První příspěvek přišel od čtenářky, která se anonymně podepsala Jarmila. Její anonymní jméno respektujeme a vlastně se ani nedivíme. Více již v jejím pohnutém příspěvku.

Milá redakce a čtenářky
Hned po vyhlášení tématu mi to nedalo a musela jsem napsat, i když normálně nepíšu, ale peníze hrají v mém životě velkou a smutnou roli.
Před rokem jsem přišla o práci, bydlím na malém městě, v panelovém bytě a pracovala jsem jako účetní firmy, která zkrachovala, majitel nám dlužil plat za půl roku a dodnes nám nikdo nic nedal. A myslím, že už ty peníze ani neuvidíme.

Jsem rozvedená s dvěma dcerami, na které jejich otec kašle a pořád se soudíme o alimenty, Sárince je 8 roků a Natálce 12. Manžel hodně pil a hrál automaty, před třemi lety nás roz´vedli a radši na to ani nechci vzpomínat, protože ještě půl roku po rozvodu bydlel s námi.
 Od té doby co jsem si ho vzala, si vlastně nepamatuju, kdy bysme nepočítali peníze, každou korunu jsem obracela dvakrát.
Manžel pil i před svatbou, já jsem si myslela, že se to po narození Natálky spraví, ale nespravilo, chtěli jsme se rozvést už po jejím narození, ale slíbil, že přestane, opravdu na nějaký čas přestal a potom mě přemluvil na druhé dítě, prý to bude určitě syn, kterého chtěl. Nechtěla jsem,chtěla jsem jít už do práce, protože manžel v práci moc nevydělal, ale nakonec jsem svolila, taky proto, aby Natálka nebyla sama.Narodila se nám Sárinka a manžel začal pít znovu, prý ze žalu, že nemá syna, A už se to zase vezlo z kopce dolů, byla to jen taková výmluva, myslím, že by nepřestal nikdy. Protože jsme neměli moc peněz, nastoupila jsem do práce , když byl Sárince teprve rok, v soukromé firmě tady u nás hledali účetní a nabízeli pěkný plat. Sárinku mi hlídala maminka.

Ale i když jsem pracovala, s penězi jsem nikdy nevyšla, manžel svoji výplatu propil a z mojí výplaty jsem platila nájem, jídlo, dětem věci do školy, byl to každodenní boj. Ten neustal ani teď, . Nemůžu najít novou práci, manžel mi na děti neplatí i když to má určené soudem a nebýt mojích rodičů, tak nemáme kolikrát ani co jíst.

Nedávno mi na třídní schůzce paní učitelka řekla, že Sárinka nemá všechny potřebné školní pomůcky, když jsme ji řekla, ať se nezlobí, že ji je koupím příští měsíc, že jsem nevyšla s penězi, opovržlivě se na mě podívala, jako bych byla prašivá. Bylo mi hrozně, Proč zrovna moje holčičky musí mít takový život, někdy je mi z toho smutno, když vidím ostatní děti, třeba v televizi, co všechno mají a vůbec si toho neváží.
Snažím se hospodařit s penězi co nejlíp umím, ale opravdu to nejde.

Nezlobte se, že se nepodepíšu, napište třeba Jarmila

Pozn.red. Text nebyl redakčně upraven

______________________________

Paní „Jarmilko“, buďte ráda, že máte dvě zdravé holčičky, ony brzy vyrostou a určitě Vám pomohou a Vaši snahu a péči ocení.
Já být Vámi, tak bych si asi dala tu práci a oběhala všechny potřebné úřady, kde vyřizují podporu na bydlení, na školu, prostě podporu v hmotné nouzi…, když mohou žádat jiní, proč byste nemohla i Vy? Moc děkuji, že jste napsala, vážím si toho. A přeji Vám, ať je líp..
Saša

Téma dnešního dne: Umíte hospodařit s penězi?

  • Vycházíte ke konci měsíce bez problému?
  • Jste finančně závislá na svém partnerovi?
  • Umíte našetřit?
  • Dostala jste se někdy do zcela bezvýchodné situace?
  • Jak jste ji vyřešila?
  • Jste z těch, které mají to štěstí a peníze neřeší?
  • Za co nejvíce utratíte?
  • Je váš plat dostačující?
  • Chtěla byste být milionářkou?
  • Myslíte si, že umíte hospodařit s penězi?

Na téma, které se týká nás všech pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Na jednu z vás čeká pěkný dárek: luxusní pleťová kosmetika planet spa s výtažky z černého kaviáru

darecek

Reklama