Bulvár

Jarek Šimek vzpomíná na Ivetu Bartošovou. Měla by z nového CD radost?

Zpěvák a skladatel Jarek Šimek vydal desku „Iveta naposledy“ jako poctu tragicky zesnulé zpěvačce, s níž úzce spolupracoval. Vyrazil ji představit i na Slovensko, kde se prý Iveta cítila svobodnější.   

jarekJak si máme vysvětlit, že se Iveta na Slovensku cítila svobodnější?
Milovala tuhle zemi, cítila se tady jednoduše klidnější a svobodnější. Já jsem to znovu pochopil v Dobrém ránu, které vysílá televize JOJ a kam jsem byl pozván jako host. Ani mě totiž po téhle návštěvě Slovensko nezklamalo. Ve studiu vládla velmi uvolněná a neformální atmosféra a já jsem až šokovaný z toho, jak jim to může takhle perfektně fungovat, aniž by tam musel někdo nervózně lítat, nebo na sebe štěkat. Byl tam naprostý klid a nic nebyl problém. Tohle na Slovensku obdivuju a nedivím se Ivetě, že sem jezdila ráda. Iveta měla vůbec hodně věcí spojených se Slovenskem, třeba tady točila klip k písničce Děkuju vám, andělové. Vznikl tady mimochodem i klip k ústřední písničce poslední desky Chci s tebou vzlétnout, který natočil slovenský režisér Franky Stružák. Oslovil jsem ho, protože už jsem ho znal z naší spolupráce, udělal pro mě pár skvělých věcí. Do televize jsem si mohl vzít dva hosty a on byl právě jedním z nich. 

Měla Iveta na Slovensku i kamarády?
A kolik! Třeba Tondu Fialu, kterého se mi podařilo také přemluvit, aby vystoupil v televizi a zavzpomínal na Ivetu. Byl to spolu s jeho partnerkou Miriam její dlouholetý kamarád a Iveta k němu měla velkou důvěru. Proto se také stal jejím dvorním fotografem právě na Slovensku a mohl fotit i to, co by jiným fotografům nedovolila.

ivetPředstavoval jste tady Ivetinu poslední, vlastně už vzpomínkovou, desku, proč jste se rozhodl ji vydat?
Rozhodl jsem se ji vydat jako poctu Ivetě a taky pro její fanoušky, kteří ji milovali. Považuju za správné šířit tuhle vzpomínku na skvělou zpěvačku dál právě tímto důstojným způsobem. Jen jsem litoval, že se toho nedožila, deska by se jí určitě líbila. V televizi JOJ byla hostem několikrát, ale nikdy ne na terase komerční budovy vedle hotelu Kempinski v River Parku, odkud se teď Dobré ráno vysílá, užila by si to tam. Já jsem se pak chvíli procházel podél Dunaje právě v River Parku a musím říct, že je to nádhera. Být tady Iveta, byla by zase šťastná.

Vzpomínáte na ni i vesele?
Určitě. Sice mi moc chybí a nemůžu se s její smrtí pořád smířit, ale rád vzpomínám na chvíle, kdy měla důvod se smát.  Třeba jsme s partou přátel chodili na bowling, který s oblibou hrála. Vždycky tu kouli tak divně uchopila, hodila a kupodivu se strefila. Většinou vyhrávala, to jsem nechápal. Jinak se uměla těšit z maličkostí a milovala chvíle, kdy si mohla zapálit svůj oblíbený doutníček.

foto: facebook Jarka Šimka, bonton.cz

   
31.07.2014 - Společnost - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [8] átéčko [*]

  gerda — #5 To je pravda. Ale uvědomíme si to?? Nebude už pozdě?

  superkarma: 0 31.07.2014, 21:24:17
 2. avatar
  [7] gerda [*]

  ToraToraTora — #6 děkuju, taky si to myslím. A kvůli takovým lidem, co se nenechali převálcovat a ponechali si zdravý úsudekSml67, ještě není všecko ztracenoSml16.

  superkarma: 0 31.07.2014, 13:25:14
 3. avatar
  [6] ToraToraTora [*]

  gerda — #5 To je text,který má sílu, až z nějmrazí. A není těžké si představit, že ta doba, kdy nám bude zle z pohledu dozadu, přijde a bude krušno.

  1. na komentář reaguje gerda — #7
  superkarma: 2 31.07.2014, 13:17:53
 4. avatar
  [5] gerda [*]

  A jinak vážně. Velmi mě odpuzuje snaha všech, co se kolem Ivety motali, těžit z ní i po její smrti. Nebýt toho úmrtí, tak si ze zde zmiňovaného cédéčka budou dělat všichni jenom pustou srandu. Dobré písničky měla kdysi. Jen z piety si to teď nikdo nedovolí. Pokud by Ivetu měli skutečně tak rádi jak proklamují, už by jí dali pokoj a odmítali by nabídky časopisů, které stále nemají dost. A tady je nejlepší zhodnocení toho, na jaké úrovni dnes média jsou.

  "Pamatajte si! Raz príde doba, keď sa vynoríme z tohto šialenstva, ktoré nám teraz vzbl'klo v hlavách a budeme sa za seba strašne hanbiť. Budeme sa prepadať od hanby, keď si spomenieme, na čo sme sa pozerali, čo sme čítali a čo sme počúvali. Ako sme dovolili, aby nás pár šikovných zvrhlíkov dostalo k novinám, časopisom a televíziam, ktoré sú žumpou plnou zvratkov a výkalov. Nebudeme chápať, ako bolo možné profitovať na chorobách a nešťastí našich blížnych. Nebudeme schopní vysvetliť naším deťom a vnukom, ako sme to dopustili. Budeme sa snažiť nemyslieť na to, akých blbcov a hlupákov sme to považovali za celebrity. Budeme sa hanbiť za dobu, keď boli denne na prvých stránkach nagelovaní pajáci a usmievavé opice, ktoré neznášali vačšie série orgazmov s tým istým partnerom. Budeme hovoriť, že na vine vtedy boli oni, akýsi neurčití oni, a ti budú medzi nami a budú ukazovať prstom na niekoho neexistujúceho

  . Ale my sme spolupáchatelia tohto hnusu, nie iba tí, čo to píšu, vydávajú a vysilelajú. My s nimi ochotne kolaborujeme tým, že na to pozeráme, počúvame, čítame a kupujeme. Iba to som Vám chcel povedať, respetíve nie chcel, ale musel, lebo už mi praskne hlava od toho mlčania. "

  Boris Fi'lan

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #6
  2. na komentář reaguje átéčko — #8
  superkarma: 4 31.07.2014, 12:54:55
 5. avatar
  [4] datura [*]

  glady — #2 těžké si to dělala sama, nebyla to malá holka, aby nevěděla, co dokáže chlast Sml80

  superkarma: 1 31.07.2014, 12:41:33
 6. avatar
  [3] gerda [*]

  glady — #2 to nikdo nepopírá, ale už se asi nic nového neobjeví. Ani tady se neobjevilo.Sml24

  superkarma: 0 31.07.2014, 12:30:55
 7. avatar
  [2] glady [*]

  gerda — #1 já na ni ráda vzpomínám, neměla to lehké...Sml22

  1. na komentář reaguje gerda — #3
  2. na komentář reaguje datura — #4
  superkarma: 0 31.07.2014, 12:21:33
 8. avatar
  [1] gerda [*]

  Toho jsem se bála. Že vytáhnou Ivetu.Sml15

  1. na komentář reaguje glady — #2
  superkarma: 0 31.07.2014, 12:14:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme