.

Jarní lyžování – zdolejte slunečné svahy na chladných lyžařských sjezdovkách

Cestování

Jarní lyžování – zdolejte slunečné svahy na chladných lyžařských sjezdovkách

Připadá vám výraz „firn“ povědomý? Je to právě jeden z mnoha výrazů, užívaných v Tyrolsku k označení struktury a vlastností sněhu – stejně jako v arabských zemích je spousta výrazů pro označení různých druhů písku. „Firn“ je ten speciální sníh, se kterým se setkáte pouze v pozdní zimě, na počátku jara. Když v březnu nebo v dubnu sníh začne během dne tát na jarním sluníčku a lyžaři už mají dost rychlosti, místní „fígl“ je shlukne, rozkývá a přiměje k akci.

Innsbruck

Protože svahy jsou ještě zcela pokryté sněhem, jejich horní pokrývka nabízí velký záběr a je nádherně jednoduché svištět přes „griess“ měkký spodní sníh. Toto jsou výborné podmínky pro klouzání po sněhu známé jako „Figl“ zkomolenina německého slova Firngleiter. Pouze 60 cm dlouhý a jednoduše připevnitelný na obyčejné turistické boty, Figl je šikovná věcička na to řítit se po tajících svazích. Pojem se datuje od doby Erno Jonathana Heinricha, elektroinženýra a nadšeného horala, žijícího v Innsbrucku. V jeho pátrání po potřebách - a skutečném požitku - zbývající sněhem pokryté svahy, na které narazil při svém návratu ze svých časně jarních horolezeckých výletů. V roce 1946 patentoval svoje zařízení, vyrobené ze smrkového dřeva pod jménem „Firngleiter“.

Innsbruck

V Innsbrucku byl „figl“ vždy modní. Každoročně, jakmile vznikne charakteristický firn, je tu tlačenice na Nordkette na figl sezonu. Abyste se zučastnili této akce, jednoduše se vydejte k Seegrube a půjčte si krátké, lehké kovové čepele stejně jako solidní horolezecké boty. Nyní můžete buď skočit rovnýma nohama do fígl zábavy, nebo si zarezervovat přípravný kurz, nabízený četnými lyžařskými školami v Innsbrucku a okolí. Rychle pochopíte základní techniku, která je opravdu velmi jednoduchá. Pro zrychlení posunete váhu dopředu a pro zpomalení se nakloníte dozadu a zatlačíte paty do měkkého sněhu. A jak se říká, jenom praxe vede k dokonalosti. Nadšenci fíglu vám řeknou, že se máte jednoduše těšit z čisté radosti a vzrušení ze sportu.

Innsbruck

Pokud máte požitek z jídla a považujete se trochu za gurmány, přijeli jste na správné místo, Innsbruck se chlubí značnému počtu oceněných restaurací. A není nad to ponořit se do vydatných místních pokrmů v útulné atmosféře tradičních, dřevěnými panely oddělených salónků, typických tyrolských hospůdek.

Kde najít ubytování? Vše najdete na  http://www.innsbruck-pauschalen.com/

   
09.04.2013 - Tipy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [3] karolina78 [*]

  Na jaře je to tam dokonalý a nejlepší oblast je lyžování dachstein a innsbruck

  superkarma: 0 20.11.2013, 13:47:25
 2. [2] sdrawa [*]

  Chladné sjezdovky si vyžadují teplé lyžařské oblečení

  superkarma: 0 30.05.2013, 17:28:25
 3. [1] lidicka [*]

  Nádherné a romantické okolíSml22

  superkarma: 0 09.04.2013, 05:46:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme