnadňuje jeho likvidaci. Horní a přední držadlo usnadňují přenášení. Model FC 9304 je vybaven hubicí na tvrdé podlahy s jemným kartáčkem, model FC 9302 pak standardní sací hubicí na tvrdé podlahy.

 • Řada vysavačů StudioPower - FC 9085, FC 9083 a FC 9080

Nové vysavače Philips StudioPower se sacím výkonem 400 W (příkon 2 000 W) a elektronickou regulací výkonu jsou mimo jiné vybaveny kovovou lakovanou teleskopickou trubicí a sací hubicí Tri-Active. Ta zajišťuje trojnásobně vyšší výkon při vysávání. S vysavačem je propojena speciálním dvojitým kloubem, který umožňuje neustálý kontakt s podlahou, takže nedochází ke snižování sacího výkonu. Postranní kartáčky přinášejí možnost vyčištění nejen rohů a ohybů, ale také úzkých škvír, okrajů podlahových lišt a okolí nožiček nábytku. Velký sací otvor v přední části hubice pohltí velké nečistoty bez nutnosti zvedání hubice. Philips Studio disponují nejvyšším používaným stupněm HEPA filtrace tzn. těsněním HEPA a filtrací Ultra Clean Air HEPA 13. Kazeta Clean Comfort výrazně usnadňuje likvidaci sáčku na prach, přičemž o jeho zaplnění je uživatel informován indikátorem. Dvě madla pro přenášení zjednodušují použití na schodech. Mezi příslušenství patří štěrbinová a malá hubice, model FC 9083 navíc nabízí kartáčový nástavec, přičemž nejvyšší model FC 9085 má ještě k dispozici rotační Mini Turbo kartáč pro snadné odstranění chlupů a prachu.

 • Řada vysavačů HomeHero - FC 8915 a FC 8913

vysavačeModely vysavačů řady HomeHero jsou vybaveny těsněním HEPA a omyvatelným filtrem HEPA 12, přičemž vyšší model FC 8915 disponuje motorem o příkonu 2000 W s max. sacím výkonem 375 W, FC 8913 pak Motor o příkonu 1800 W s max. sacím výkonem 325 W. Kazeta Clean Comfort usnadňuje likvidaci sáčku na prach a zabraňuje kontaktu s prachem. Délka síťové šňůry je 7 metrů, přenášení usnadňují horní a přední držadlo. Vyšší model FC 8915 je vybaven sací hubicí na tvrdé podlahy s jemným kartáčkem, FC 8913 pak rotačním Mini Turbo kartáčem pro snadné odstranění chlupů a prachu.

 • Ekologický sáčkový vysavač Performer FC 9179 (NOVINKA PODZIM 2009)

vysavaceVysavač Philips Performer FC 9179 je vyroben z bio plastů a recyklovaných plastů, přičemž Philips je jedinou značkou vysavačů, která tyto materiály využívá. FC 9179 s velmi nízkou hlučností 78 dBA je vybaven HD motorem, který spotřebuje až o 35% méně elektrické energie, aniž by došlo ke snížení sacího výkonu. I díky tomu je označen speciálním zeleným logem Philips. Pro skutečně dokonalý úklid je navíc vybaven Ultra Clean Air HEPA filtrem (HEPA13), který zachycuje téměř 100 % prachu a HEPA těsnění brání zpětnému vypouštění prachu do vzduchu. Speciální držadlo PostureProtect pro správné držení těla je doporučeno jako prevence ohýbání zad, dálkové ovládání slouží pro pohodlné zapnutí, vypnutí a nastavení sacího výkonu. Sací hubice Tri-Active zajišťuje trojnásobně vyšší výkon při vysávání. Kazeta Clean Comfort usnadňuje likvidaci sáčku na prach. Během používání uživatelé jistě ocení i 9 m dlouhou síťovou šňůru, která společně se sací trubicí a hubicí nabízí akční rádius až 12 m. Díky tomu již nemusí během vysávání neustále řešit otázku dostupných a volných zásuvek. Velmi praktické je i horní a přední držadlo, pogumovaná kola či parkovací a skladovací poloha.

Ruční vysavače

Ekologický ruční akumulátorový vysavač Philips FC 6148 s příkonem 100W, sacím výkonem 22 W a s cyklonovým proudem vzduchu nabízí dvoustupňový filtrační systém. Disponuje lehkými ekologickými akumulátory Li-ion s větší výdrží. Nabíjení probíhá v plochém podstavci, který je možné ponechat např. na stole či jej umístit na stěnu, rychlé nabití za 8 hodin, přičemž při plné baterii se systém nabíjení automaticky vypne. Je vybaven štěrbinovým nástavcem, kartáčovým nástavcem a stěrkou. Pro větší pohodlí během používání lze veškeré příslušenství a schránku na nečistoty s kapacitou 0,5 l mýt v myčce nádobí.

Ruční antialergický vysavač Philips FC 6095 s napájením 14,,4 V je vybaven dvoustupňovým filtrem HEPA, který zachytí i ten nejjemnější prach.Pro pohodlnější vysávání větších ploch je vybaven teleskopickou trubicí a podlahovou sací hubicí. Kapacita nádoby na nečistoty je 0,5 l, praktický podstavec slouží jak pro dobíjení, tak i pro ukládání přístroje a příslušenství, mezi které patří štěrbinová hubice a kartáčový nástavec.

Více na www.philips.cz

   
24.02.2010 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [5] valova.s [*]

  Pro jarní úklid doporučuji robotický vysavač.

  superkarma: 0 18.12.2010, 15:12:14
 2. avatar
  [4] wich [*]

  Zrovna včera jsem si při utírání prachu říkala, že za chvíli budou strašit s jarním úklidem a už je to tu Sml30 Vysávám celoročně a sice velkým vysavačem Kärcher, ten je fajn, protože čistí i vzduch a na běžné vysávání přes týden mám malý Miele.

  superkarma: 0 24.02.2010, 13:13:48
 3. avatar
  [3] MEK [*]

  jdu umývat okna,rychle a jednoduše

  superkarma: 0 24.02.2010, 09:36:00
 4. [2] magies [*]

  Sml52Chci si koupit Rooboticky vysavač Sml22

  superkarma: 0 24.02.2010, 09:14:29
 5. [1] Bébina [*]

  Na koberce mam Miele, na tvrde podlahy Electrolux Ergo Rapido a ten je vazne pomocnik k nezaplaceni. Kvuli zviratkum byl u nas porad bordel, chlupy a stelivo z kocek, zrni od papouska. Ted staci vzit aku vysavac, behem chvilicky mam vyluxovane nejexponovanejsi mistnosti - obyvak, kuchyn a chodbu, kuchyn a chodbu pak jeste setru mopem, protoze v tomhle pocasi se naslape. Cele mi to zabere tak ctvrt hodiny a konecne mam doma cisto. Jenom lituju, ze jsem si Ergo rapido neporidila driv, protoze s nim je vysavani vazne radost.

  superkarma: 0 24.02.2010, 08:50:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme